Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Nowy system odciągu e-prowadnika od igus

Spawanie, nitowanie, lutowanie: Roboty przemysłowe muszą pracować dynamicznie i szybko podczas produkcji. W związku z tym wymagane jest bezpieczne i kompaktowe prowadzenie przewodów i węży. W tym miejscu stosowane są trójwymiarowe e-prowadniki triflex firmy igus. Jeślie-prowadniki tworzą pętle w obszarze roboczym robota, może to uszkodzić przewody i węże, a także doprowadzić do awarii maszyny. Z tego powodu firma igus opracowała nowy, ekonomiczny system odciągu TR.RSEL. System prowadzi e-prowadnik wzdłuż ramienia robota, zapewniając bezproblemowe i niezawodne działanie.

Roboty przemysłowe do montażu części samochodowych w przemyśle motoryzacyjnym pracują często z bardzo dynamicznymi ruchami na maksymalnym możliwym zakresie. Użytkownicy wybierają e-prowadniki, aby zapewnić bezpieczne prowadzenie przewodów do transmisji danych, pneumatycznych i zasilających na robocie. e-prowadniki triflex R firmy igus są bardzo użyteczne, ponieważ zostały specjalnie zaprojektowane do branży robotycznej i dostosowują się do trójwymiarowych ruchów robotów. Jednak, wraz z rosnącą różnorodnością zautomatyzowanej technologii produkcji, konieczne jest prowadzenie nie tylko przewodów elektrycznychi pneumatycznych, ale także węży do śrub, nitów i wkrętów. Ponieważ węże te nie mogą pracować przy niskich promieniach gięcia, system zasilania robota wymaga zastosowania mechanizmu odciągu. Z tego powodu firma igus opracowała nowy, bardzo ekonomiczny system odciągu triflex RSEL dla swoich e-prowadników. Gwarantuje on, że e-prowadnik jest utrzymywany możliwie blisko ramienia robota. System zapobiega przed zwisającym prowadnikiem blokującym lub wpływającym na ruchy robota, nawet w bardzo dynamicznych zastosowaniach. Pętla spowodowana brakiem systemu mogłaby uszkodzić e-prowadnik oraz przewody i węże znajdujące się wewnątrz, prowadząc do awarii maszyny.

Ekonomiczny i łatwy w dopasowaniu system odciągu

Ze względu na standardowe wymiary i bardzo kompaktową konstrukcję, nowy system odciągu może być montowany bezpośrednio na trzeciej osi wszystkich typowych robotów. Oznacza to, że wszystkie istniejące serie triflex R, takie jak TRC, TRE i TRCF, można szybko i łatwo wymieniać. Stały koniec e-prowadnika może być dowolnie zamontowany poza nowym systemem. Kolejna zaleta: dzięki zastosowaniu liniowego systemu odciągu użytkownik oszczędza dodatkową długość przewodu i związane z tym koszty, ponieważ pętlae-prowadnika nie jest wymagana. Triflex RSEL jest dostępny jako wariantz dwiema linkami elastycznymi w rozmiarach 70 lub 85.