Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Nowoczesne rozwiązania dla produkcji małoseryjnej i prototypowej SMT

Wprowadzenie linii produkcji małoseryjnej i prototypowej SMT stanowi kluczowy element weryfikacji projektu urządzenia przed rozpoczęciem produkcji wielkoseryjnej. Szybkie i poprawne wykonanie prototypu jest integralną częścią procesu od projektu działu R’n’D do finalnego produktu trafiającego na rynek Nowoczesne, wydajne i atrakcyjne cenowo rozwiązania umożliwiają stworzenie w przedsiębiorstwie niezależnego zaplecza urządzeń dedykowanych do montażu SMT.

Wdrożenie pakietu elektronicznego do produkcji masowej jest skomplikowane i czasochłonne. Miniaturyzacja komponentów ogranicza, lub wręcz uniemożliwia często montaż ręczny, co czyni koniecznym wykorzystanie zaawansowanych urządzeń do tworzenia prototypów. Produkcja niskoseryjna wymaga elastyczności i szybkości, które mogą być ograniczone przez zlecanie prac wyspecjalizowanym firmom EMS. Alternatywą jest inwestycja w sprzęt do własnego montażu, co pozwala na pełną kontrolę nad procesem produkcji i uniezależnienie się od zewnętrznych podmiotów.

RENEX, bazując na wieloletnim doświadczeniu, wprowadził komplet urządzeń montażowych NEODEN, które pozwalają na stworzenie niskim kosztem zaplecza sprzętowego dedykowanego małym seriom i prototypom. W skład zestawu wchodzą dwa modele manualnych drukarek szablonowych FP2636 i FP2636F, automat montażowy NEODEN 4 oraz piec rozpływowy IN6. Kompaktowe rozmiary urządzeń umożliwiają ich instalację bez konieczności reorganizacji przestrzeni produkcyjnych.

Manualne drukarki szablonowe NEODEN dostępne są w dwóch wariantach – FP2636 przeznaczony do szablonów bez ramy oraz FP2636F do szablonów z ramą. Urządzenia te pozwalają na odwzorowanie precyzyjnego procesu nakładania pasty lutowniczej, jaki realizowany jest z użyciem liniowych drukarek SMT, nie wymagając przy tym znaczących nakładów finansowych i przestrzeni produkcyjnej. Obydwa modele są niewielkich rozmiarów – 660×470×245 mm – dzięki czemu mogą być ustawione bezpośrednio na stanowisku roboczym operatora. Mimo to mieszczą płytki od 10×5 mm do 250×350 mm, co pozwala na wykonywanie partii prototypowych i małoseryjnych w większości standardowych projektów.

Kolejnym krokiem SMT po nałożeniu pasty lutowniczej jest oczywiście montaż komponentów – w liniach produkcyjnych realizowany z użyciem automatów pick & place. W skali produkcji małoseryjnej i prototypowej zadanie to może zostać zrealizowane z użyciem automatu montażowego NEODEN 4. Wyposażone w cztery głowice  oraz system wizyjny urządzenie, pozwala na pobieranie elementów już od rozmiaru 0201 poprzez podajniki taśmowe, wibracyjne czy też tacki oraz precyzyjne układanie ich z wydajnością 4400 CPH (wg standardu IPC 9850). Duże pole robocze i system transportu pozwalają na obsługę płytek o wielkości 350×400 mm, a w rozszerzeniu nawet 310×1500 mm.

Identycznie jak ma to miejsce w przypadku produkcji wielkoseryjnej, dopełnieniem linii prototypowej jest piec rozpływowy. W ramach rodziny urządzeń NEODEN dostępny jest innowacyjny model IN6. Czterostrefowe urządzenie oferuje pełną kontrolę procesu. Jest wyposażone w ekran dotykowy i wyświetlacz graficzny pokazujący proces w czasie rzeczywistym oraz w dodatkową termoparę co pozwala na zoptymalizowanie profilu temperaturowego do danego projektu. Rozruch urządzenia następuje w ciągu 15 minut, a dzięki unikalnym aluminiowym nagrzewnicom energia cieplna jest równomiernie rozprowadzana, osiągając temperatury rozpływu do 300°C. Transport taśmowy pieca przenosi płytki z regulowaną prędkością w zakresie od 15 do 60 cm/min na długości procesu wynoszącej 680 mm. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w wewnętrzny system filtracji oparów, co często odgrywa niebagatelną wagę w niewielkich pomieszczeniach przeznaczonych na produkcję prototypową, które zwykle pozbawione są możliwości podpięcia do centralnych systemów odciągowych.

RENEX oferuje możliwość obejrzenia i przetestowania urządzeń NEODEN w Centrum Technologiczno-Szkoleniowym i Demo-Room. Klienci mogą tam sprawdzić działanie sprzętu na własnych komponentach, co pozwala na dokładną ocenę jego możliwości. W ośrodku realizowane są także szkolenia z programowania i obsługi dostarczanych urządzeń, co dodatkowo wspiera przedsiębiorstwa w pełnym wykorzystaniu potencjału inwestycji.

Inwestycja w linię produkcji małoseryjnej PCB zwraca się poprzez oszczędność czasu i środków finansowych, oferując pełną elastyczność operacyjną i wysoką jakość wytwarzania PCBA. Małe wymiary urządzeń umożliwiają ich instalację  nawet w standardowej przestrzeni biurowej, co znacząco zwiększa skalowalność przedsięwzięcia. Oferta NEODEN, wspierana przez serwis i doradztwo techniczno-handlowe RENEX, idealnie wpisuje się w potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw, umożliwiając rozwój i zwiększając rentowność.

Podsumowując, budowa własnej linii do produkcji prototypów staje się branżowym standardem, a urządzenia marki NEODEN oferują przedsiębiorstwom nie tylko oszczędność i elastyczność, ale również najwyższą jakość i bezpieczeństwo procesu produkcji.