Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Nowości LAPP

Jedną z czterech wartości jakimi kieruje się firma LAPP to Innowacyjność – staramy się wyznaczać trendy rynkowe w najbardziej rozwijających się dziedzinach przemysłu. Częścią najnowszej oferty zgodnej z tą filozofią są rozwiązania zaprezentowane poniżej.

Nowe przewody

Rys. 1. ÖLFLEX® Servo 7TCE

W grupie ÖLFLEX® firma LAPP wprowadziła dwa nowe przewody Servo: ÖLFLEX® Servo 728 CY oraz  ÖLFLEX® Servo 7TCE. Pierwszy dedykowany do połączeń enkoderowych w serwonapędach (zastępuje dotychczasowy ÖLFLEX® Servo 720CY), drugi to nisko-pojemnościowy przewód zasilający serwonapędy z izolacją żył z XLPE w klasie palności UL FT4.  Oba przewody to nowo zaprojektowane i zoptymalizowane konstrukcje pod kątem budowy i parametrów. Wyróżniają się dużą uniwersalnością zastosowań (certyfikaty UL), szeroką gamą wykonań (również wykonania kombinowane) oraz możliwością pracy na dłuższych o 40% odcinkach, niż wykonania standardowe.

Przewody ÖLFLEX® do pracy w prowadnicach łańcuchowych

Kolejne nowości w grupie ÖLFLEX® to przewody dedykowane do pracy w prowadnicach łańcuchowych.

Rys. 2 ÖLFLEX® Chain TM/TM CY

ÖLFLEX® Chain 819P/CP – wysoce elastyczny przewód z solidną, odporną na olej powłoką zewnętrzną do średnio obciążonych prowadnic w klasie palności UL/CSA FT2. Ulepszony konstrukcyjnie i zoptymalizowany kosztowo w stosunku do dotychczasowego ÖLFLEX® Chain 808 P/CP oraz ÖLFLEX® Chain 809. Zatwierdzony do użytku w Europie i Ameryce Północnej.

ÖLFLEX® Chain TM/TM CY – przewód z żyłą w 6 klasie giętkości, dedykowany do zastosowań w rozbudowanych prowadnicach łańcuchowych, umożliwiający bezpośrednie łączenie z szafą sterowniczą ( jedoczesna praca w prowadnicy i otwartym korycie), mający również możliwość bezpośredniego zakopania do ziemi.

ÖLFLEX® Chain PN – giętki przewód zasilający, służący do zasilania sterowników, wysp zaworowych czy routerów pracujących w standardzie PROFINET. Odporna na temperaturę powłoka z PVC pozwala stosować go w temperaturach do 90 C. Przewód posiada certyfikację UL. Przewód dedykowany do branży automotive.

Przewody UNITRONIC®

Rys. 3 UNITRONIC® FD Li2YCY (TP) A 

W grupie UNITRONIC® nowością jest: UNITRONIC® FD Li2YCY (TP) A – zoptymalizowany pod kątem budowy przewód sygnałowy do prowadnic występujący w dwóch wersjach kolorystyki żył BE (kolory według DIN 47100 – Europa) oraz BA (Ameryka). Obie wersje charakteryzują się niską pojemnością żył oraz płaszczem zewnętrznym odpornym na ozon i promieniowanie UV. Przewód jest ekranowany, żyły są skręcono parami co minimalizuje wpływ zakłóceń elektromagnetycznych.

Przewody ETHERLINE®

Nowości w grupie ETHERLINE® to między innymi dwa nowe przewody profinetowe:

ETHERLINE® PN Cat. 7 w dwóch wersjach: typ A – do połączeń nieruchomych oraz typ B – do połączeń ruchomych. Przewody te są w pełni kompatybilne z wersjami Cat. 5e, Cat. 6a, posiadają pełną zgodność z systemem PROFINET. Cienka izolacja PUR (8,1-8,7mm) zapewnia bezhalogenowość, wysoką odporność na oleje i ścieralność. Szybkość transmisji do 600MHz.

ETHERLINE® PN Cat. 6A w trzech wariantach wykonań: typ A – połaczenia nieruchome, typ B – połączenia sporadycznie ruchome oraz typ C – do pracy w prowadnikach łańcuchowych. Wszystkie opisane wersje występują w wykonaniu FC (Fast Connect) co umożliwia znacznie szybsze zamontowanie dedykowanego złącza na przewodzie. Częstotliwość pracy do 500 MHz.

Nowością w tej grupie jest również nowe ekranowane złącze  RJ45 Cat. 6a do montażu obiektowego: EPIC® DATA RJ45 ASX zgodne ze standardami:

EIA/TIA568A

EIA/TIA568B

PROFINET® (2 pary)

Złącze zaprojektowane jest do użytku przemysłowego. Umożliwia ono zamontowanie w prosty i szybki sposób przewodów o średnicach zewnętrznych od 5 do 9mm.

Rozwiązania dla e-mobility

E-mobility to bardzo szybko rozwijająca się gałęź przemysłu motoryzacyjnego. Firma LAPP podążając za trendami rynkowymi wprowadziła do swojego portfolio produkty dedykowane tej branży.

EVCS 2 – Tester stacji ładowania typu 2 – umożliwiający regularne badanie bezpieczeństwa i funkcjonalności stacji ładowania.

SILVYN® E-KIT – Zestaw bezhalogenowych wysoce odpornych chemicznie i mechanicznie węży osłonowych służących do zabezpieczania instalacji w pojazdach elektrycznych i stacjach ładowania. Produkt spełnia wymagania normy: ECE/TRANS/WM.29/GRSP/2009/16

Mobil CHARGE Box – bardzo solidna, gotowa do pracy bez potrzeby programowania mobilna ładowarka przeznaczona do wykorzystania w warsztatach samochodowych, placach manewrowych, czy na imprezach okolicznościowych. Ładowarka posiada wysoki stopień bezpieczeństwa, dzięki zainstalowanym licznym zabezpieczeniom. Współpracuje ze złączami Typu 2 i standardowymi gniazdami CEE. Wyposażona jest w przełącznik start-stop oraz zabezpieczenie termiczne.

Szerszy zakres informacji technicznych dotyczących nowych produktów w ofercie firmy Lapp można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.lapp.pl.

 Autor: Remigiusz Buczek, pracownik firmy LAPP