PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Nowości w ofercie Weinteka: moduły analogowe serii iR

287 wyświetleń, autor: Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o..

Na początku roku 2018 Weintek wypuścił na rynek wysoko wydajne rozwiązanie: połączenie panela operatorskiego (HMI) z uruchomionym w nim runtime’m CoDeSys (przez co w panelu zawrzeć możemy logikę sterującą) z modułami rozproszonych wejść/wyjść dyskretnych (jako interfejs dla programu sterującego zawartego w panelu). Rozwiązanie to zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez Klientów. By było bardziej uniwersalne do zastosowania w różnych przemysłowych aplikacjach, Weintek poszedł o krok dalej. Stworzył nowe moduły serii iR , którymi są we/wy analogowe oraz moduł pomiaru temperatury.

Moduły pozwalają na odczytywanie sygnałów analogowych (napięcia, natężenia, temperatury), stanowiących informację wejściową dla algorytmu sterowania zaszytego w panelu operatorskim lub innych urządzeniach sterujących, a także wysyłanie przez nie sygnałów pozwalających na sterowanie innymi elementami układu.

Seria iR oferuje szeroki wachlarz funkcjonalności, które działają już w najprostszej konfiguracji. Dzięki temu jest w stanie uwolnić algorytm sterowania z wykonywania operacji, które dotychczas należało programować w sterowniku PLC.

Nowe moduły analogowe z serii iR  to 4 modele dostosowane do różnych potrzeb:

iR-AI04-VI – analogowe wejścia (4 kanały)

iR-AQ04-VI – analogowe wyjścia (4 kanały)

iR-AM06-VI – analogowe wejścia + wyjścia (4 kanały wejściowe, 2 wyjściowe)

iR-AI04-TR – wejścia temperaturowe (4 kanały)

1. ANALOGOWE MODUŁY WEJŚĆ

 • tryb Konfigurowania Kanałów – każdy kanał może zostać skonfigurowany w zakresie wejściowego napięcia i natężenia (-10~+10V,  -5~+5V, 1~5V, -20~20mA, 4~20mA), odpowiednio dla różnych aplikacji,
 • współczynnik konwersji definiowany przez użytkownika – moduły zawierają wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy z zakresem pomiaru definiowanym przez użytkownika, co eliminuje potrzebę pisania złożonego programu konwersji wartości analogowych na jednostki inżynierskie w programie sterownika PLC,

 • filtry wejścia – zyskaj większą kontrolę dzięki wbudowanemu filtrowi zwiększającemu precyzję sygnału,
 • wykrycie rozłączenia – w trybie 1-5 V / 4-20 mA generowany jest alarm, gdy wykryte zostaje przerwanie ciągłości przewodów,
 • tryb Szybkiej Konwersji –  domyślnie, okres konwersji na kanał to 2ms. W trybie Szybkiej Konwersji, gdy używany jest tylko jeden kanał modułu, okres ten może zostać skrócony do 500us.

PRZYKŁAD APLIKACJI: ultradźwiękowy czujnik poziomu wody

Jako że poziom wody nigdy nie jest całkowicie ustabilizowany, odczyt jej stanu może być bardzo chwiejny, co może skutkować fałszywym alarmem lub zainicjowaniem niepotrzebnych operacji i wszczęciem niepotrzebnych procedur. Wykorzystując funkcje filtra i tryb szybkiej konwersji, moduł wejść analogowych może szybko dostarczać stabilnych wartości. Wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy błyskawicznie zmienia otrzymany sygnał analogowy w cyfrowe wartości. Funkcja wykrywania zerwania połączenia generuje alarmy, by personel mógł jak najszybciej dowiedzieć się o sytuacji i zareagować na nią.

2. ANALOGOWE MODUŁY WYJŚĆ

 • tryb Konfigurowania Kanałów  – każdy kanał może być skonfigurowany jako wyjście napięciowe lub prądowe  (-10~+10V, -5V~+5V, 1~5V, -20~20mA, 4~20mA) odpowiednio dla różnych aplikacji,
 • współczynnik konwersji definiowany przez użytkownika – moduły zawierają wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy z zakresem definiowanym przez użytkownika, co eliminuje potrzebę pisania w algorytmie sterownika PLC złożonego programu konwersji wartości wyrażonych w nim w jednostkach inżynierskich, na wartości analogowe,
 • narastanie liniowe (miękki start) – regulowana funkcja miękkiego startu umożliwia stopniowe zwiększanie lub zmniejszanie wartości wyjściowej w celu ograniczenia potencjalnego wpływu na system,
 • zabezpieczenie przed zwarciem, w trybie napięciowym i z otwartym obwodem, w trybie prądowym – moduł wygeneruje alarm i zaprzestanie generowania sygnału wyjściowego, kiedy wykryte zostanie zwarcie na wyjściu (w trybie napięciowym) lub przerwanie obwodu (w trybie prądowym).

