Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/09/EPLAN_PLATFORM_2024_EN_ThreeLined.jpg

Odkryj zalety Platformy EPLAN 2024

autor: EPLAN Polska.

EPLAN nadal koncentruje się na optymalizacji jakości doświadczenia użytkownika w najnowszej wersji oprogramowania. Po poprawie wydajności projektowania w 2D i 3D w poprzednich dwóch wersjach, Platforma EPLAN 2024 umożliwia jeszcze łatwiejsze możliwości użytkowania. Pojawiają się również nowe funkcje, które jeszcze bardziej rozszerzą możliwości korzystania z oprogramowania. Oto przegląd najważniejszych funkcji.


Właściwości bloku. Funkcja obliczania bezpośrednio w schemacie

Właściwości bloku nie są niczym nowym w oprogramowaniu EPLAN. Pozwalają one na dostęp do informacji związanych z połączonymi obiektami w Platformie EPLAN, umożliwiając tym samym dostęp do wielu właściwości z różnych obiektów i łączenie ich w razie potrzeby.


Nowość w Platformie EPLAN 2024. Możliwości obliczeniowe

Platforma EPLAN rozszerzyła funkcjonalność właściwości bloku w wersji 2024 o nową funkcję obliczeniową obejmującą podstawowe funkcje arytmetyczne i matematyczne, a także operacje statystyczne i porównawcze. Umożliwia to obliczanie lub porównywanie różnych właściwości obiektów na schematach bezpośrednio w programie EPLAN. Funkcja ta pomaga w podejmowaniu ważnych decyzji projektowych w oparciu o porównania statystyczne podczas tworzenia schematów.

Rys. 1 Właściwości bloku

Praktyczne przykłady obliczania właściwości bloków:

  • Możesz określić urządzenia ochronne i rozmiary kabli na podstawie zdefiniowanych obciążeń
  • Możesz obliczyć całkowitą rezystencję kabli na podstawie przekroju żyły i długości kabli
  • Możesz obliczyć spadek napięcia na podstawie długości kabla

Zoptymalizowany Edytor Zacisków. Łatwe zarządzanie zaciskami i listwami zaciskowymi

Zoptymalizowany Edytor Zacisków jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie zaciskami, listwami zaciskowymi i ich akcesoriami w ramach Platformy EPLAN 2024. Poszczególne artykuły i urządzenia możesz szybko wybierać lub dodawać do listew zaciskowych.

Ponadto listwy zaciskowe możesz teraz łatwo sprawdzić, a przyłącza zacisków możesz oglądać bezpośrednio na schematach.

Rys. 2 Zoptymalizowany Edytor Zacisków

Okablowanie maszyn. Planowanie okablowania za pomocą EPLAN

Jakie zadania związane z okablowaniem maszyn mogą wykonywać Użytkownicy EPLAN?
W przypadku okablowania maszyny możesz identyfikować i projektować wszystkie wymagania dotyczące okablowania oraz zaplanować okablowanie potrzebne do podłączenia sygnałów z czujników i do elementów wykonawczych powiązanych z daną szafą sterowniczą.


Nowość w Platformie EPLAN 2024. Automatyczne podłączanie przewodów zapasowych i obliczanie spadku napięcia

Teraz możesz automatycznie podłączyć wszystkie zapasowe przewody do zapasowych zacisków upewniając się, że wszystkie przewody kabli są prawidłowo podłączone. Korzystając z zupełnie nowych możliwości obliczeniowych, które są teraz dostępne, możesz również określić właściwości bloku, np. w celu kontrolowania spadku napięcia.

Rys.3 Okablowanie maszyn


Planowanie szaf sterowniczych w 3D. Kostka nawigacyjna, automatyczne usuwanie przerw między komponentami. 

Nowa Kostka Nawigacyjna w EPLAN Pro Panel zapewnia łatwy dostęp do widoków 3D i powierzchni montażowych podczas projektowania układów szaf sterowniczych.

Dodatkowo, podczas umieszczania komponentów na szynie DIN, oprogramowanie może teraz w razie potrzeby automatycznie eliminować odstępy pomiędzy elementami.

Rys.4 Kostka nawigacyjna

Więcej informacji o najnowszej wersji Platformy EPLAN 2024 znajdziesz na naszej stronie internetowej Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: EPLAN Polska
  • EPLAN dostarcza oprogramowanie i rozwiązania serwisowe z zakresu elektrotechniki, automatyki i mechatroniki. Firma opracowuje jedno z wiodących na świecie rozwiązań inżynieryjnych dla producentów maszyn i do prefabrykacji szaf sterowniczych. EPLAN jest idealnym partnerem, który usprawnia wymagające procesy inżynieryjne. Zarówno standardowe, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP, PDM i PLM zapewniają spójność danych w całym łańcuchu wartości. Praca z oprogramowaniem EPLAN oznacza nieograniczoną komunikację we wszystkich dziedzinach inżynierii. Niezależnie od tego, czy są to małe czy duże przedsiębiorstwa, klienci mogą efektywniej wykorzystywać swoją wiedzę fachową. Firma EPLAN posiada ponad 61 000 klientów na całym świecie i nieustannie rozwija się we współpracy z klientami i partnerami. W ramach sieci partnerskiej EPLAN Partner Network wspólnie z partnerami realizuje otwarte interfejsy i bezproblemowe integracje. W centrum uwagi znajduje się "Efektywna inżynieria". Firma EPLAN została założona w 1984 roku i jest częścią zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group działa na całym świecie, posiada 12 zakładów produkcyjnych i 94 międzynarodowych spółek zależnych. Cała grupa zatrudnia 11 600 osób i w 2020 roku wygenerowała przychody w wysokości około 2,2 miliarda euro. Po raz 14 z rzędu ta rodzinna firma zdobyła wyróżnienie "Top German Employer" w 2021 roku. Ponadto Friedhelm Loh Group została uznana za "Najlepszego trenera zawodowego" według badania Deutschland Test i Focus Money.
  • Profil Autora
  • http://www.eplan.pl

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY