Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/08/02_ETHERLINE_PN_CAT_6A_P_FD_FC_CLOSEUP_RGB.jpg

Nowości LAPP

autor: LAPP POL.

Jedną z czterech wartości jakimi kieruje się firma LAPP to Innowacyjność – staramy się wyznaczać trendy rynkowe w najbardziej rozwijających się dziedzinach przemysłu. Częścią najnowszej oferty zgodnej z tą filozofią są rozwiązania zaprezentowane poniżej.

Nowe przewody

Rys. 1. ÖLFLEX® Servo 7TCE

W grupie ÖLFLEX® firma LAPP wprowadziła dwa nowe przewody Servo: ÖLFLEX® Servo 728 CY oraz  ÖLFLEX® Servo 7TCE. Pierwszy dedykowany do połączeń enkoderowych w serwonapędach (zastępuje dotychczasowy ÖLFLEX® Servo 720CY), drugi to nisko-pojemnościowy przewód zasilający serwonapędy z izolacją żył z XLPE w klasie palności UL FT4.  Oba przewody to nowo zaprojektowane i zoptymalizowane konstrukcje pod kątem budowy i parametrów. Wyróżniają się dużą uniwersalnością zastosowań (certyfikaty UL), szeroką gamą wykonań (również wykonania kombinowane) oraz możliwością pracy na dłuższych o 40% odcinkach, niż wykonania standardowe.

Przewody ÖLFLEX® do pracy w prowadnicach łańcuchowych

Kolejne nowości w grupie ÖLFLEX® to przewody dedykowane do pracy w prowadnicach łańcuchowych.

Rys. 2 ÖLFLEX® Chain TM/TM CY

ÖLFLEX® Chain 819P/CP – wysoce elastyczny przewód z solidną, odporną na olej powłoką zewnętrzną do średnio obciążonych prowadnic w klasie palności UL/CSA FT2. Ulepszony konstrukcyjnie i zoptymalizowany kosztowo w stosunku do dotychczasowego ÖLFLEX® Chain 808 P/CP oraz ÖLFLEX® Chain 809. Zatwierdzony do użytku w Europie i Ameryce Północnej.

ÖLFLEX® Chain TM/TM CY – przewód z żyłą w 6 klasie giętkości, dedykowany do zastosowań w rozbudowanych prowadnicach łańcuchowych, umożliwiający bezpośrednie łączenie z szafą sterowniczą ( jedoczesna praca w prowadnicy i otwartym korycie), mający również możliwość bezpośredniego zakopania do ziemi.

ÖLFLEX® Chain PN – giętki przewód zasilający, służący do zasilania sterowników, wysp zaworowych czy routerów pracujących w standardzie PROFINET. Odporna na temperaturę powłoka z PVC pozwala stosować go w temperaturach do 90 C. Przewód posiada certyfikację UL. Przewód dedykowany do branży automotive.

Przewody UNITRONIC®

Rys. 3 UNITRONIC® FD Li2YCY (TP) A 

W grupie UNITRONIC® nowością jest: UNITRONIC® FD Li2YCY (TP) A – zoptymalizowany pod kątem budowy przewód sygnałowy do prowadnic występujący w dwóch wersjach kolorystyki żył BE (kolory według DIN 47100 – Europa) oraz BA (Ameryka). Obie wersje charakteryzują się niską pojemnością żył oraz płaszczem zewnętrznym odpornym na ozon i promieniowanie UV. Przewód jest ekranowany, żyły są skręcono parami co minimalizuje wpływ zakłóceń elektromagnetycznych.

Przewody ETHERLINE®

Nowości w grupie ETHERLINE® to między innymi dwa nowe przewody profinetowe:

ETHERLINE® PN Cat. 7 w dwóch wersjach: typ A – do połączeń nieruchomych oraz typ B – do połączeń ruchomych. Przewody te są w pełni kompatybilne z wersjami Cat. 5e, Cat. 6a, posiadają pełną zgodność z systemem PROFINET. Cienka izolacja PUR (8,1-8,7mm) zapewnia bezhalogenowość, wysoką odporność na oleje i ścieralność. Szybkość transmisji do 600MHz.

ETHERLINE® PN Cat. 6A w trzech wariantach wykonań: typ A – połaczenia nieruchome, typ B – połączenia sporadycznie ruchome oraz typ C – do pracy w prowadnikach łańcuchowych. Wszystkie opisane wersje występują w wykonaniu FC (Fast Connect) co umożliwia znacznie szybsze zamontowanie dedykowanego złącza na przewodzie. Częstotliwość pracy do 500 MHz.

Nowością w tej grupie jest również nowe ekranowane złącze  RJ45 Cat. 6a do montażu obiektowego: EPIC® DATA RJ45 ASX zgodne ze standardami:

EIA/TIA568A

EIA/TIA568B

PROFINET® (2 pary)

Złącze zaprojektowane jest do użytku przemysłowego. Umożliwia ono zamontowanie w prosty i szybki sposób przewodów o średnicach zewnętrznych od 5 do 9mm.

Rozwiązania dla e-mobility

E-mobility to bardzo szybko rozwijająca się gałęź przemysłu motoryzacyjnego. Firma LAPP podążając za trendami rynkowymi wprowadziła do swojego portfolio produkty dedykowane tej branży.

EVCS 2 – Tester stacji ładowania typu 2 – umożliwiający regularne badanie bezpieczeństwa i funkcjonalności stacji ładowania.

SILVYN® E-KIT – Zestaw bezhalogenowych wysoce odpornych chemicznie i mechanicznie węży osłonowych służących do zabezpieczania instalacji w pojazdach elektrycznych i stacjach ładowania. Produkt spełnia wymagania normy: ECE/TRANS/WM.29/GRSP/2009/16

Mobil CHARGE Box – bardzo solidna, gotowa do pracy bez potrzeby programowania mobilna ładowarka przeznaczona do wykorzystania w warsztatach samochodowych, placach manewrowych, czy na imprezach okolicznościowych. Ładowarka posiada wysoki stopień bezpieczeństwa, dzięki zainstalowanym licznym zabezpieczeniom. Współpracuje ze złączami Typu 2 i standardowymi gniazdami CEE. Wyposażona jest w przełącznik start-stop oraz zabezpieczenie termiczne.

Szerszy zakres informacji technicznych dotyczących nowych produktów w ofercie firmy Lapp można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.lapp.pl.

 Autor: Remigiusz Buczek, pracownik firmy LAPPUtworzono: / Kategoria: ,
 • Autor: LAPP POL
 • Firma Lapp Group Polska jest jednym z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar LAPP wyprodukował pierwszy produkowany przemysłowo kabel sterowniczy na świecie. Dzisiaj nasze kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów.
 • Profil Autora
 • https://lapppoland.lappgroup.com/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Zapraszam Cię na kurs tworzenia wizualizacji HMI z wykorzystaniem panelu XV102 od firmy EATON. Kurs stworzyłem z myślą o każdym, kto chce zacząć przygodę z tworzeniem wizualizacji HMI przy użyciu programu Galileo. Stworzyłem kurs bazujący n...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • 799 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: Terminy
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...