PRZYKŁAD APLIKACJI: kontrola ciśnienia

W systemie kontroli ciśnienia, który utrzymuje stabilne ciśnienie wody, moduły wejść analogowych używane są do zbierania danych z czujników ciśnienia. System, po wykonaniu obliczeń na danych wejściowych, dostarcza sygnał przez moduł wyjść analogowych do falownika, który z kolei steruje prędkością pompy. Równocześnie funkcja liniowego narastania wartości na wyjściu analogowym (miękkiego startu) może dostosować prędkość narastania sygnału wyjściowego, aby zapobiec problemom z uderzeniem hydraulicznym, skutecznie wydłużając żywotność systemu.

3. MODUŁY WEJŚĆ TEMPERATUROWYCH

 • obsługują większość termopar i czujników RTD dostępnych na rynku:

Termopary: J,K,R,S,T,E,N,B,C,L,U,TXK/XK(L),TBP/BP(A-1),TBP/BP(A-2),TBP/BP(A-3),M

RTD: PT100, PT1000, LG-N1000, Ni100, Ni1000, Cu50, Cu100

Napięcie: ±2V, ±1V, ±0.5V, ±0.25V, ±125mV

Oporność: 0-3000Ω, 0-300Ω

 • definiowalna przez użytkownika tabela temperatury – oprócz wbudowanych charakterystyk temperaturowych powszechnie stosowanych termopar i czujników RTD, użytkownicy mogą definiować własne tabele charakterystyk temperatury. Jeśli typ czujnika nie znajduje się na wbudowanej liście, użytkownik nadal może zdefiniować odpowiednią tabelę i użyć modułu temperatury do zebrania wartości z czujników
 • filtry wejścia – wbudowany filtr poprawia jakość sygnału, aby zapewnić lepszą kontrolę
 • wykrycie rozłączenia – gdy stwierdzone zostaje odłączenie czujnika danego kanału pomiaru temperatury, dla kanału tego generowany jest alarm

PRZYKŁAD APLIKACJI: klimatyzacja

W systemie klimatyzacyjnym moduły temperaturowe mogą być wykorzystywane do odczytywania temperatury otoczenia. Odczytana wartość jest używana przez regulator PID sterownika PLC, który oblicza i generuje sygnał zadanej prędkości obrotowej, przesyłany poprzez wyjście analogowe do falownika i sprężarki w celu utrzymania stabilnej temperatury wewnętrznej. Wbudowany filtr cyfrowy może stabilizować odczyty temperatury, a moduł temperatury może generować alarm, gdy nastąpi odłączenie czujnika, aby personel mógł szybko zareagować i usunąć usterkę.

4. OPROGRAMOWANIE EasyRemoteIO

EasyRemoteIO to oprogramowanie komputerowe, które pozwala użytkownikom konfigurować i monitorować wszystkie produkty z serii iR. Jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Oprogramowanie może pomóc również w szybkiej nauce obsługi modułów analogowych z serii iR.

5 grudnia 2018 / Kategoria:
 • Autor: Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
 • Multiprojekt jest dostawcą komponentów automatyki (między innymi FATEK, WEINTEK, ESTUN, CREVIS, LINMOT) oraz części maszyn. Prowadzimy doradztwo techniczne w zakresie oferowanych przez nas produktów. Zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę od momentu szkolenia personelu Państwa firmy poprzez pomoc w czasie wykonywania projektów (dobór urządzeń), dostawy podzespołów z naszego magazynu aż do pomocy technicznej przy uruchomieniu. Prowadzimy podstawowe i zaawansowane szkolenia z zakresu oferowanych przez nas produktów, obejmujące również ćwiczenia praktyczne.
 • Profil Autora
 • http://www.multiprojekt.pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

>KLIKNIJ<

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

>KLIKNIJ<

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

>KLIKNIJ<

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

>KLIKNIJ<

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

>KLIKNIJ<

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

>KLIKNIJ<

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…