PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Oczami specjalisty ds. cyber bezpieczeństwa firmy IXON

89 wyświetleń, autor: IXON.

Czym dokładnie zajmuje się specjalista ds. bezpieczeństwa? I co nim kieruje, aby z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zabezpieczać nasze produkty? Przeprowadziliśmy wywiad z Dylanem Eikelenboom – specjalistą ds. cyber bezpieczeństwa w firmie IXON, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat pracy i obowiązków specjalisty ds. bezpieczeństwa.

Dylan Eikelenboom – Specjalista ds. bezpieczeństwa – IXON Cloud

Zwiększanie bezpieczeństwa systemów każdego dnia

Wymagania i zainteresowanie cyberbezpieczeństwem skłoniły Dylana do przejęcia odpowiedzialności za część techniczną IXON Cloud oraz zintegrowanych łączników chmurowych. Z perspektywy cyber bezpieczeństwa, platformę SaaS i sprzęt można postrzegać jako dużą ścianę, która powstrzymuje niechcianych gości.

Głównym zadaniem Dylana jest „znalezienie dziury w ścianie i jej załatanie”. Każdy system posiada możliwe zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak nieważne oprogramowanie i słabe punkty. Zadaniem Dylana jest namierzenie tych „dziur” i ich zlikwidowanie. Głównie poprzez rejestrację, ocenę i testowanie technicznej strony bezpieczeństwa.

„Ochrona i zabezpieczenie naszej chmury to zawsze wyścig zbrojeń”

Aby nadążyć, nasze systemy bezpieczeństwa aktywnie monitorują luki w zabezpieczeniach, a Dylan śledzi pojawiające się problemy i sprawdza, czy są one istotne dla firmy IXON. Jeśli problem zostanie określony jako ryzyko, które może zaszkodzić naszej platformie, opracowujemy rozwiązanie dla naszych programistów.

Certyfikacja ISO 27001 i podmioty zewnętrzne pomagają nam w identyfikowaniu potencjalnych zagrożeń. Współpraca z naszymi partnerami sprawia, że jesteśmy czujni i daje nowe światło na sprawy wymagające ulepszenia. „My i nasi partnerzy stale monitorujemy i skanujemy nasze systemy, aby zapobiegać naruszeniom bezpieczeństwa.”

Na typowy dzień Dylana składa się sprawdzanie raportów bezpieczeństwa, doradztwo w kwestii możliwych problemów bezpieczeństwa podczas spotkań zespołu, optymalizowanie wytycznych bezpieczeństwa oraz testowanie oprogramowania przed jego wydaniem.

Kolejną częścią pracy Dylana jest dzielenie się swoją wiedzą i odpowiadanie na pytania dotyczące bezpieczeństwa, zadane przez naszych klientów. „Aby ułatwić dla wszystkich dostęp do informacji, wszystkie nasze środki umieściliśmy w białej księdze bezpieczeństwa

Dylan publikuje artykuły na temat ochrony chmury i poświęca czas na przedstawienie aspektów cyber bezpieczeństwa dla różnych grup branżowych.

„Cyber bezpieczeństwo jest jak nietoperz polujący na ćmy”

Odkąd Dylan studiował biologię przed przejściem do informatyki, zawsze miał przygotowanych kilka interesujących faktów z zakresu biologii: „Istnieje wiele podobieństw pomiędzy cyber bezpieczeństwem, a biologią, zwłaszcza koncepcja ewolucyjnego wyścigu zbrojeń. W naturze istnieją gatunki nietoperzy, które polują na owady za pomocą echolokacji. Niektóre rodzaje ciem, ulubionej ofiary wielu gatunków nietoperzy, ewoluowały, aby wyczuć echolokację wysyłaną przez nietoperze i dzięki temu są w stanie w porę uciec.”, mówi Dylan.

„W rezultacie te nietoperze rozwinęły technikę polowania i są w stanie złapać nawet uciekające ćmy. Fascynujące jest to, że ostatnio odkryto, że istnieją nawet rodzaje ciem, które mogą „zablokować” echolokację nietoperzy, więc nietoperz nie może ich „zobaczyć”.

Idea cyber bezpieczeństwa wyprzedza hakerów, stosując najlepsze systemy, techniki i standardy przemysłowe. W rezultacie hakerzy tworzą inne, bardziej zaawansowane metody ataku i musimy na to reagować, aby cały czas pozostać zabezpieczonym. „W ten sposób bierz udział w niekończącym się wyścigu zbrojeń, który ma miejsce na każdym etapie ewolucji.”

„Zmieniło to sposób, w jaki patrzę na kod oprogramowania”

Głównym zadaniem Dylana jest zablokowanie dostępu hakerów do IXON Cloud. „Jeśli haker z jakiegoś powodu dostanie się do chmury, może uzyskać dostęp do wszystkich twoich danych.” Aby temu zapobiec, Dylan wciela się w rolę hakera: „Jak mogę wykorzystać ten fragment kodu, aby przeniknąć dalej do naszych systemów”.

Aby praca została dobrze wykonana, Dylan, w oparciu o swoją znajomość biologii oraz doświadczenie z oprogramowaniem inżynierskim, musi rozwiązywać problemy oraz znajdywać alternatywne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że Dylan może w łatwiejszy sposób myśleć jak haker. „To sprawiło, że inaczej patrzę na kod oprogramowania.”

Najczęstsze pytania kierowane do specjalisty ds. bezpieczeństwa

IXON Cloud ma szerokie zastosowanie, lecz najczęściej jest stosowany w przemyśle związanym z automatyką budynkową i przemysłową. Może to być integrator systemu, mały producent maszyn lub duże przedsiębiorstwo. „Dlatego pytania różnią się, w zależności od tego kto je zadaje. Inne pytania otrzymam od inżyniera na temat środków bezpieczeństwa, inne od menedżera, który chce 100% gwarancji bezpieczeństwa. Czasem trudno jest ich przekonać, ponieważ 100% gwarancja nie zawsze jest możliwa.”

Pracą Dylana jest udzielanie odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem oraz doradzanie klientom w jaki sposób mają reklamować nasze produkty swoim klientom, eliminując przy tym wszelkie obawy związane z bezpieczeństwem. Trudna część polega na tym, że klient ma przygotowane check listy z obowiązkowymi wymaganiami, które mogą nie dotyczyć naszych produktów lub które rozwiązaliśmy w „lepszy” / „inny sposób”. Jeśli odpowiesz „nie” lub „nie dotyczy” na większość sekcji z check listy, to potencjalni klienci zrezygnują z naszych produktów. „Dlatego musimy mieć wszystko idealnie wyjaśnione, ponieważ klienci mogą nie znać dokładnych szczegółów dotyczących wymagań.”

Chroń wszystkie dane i systemy za pomocą procesów bezpieczeństwa

„Czy haker może dostać się do naszych danych i gdzie są one przetrzymywane?” To są dwa z najczęściej zadawanych pytań dotyczących bezpieczeństwa. Aby chronić nasz system, IXON wprowadził kilka procesów bezpieczeństwa. Jesteśmy w pełni przygotowani, kiedy dojdzie do jakiejś podejrzanej sytuacji. Po pierwsze, nasz zespół zostanie poinformowany o możliwym ryzyku. Stworzy on plan działania i zatrzyma atak, zanim zaszkodzi on jakiemukolwiek systemowi. Następnie zostanie wdrożone rozwiązanie zapobiegające przyszłym atakom. „Na szczęście prawie w ogóle nie dochodzi to takich sytuacji.”

Przed wydaniem oprogramowania dla platformy IXON Cloud i układów dla IXrouter i IXagent zespół przeprowadza wiele testów. Testy systemowe, przeglądy kodu i testy jednostkowe są częścią ogólnego procesu tworzenia oprogramowania. „Żadna wersja oprogramowania nie jest publikowana przed wykluczeniem wszystkich możliwych zagrożeń”, mówi Dylan.

Praca ze standardami przemysłowymi

Do kolejnych zadań Dylana należy przestrzeganie certyfikatu ISO 27001 oraz innych standardów przemysłowych. Przykładem takiego standardu jest protokół bezpieczeństwa TLS 1.2. Kiedy stał się on nowym standardem, wszystkie systemy IXON zostały zaktualizowane, aby pracować zgodnie z tym protokołem.

