Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/20200528154709_29kwng3hs91c4s0o8s8gkks4cggcowgs4kc0c044c4sww408sw.jpg

Nowość: zestaw PLCnext starterkit


Co może kryć się pod słowem otwartość? Dla twórców PLCnext Technology z Phoenix Contact to nowatorskie podejście do sposobu programowania sterowników PLC.

Nie chcemy, aby programista był ograniczany przez wymogi normy IEC 61131, która definiuje klasyczne języki programowania sterowników, ale mógł wybrać również inne formy programowania np. języki wysokiego poziomu tj. C++. Oczywiście stworzyliśmy równolegle mechanizm, który pozwala w czasie rzeczywistym na wymianę danych pomiędzy tak napisanymi programem, a jego „klasyczną” wersją. Pierwszym i do tej pory najbardziej rozpowszechnionym sterownikiem używanym w technologii PLCnext jest AXC F 2152.

Wizualizacja

Tu również nasi inżynierowie poszli o krok naprzód. Do klasycznej wizualizacji, dodali wersję w chmurze. Dzięki temu jest ona dostępna z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, z gwarancją najwyższych standardów cyberbezpieczeństwa. Dzieje się tak, ponieważ każde urządzenie PLCnext Technology jest dedykowane do współpracy z PROFICLOUD – ma unikalny identyfikator UUID, który pozwala na rozpoznanie urządzenia z poziomu chmury.

System I/O

A to nie wszystkie nowości od Phoenix Contact! Każdy system sterowania nie może prawidłowo funkcjonować bez systemu I/O. Pomyślicie sobie – no, ale co można jeszcze innego wymyślić w modułach wejść/wyjść? Otóż można.

SMART ELEMENT

Już sama nazwa wiele mówi: SMART ELEMENT – coś małego, mądrego i uniwersalnego. Jest to system, gdzie pojedyncze moduły (4 lub 6) wpinamy w specjalnie zaprojektowaną bazę tzw. Backplane, tworząc szytą na miarę strukturę I/O. Moduły mogą być dowolnie zmieniane, modyfikowane i konfigurowane, a jeśli chesz zarezerwować dodatkowe gniazda I/O, to też możesz bezpiecznie to zrobić – zaślepiając tymczasowo cały slot specjalnym modułem Slot Cover.

Więcej o Axioline Smart Element

PLCnext Technology STARTER KIT

Przechodząc do meritum -czas przedstawić NOWOŚĆ,  zestaw PLCnext Technology STARTER KIT.

Jest to kompletny zestaw, który zawierający: PLCnext Control AXC F 2152, moduły we/wy AXL Smart Elements DI16/DO16/AI4, potencjometr suwakowy, przyciski, zasilacz oraz kabel krosowy.

Przy zamówieniu zestawu masz możliwość korzystania z pełnego i darmowego oprogramowania inżynieryjnego PLCnext Engineer oraz dostajesz bezpłatnie roczny dostęp do Proficloud Phoenix Contact.

Poznaj działanie i możliwości PLCnext Technology w praktyce. Jeśli projektujesz niewielką linię produkcyjną lub system, który będzie zawierał urządzenia komunikujące się ze sobą po Profinecie – ten zestaw jest stworzony dla Ciebie.

Dodam, że cały zestaw kosztuje jedyne 399,00 Euro, czyli prawdopodobnie tyle, ile najtańszy na rynku sterownik Profinetowy. Nie przegap takiej okazji!

Sprawdź zestaw startowy PLCnext

Masz pytania? Napisz do mnie: Kamil Wachowicz, Phoenix Contact

Więcej o PLCnext:

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: PhoenixContact
  • Phoenix Contact lider w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.
  • Profil Autora
  • http://www.phoenixcontact.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...
  • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
  • Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, na podstawie których możl...
  • Inteligentny chwytak równoległy SCHUNK EGI z certyfikowanym interfejsem PROFINET-IRT został zaprojektowany z myślą o rozmaitych wymagających zastosowaniach z zakresu przenoszenia w branży elektronicznej, farmaceutycznej i laboratoryjnej. Te...