PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

, autor: Johnson Controls.

W ubiegłym roku na portalu iAutomatyka.pl pojawił się artykuł o termostatach: Czym są termostaty?. Mogliście się z niego dowiedzieć między innymi, że „termostat mierzy temperaturę w systemie oraz steruje urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi, tak aby utrzymać temperaturę w okolicach wartości zadanej”. W artykule tym przedstawiono również termostaty TEC7000, które oprócz tego, że spełniają wyżej wymienione funkcje są też interfejsem sterującym. I funkcję tą spełniały przez długi czas doskonale. Jednak wkrótce na europejskich rynkach do sprzedaży wejdą nowe modele naszych termostatów. Ponad wszystko wyróżniać się będą kolorowym wyświetlaczem, który jeszcze bardziej ułatwi interakcję człowieka z systemem sterowania.

Termostaty TEC3000

Termostaty z serii TEC3000 wyróżniają się przede wszystkim kolorowym i dotykowym ekranem. W dużym stopniu upraszcza to proces konfiguracji. Jest to również istotną wartością dodaną dla użytkowników, którzy cenią sobie estetykę pomieszczeń. Interfejs graficzny termostatów TEC3000 jest minimalistyczny, to znaczy prosty i przejrzysty, jednocześnie umożliwia wyświetlanie wszystkich najważniejszych parametrów. Dostępne są modele wspierające komunikację bezprzewodową oraz komunikację z wykorzystaniem protokołu BACnet MS/TP i N2.

Typowe zastosowania termostatów TEC3000 obejmują sterowanie klimakonwektorami, prostymi pompami ciepła, jedno lub dwustopniowym ogrzewaniem oraz kombinacją urządzeń grzewczych i chłodzących. Termostaty tej serii pozwalają na różne konfiguracje pracy, w tym regulację dwupołożeniową, sterowanie wentylatorem 3-biegowym lub wentylatorem proporcjonalnym ECM.

Każdy termostat TEC3000 umożliwia wybór jednego z czterech motywów graficznych:

 • nowoczesnego,
 • klasycznego,
 • jasnego,
 • ciemnego.

Na powyższym zdjęciu pokazane jest porównanie motywów ciemnego i jasnego. Dodatkowo motyw zmienia się w zależności od tego, czy w danym momencie powietrze jest chłodzone, czy ogrzewane. Widać to na zdjęciach poniżej.

Każdy termostat z serii TEC3000 umożliwia ustawienie:

 • poziomu jasności wyświetlacza,
 • jednostek temperatury,
 • strefy czasowej, czasu i daty,
 • konfiguracji lokalnych harmonogramów.

Dodatkowo na ekranie głównym możemy umieścić lub schować:

 • wskazanie temperatury,
 • wskazanie wilgotności,
 • wartość zadaną temperatury,
 • czas i datę,
 • ikonę alarmów,
 • przycisk włączenia/wyłączenia wiatraków,
 • przycisk wyłączenia regulacji temperatury.

Istnieją trzy stany działania termostatów. Każdy kolejny w większym stopniu blokuje dostęp do ustawień postronnym osobom. Poziom zabezpieczeń należy dobrać do miejsca, w którym instalujemy urządzenie. We własnym domu możemy nie ograniczać uprawnień, jednak w miejscach publicznych na ogół nie chcemy aby każda osoba mogła zmieniać ustawienia termostatu. Jakie istnieją poziomy i w jakim stopniu ograniczają interakcję użytkowników?

 • Poziom 0 – pełny dostęp do ekranu startowego i ustawień (domyślny),
 • Poziom 1 – ukrycie ikony Menu, czyli dostępu do harmonogramów, trendów, statusu, możliwości zmian ustawień,
 • Poziom 2 – umożliwia jedynie wyświetlanie aktualnej temperatury wraz z trybem pracy, bez możliwości ingerencji w działanie systemu HVAC.

Co ciekawe, termostaty z serii TEC3000 zostały wyposażone w port USB, który umożliwia pobieranie backupu aktualnych ustawień, upgradowanie firmware, czy przywracanie ustawień z poprzednich backupów. Termostaty TEC3000 obsługują zaawansowany algorytm optymalnego startu. Algorytm działa w połączeniu z lokalnym harmonogramem wstępnego schładzania lub ogrzania strefy przed rozpoczęciem jej użytkowania. Zapewniając tym samym użytkownikom najwyższy komfort, a jednocześnie automatycznie minimalizując zużycie energii. Automatyczny czas rozruchu dostosowuje się codziennie, aby zminimalizować czas pomiędzy osiągnięciem wartości zadanej, a pojawieniem się użytkownika. Ponadto w omawianych termostatach wykorzystuje się automatyczne dostrajanie pętli sterowania, co pozytywnie przekłada się na precyzję sterowania, redukuje zużycie komponentów mechanicznych, a także upraszcza proces uruchomienia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o termostatach serii TEC3000, lub zapytać o ofertę skontaktuj się z nami:
BE-EMEA-automatyka@jci.com

19 czerwca 2019 / Kategoria: , , ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

>KLIKNIJ<

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

>KLIKNIJ<

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

>KLIKNIJ<

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

>KLIKNIJ<

Awaria „typowo elektryczna”

Awaria „typowo elektryczna”

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

>KLIKNIJ<

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

>KLIKNIJ<

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

>KLIKNIJ<

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

>KLIKNIJ<

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

>KLIKNIJ<

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

>KLIKNIJ<

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

>KLIKNIJ<

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

>KLIKNIJ<

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Producent termostatów TEC3000

Johnson Controls

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…