OWASP (Open Web Application Security Project) jest sposobem myślenia, który wszyscy programiści IXON używają do swojego kodu. „OWASP jest stosowany w naszym zespole badawczo-rozwojowym do projektowania bezpiecznego oprogramowania i tworzenia niezawodnych aplikacji.” Od samego początku pomaga w stosowaniu reguł bezpieczeństwa.

“W miarę zmieniania się standardów, zawsze trzeba pracować nad aktualizacją przestarzałego oprogramowania i wprowadzaniem nowych standardów przemysłowych. To wszystko ma na celu stworzenie lepszego i bezpieczniejszego środowiska chmury. To sprawia, że moja praca jest różnorodna i bardzo interesująca” – mówi Dylan z uśmiechem na twarzy 😊

Cel: Brak sytuacji zagrożenia

IXON polega na ekspertyzach zespołu programistów i jego partnerów oraz ich dążeniu do ciągłej optymalizacji platformy IXON Cloud: dostarczania niezawodnej, bezpiecznej i szybkiej platformy IIoT na całym świecie. „Żadne incydenty związane z bezpieczeństwem nie są naszym głównym priorytetem.”

„Naszym drugim celem jest doprowadzenie do braku przestojów u naszych klientów”. Osiągnięcie tych dwóch głównych celów jest priorytetem zespołu rozwojowo-badawczego. „Zapewnienie 100% sprawności jest trudne do osiągnięcia, ale ciężko pracujemy, aby wszystko działało, jak należy.”

Zapoznaj się z rozwiązaniami bezpieczeństwa firmy IXON oraz IXON Cloud. Wszystko znajdziesz w białej księdze bezpieczeństwa.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące bezpieczeństwa, możesz się z nami skontaktować poprzez e-mail info@ixon.cloud

1 października 2019 / Kategoria:
 • Autor: IXON
 • IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

>KLIKNIJ<

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

Szkolenia z obsługi urządzeń Automatyki Przemysłowej od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

>KLIKNIJ<

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

Mocny PLC + IPC w jednym? CPL410 – kontroler PAC od Emerson cz. 1: Szybki start [FILM]

>KLIKNIJ<

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

Webinarium online: Od piwnicy aż po dach, czyli rozwiązania automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

Webinar Weidmuller – Przyśpiesz montaż rozdzielnic, zamawiaj gotowe listwy zaciskowe!

>KLIKNIJ<

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Seminaria Mitsubishi Electric i Bureau Veritas

>KLIKNIJ<

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

Monitoring i analiza dla większej wydajności maszyn – B&R na targach K

>KLIKNIJ<

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

Podstawowa konfiguracja skanera bezpieczeństwa Sick S3000 Profinet

>KLIKNIJ<

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

Jak rozwiązać problem z konwersją protokołów przemysłowych Modbus i PROFINET?

>KLIKNIJ<

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

BEZPŁATNE WARSZTATY „PROFINET ORAZ CYBERBEZPIECZEŃSTWO – KOMUNIKACJA PRZEMYSŁOWA W DOBIE INDUSTRY 4.0”

>KLIKNIJ<

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

Podsumowanie Konferencji VIX Automation

>KLIKNIJ<

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?

>KLIKNIJ<

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

Sterownik easyE4 od podstaw – kurs video od EATON

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

Jak dobrać przemiennik częstotliwości (falownik)? Wywiad z ANIRO

>KLIKNIJ<

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

Danfoss – Webinar prawidłowy dobór przetwornicy częstotliwości

>KLIKNIJ<

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

Polska edycja IPC Day – RENEX Electronics Education Center

>KLIKNIJ<

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

Rewolucja w transportowaniu czyli o nowym systemie XPlanar firmy Beckhoff

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

Automatyczny Podcast #16: Błędy rekruterów, czyli jak skutecznie (NIE)pozyskać automatyka do pracy

>KLIKNIJ<

How To: Monitoring prędkości obrotowej

How To: Monitoring prędkości obrotowej

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.p&...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...IXON

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…