Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Nowe wyświetlacze DI5 dla aplikacji maszyn samojezdnych firmy Bosch Rexroth

Maksymalna swoboda w projektowaniu dzięki trzem rozmiarom, zestawowi narzędzi do programowania oraz nowym opcjom komunikacji i programowania

  • Wydajny wyświetlacz DI5 przeznaczony dla pakietów mobilnych urządzeń elektronicznych, dostępny z tego samego źródła
  • Skalowalny wyświetlacz dostępny w wersji z 5-calowym, 7-calowym i 10,1-calowym ekranem dotykowym
  • Bezpłatny zestaw narzędzi zapewniających lokalny dostęp m.in. do programowalnych sterowników RC nowej serii 4X

Nowy wyświetlacz BODAS DI5 firmy Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych dużą swobodę podczas projektowania maszyn mobilnych i ułatwia serwisowanie sterowników Rexroth RC40 na miejscu. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Firma Bosch Rexroth stale rozwija platformę elektroniczną pod nazwa Bodas dla maszyn terenowych (m.in. maszyny budowlane, komunalne, specjalne i inne), w skład której wchodzą zarówno urządzenia jak programowalne sterowniki RC, szeroka gama czujników jak również oprogramowania i narzędzia serwisowe. Obecnie firma Bosch Rexroth ma przyjemność zaprezentować nową gamę wyświetlaczy o DI5.  Ekran dotykowy, który jest teraz dostępny w trzech rozmiarach, można elastycznie zintegrować w kabinach i w kokpitach, a także w zewnętrznymi panelach sterujących maszynami i urządzeniami. To idealne rozwiązanie, które umożliwia prostą i intuicyjną obsługę maszyn mobilnych. Funkcje i wizualizacje można dowolnie projektować w różnych środowiskach programistycznych. Bezpłatny zestaw narzędzi obejmuje praktyczne funkcje serwisowe dla połączonych z Internetem sterowników RC40. Ponadto stale dodawane są nowe funkcje.

Prosta i intuicyjna obsługa maszyn mobilnych staje się coraz ważniejsza. Jednocześnie producenci pojazdów terenowych chcą swobody projektowania, jeśli chodzi o funkcjonowanie i wizualizację wyświetlaczy oraz interfejsów operacyjnych, jednocześnie korzystając z korzyści kosztowych, jakie zapewniają kompletne pakiety elektroniki mobilnej – innymi słowy punkt kompleksowej obsługi.

Dzięki trzem rozmiarom (5 cali, 7 cali i 10,1 cala) oraz szerokiej gamie funkcji, nowa gama wyświetlaczy BODAS DI5 jest przeznaczona do praktycznie wszystkich zastosowań – od stosunkowo prostych zadań, takich jak wyświetlanie określonych parametrów, po misternie zaprojektowane repliki deski rozdzielczej i tzw. nazywany widokiem lub obszarem widzianym z lotu ptaka. Niezależnie od tego, czy jest on ustawiony pionowo, czy poziomo, na desce rozdzielczej lub jako jednostka samodzielna, w kabinie lub na zewnątrz maszyny – BODAS DI5 można optymalnie zintegrować z dowolnym typem maszyny budowlanej, wózka widłowego lub maszyny rolniczej, a nawet komunalnym pojazdem.

Wyposażone w jeden lub dwa procesory iMX6 800 MHz, 4 GB pamięci flash i maksymalnie 1 GB pamięci RAM, wyświetlacze z tej gamy zapewniają wystarczającą wydajność dla wymagających zastosowań. Solidna konstrukcja o stopniu ochrony IP66 sprawia, że urządzenie działa niezawodnie nawet w trudnych warunkach i szerokim zakresie temperatur (od -30˚C do +75˚C), a wysoka rozdzielczość (do 1280×800 pikseli) i wspomagana czujnikiem kontrola jasności zapewniają optymalną czytelność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Użytkownicy mogą swobodnie projektować graficzny interfejs użytkownika i pożądane funkcje w różnych środowiskach programistycznych. Oprócz CODESYS, BODAS DI5 może być również programowany w środowiskach Qt-Linux lub C/C++. Wszystkie funkcje maszyny można zwizualizować statycznie lub dynamicznie. Ponadto sygnały z kamery mogą być wyświetlane na ekranie za pośrednictwem zintegrowanego interfejsu wideo jako „obraz w obrazie” lub w trybie pełnoekranowym.

Na potrzeby komunikacji na żądanie wyświetlacze BODAS DI5 są wyposażone nawet w cztery złącza magistrali CAN 2.0 B (CANopen, J1939), dwa interfejsy USB 2.0 i jeden interfejs RS232.Nowy dodatek stanowi protokół Automotive Ethernet (T1), który jest również korzystny z perspektywy szybko programowalnych sterowników BODAS RC.

Najważniejszym elementem pakietu oprogramowania jest zestaw narzędzi DI5. Działa on jako rodzaj kontenera lub repozytorium oprogramowania z gotowymi do użycia funkcjami, które są stale rozwijane, takimi jak udostępniane bezpłatnie funkcje „UDS-supported flashing” (flashing oparty na protokole UDS) i „Diagnostic Framework” (platforma diagnostyczna). Umożliwiają one serwisowanie wszystkich znajdujących się w pojeździe sterowników BODAS RC40 na miejscu, bez dodatkowych narzędzi. Za pośrednictwem wyświetlacza BODAS DI5 pracownicy serwisu mogą odczytywać aktywne i zapisane błędy w celu przyspieszenia diagnostyki. Nowe parametry lub wersje oprogramowania firmware można przesyłać do sterowników za pośrednictwem zintegrowanego interfejsu USB.

Wyświetlacze BODAS DI5 są już dostępne. Pakiet oprogramowania z zestawem narzędzi DI5 można pobrać bezpłatnie na platformie myBODAS (mybodas.boschrexroth.com).

Informacje o ekosystemie BODAS – Bosch Rexroth Digital Application Solutions

Ekosystem BODAS firmy Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych szybki i łatwy dostęp do rozwiązań zwiększających produktywność, wydajność i stopień automatyzacji. Portfolio produktów Bosch Rexroth Digital Application Solutions (BODAS) obejmuje rozwiązania Internetu rzeczy (IoT), oprogramowanie i sprzęt elektroniczny, a także infrastrukturę IoT oferowaną wspólnie z firmą Bosch. Dzięki tym przyszłościowym rozwiązaniom BODAS jest liderem rynku pod względem jakości i walorów Bosch. Dzięki to kompletna oferta, która powstała dzięki połączeniu kompetencji i doświadczenia firmy w wielu kluczowych obszarach, takich jak mobilna hydraulika i elektronika, analityka brzegowa i IoT. Dotyczy to zarówno standardowych produktów, jak i indywidualnych rozwiązań tworzonych wspólnie z producentami OEM.