Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/10/CB10-2-1200x628-wyróżnione.jpg

Nowy moduł interfejsu CB10 AS-I łączy w sobie sprawdzone rozwiązania z funkcją bezpieczeństwa

autor: Pepperl Fuchs.

Dwie nowe wersje umożliwiają integrację 3-przewodowych czujników i przycisków zatrzymania awaryjnego zgodnie z normą SIL 3 / PL e

Interfejs AS-I od dawna sprawdza się jako łatwa w obsłudze i ekonomiczna technologia okablowania przeznaczona dla sektora przemysłowego. Aby zwiększyć różnorodność dostępnych komponentów i rozszerzyć zakres możliwych zastosowań, firma Pepperl Fuchs opracowała dwa nowe moduły z serii CB10: Jeden z nich do łączenia 3-przewodowych czujników z własnym zasilaniem z siecią z interfejsem AS-I, a drugi — z certyfikatem SIL 3/PL e — do integracji przycisków zatrzymania awaryjnego ze skrzynkami sterowniczymi. Nowe wersje zapewniają użytkownikom jeszcze większą elastyczność rozwiązań zintegrowanych z ASi i otwierają całkowicie nowe obszary zastosowań, np. zakresie budowy maszyn i techniki przenośników.

Prosta integracja z sieciami interfejsu AS-I

Dzięki rozszerzeniu oferty modułów CB10 możliwa jest teraz integracja nawet czterech podświetlanych elementów sterujących w skrzynkach przycisków. Mogą one być bezpośrednio zintegrowane z siecią ASi i sterowane przez nią. Dzięki temu skrzynki sterownicze mogą być również podłączone bezpośrednio do sieci ASi za pośrednictwem połączenia M12 z wykorzystaniem dystrybutora pasywnego. Moduły serii CB10 zapewniają bezpośrednie połączenie poprzez wstępnie zmontowane przewody. Różne kolory żył i zaciśnięte końcówki przewodów ułatwiają przypisywanie funkcji i umożliwiają szybką i bezpieczną instalację. Okablowanie zostało również zoptymalizowane w taki sposób, aby do połączenia ASi potrzebne były tylko dwa rdzenie – wspólny przewód PLUS dla +24 V i cztery linie wejściowe/wyjściowe sygnału. W zależności od wersji, do połączenia wystarcza od ośmiu do dwunastu przewodów. W ten sposób przyciski obsługi z zaciskami mogą być łączone bezpośrednio.

Moduł CB10 w technice przenośników.

Oszczędność miejsca i wytrzymałość

Następcy serii CB1 — moduły z serii CB10 — są znacznie smuklejsze i można je łatwiej zintegrować ze skrzynkami sterowniczymi. Niewielkie rozmiary 35 mm × 39,5 mm i wysokość poniżej 10 mm sprawiają, że moduły te można łatwo zainstalować w małych obudowach i skrzynkach sterowniczych lub zamontować za panelami bez dodatkowego planowania. Wrażliwe elementy elektroniczne zostały całkowicie zatopione przy użyciu technologii klejów topliwych, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania obudów formowanych wtryskowo. Proces ten umożliwia dostosowanie np. dodatkowych otworów. Dzięki jego zastosowaniu elementy elektroniczne są szczególnie odporne na wpływy zewnętrzne, takie jak drgania mechaniczne i uderzenia.

Niewielkie rozmiary modułu ułatwiają integrację.

Moduł do czujników 3-przewodowych z dedykowanym zasilaczem

Do tej pory w sieci ASi można było zintegrować tylko styki mechaniczne bez zasilania. Aby umożliwić podłączenie 3-przewodowych czujników z własnym zasilaniem do sieci ASi, nowy moduł wyposażono w dodatkowy przewód. W ten sposób do sieci ASi można szybko podłączyć nawet proste cyfrowe czujniki przełączające.

Moduł bezpieczeństwa dla przycisków zatrzymania awaryjnego

Dwie nowe wersje modelu CB10 zostały specjalnie zaprojektowane do przycisków zatrzymania awaryjnego o odpowiednich wymaganiach bezpieczeństwa, które są certyfikowane zgodnie z normą bezpieczeństwa funkcjonalnego SIL 3 i normą wydajności PL e. Aby zapewnić nadmiarowość jako kryterium bezpieczeństwa, są one monitorowane za pomocą dwóch, a nie zaledwie jednego sygnału wejściowego. Moduły te mają jedno lub dwa wyjścia standardowe, które mogą być również wykorzystane do wdrożenia podświetlonych przycisków zatrzymania awaryjnego.

Najważniejsze cechy nowego modułu CB10:

  • Rozszerzona gama produktów do integracji czujników 3-przewodowych z własnym zasilaniem i przyciskami zatrzymania awaryjnego, zgodna z normami SIL 3 / PL e .
  • Oszczędność miejsca dzięki zastosowaniu technologii klejów topliwych do montażu w małych obudowach, skrzynkach sterowniczych i panelach operacyjnych.
  • Szybkie i łatwe okablowanie dzięki wstępnie zmontowanym zaciskanym przewodom i różnym kolorom przewodów.

Oferta produktów z interfejsem AS-IUtworzono: / Kategoria: , , ,
  • Autor: Pepperl Fuchs
  • Firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości. Znamy wymagania rynkowe i na ich podstawie opracowujemy odpowiednio dostosowane rozwiązania, które następnie integrujemy z procesami naszych klientów.
  • Profil Autora
  • http://www.pepperl-fuchs.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY