PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

352 wyświetleń, autor: Johnson Controls.

Każdy „inteligentny” budynek i każdy system automatyki składa się ze sterowników, urządzeń pomiarowych oraz wykonawczych. Pisaliśmy już o tym ostatnio „Z czego składa się inteligentny budynek„. W naszej ofercie ostatnio pojawiły się nowe zadajniki NS8000 i sterowniki konfigurowalne ATC1100/ATC1500, które w tym wpisie chcemy Wam przybliżyć.

Zadajniki NS8000

Zadajniki sieciowe z serii NS8000 to małe, funkcjonalne i dobrze wyglądające moduły kontrolne dla pomieszczeń. Zapewniają możliwość komunikacji ze sterownikami konfigurowalnymi i swobodnie programowalnymi Johnson Controls za pośrednictwem magistrali komunikacyjnej SA Bus. Przeznaczone są do współpracy z rodzinami sterowników FEC, FAC, NCE, ATC czy PEAK, mogą być wykorzystane zarówno w systemie Metasys jak i Verasys.

Co charakteryzuje moduły z serii NS8000?

 • Mogą być wyposażone w aż 4 czujniki – temperatury, wilgotności, poziomu dwutlenku węgla oraz obecności. Zadajniki są przeznaczone dla systemów HVAC stąd zastosowanie w nich takich czujników. Możliwość wykorzystania tylko jednego urządzenia do pomiaru zarówno temperatury, wilgotności, poziomu CO2 jak i wykrywania obecności ludzi w pomieszczeniu znacznie upraszcza projektowanie systemu HVAC, a także pozwala na realizację sterowania zapewniającego wysoki komfort.
 • Duży podświetlany wyświetlacz – większość modeli zadajników z rodziny NS8000 posiada wbudowany dotykowy ekran, mogący wyświetlać naprawdę dużo informacji o mierzonych wartościach oraz zapewniać sterowanie wybranymi parametrami.
 • Dostępne są także zadajniki zapewniające prostą nastawę temperatury za pomocą funkcji Warmer/Cooler (Cieplej/Zimniej) – zamiast rozbudowanego ekranu – wystarczy za pomocą przycisków góra/dół dostosować temperaturę do swoich wymagań. Oprócz temperatury ustawić możemy prędkość wentylatorów w systemie HVAC.
 • W ofercie dostępne są także modele pełniące tylko funkcje pomiarowe, charakteryzujące się obudową o minimalistycznym wyglądzie.
 • Zadajniki dostępne są w kolorze białym i czarnym.
 • Komunikacja z wykorzystaniem protokołu BACnet MS/TP, czyli łatwe połączenie z dowolnymi urządzeniami sterującymi Johnson Controls kompatybilnymi z magistralą SA Bus.
 • Zadajniki adresowane są w sieci w prosty sposób, za pomocą DIP switchów.
 • Wszystkie czujniki i przetworniki stosowane w zadajnikach są fabrycznie kalibrowane oraz posiadają certyfikaty poprawności działania.

Więcej o zadajnikach NS8000:
https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/HVAC-Field-Controls-Devices/7/Sensors/22/NS8000/43175

Sterowniki konfigurowalne ATC

Sterowniki ATC (Advanced Terminal unit Controllers) to sterowniki przeznaczone do sterowania jednostkami końcowymi, np. klima-konwektorami. Obecnie istnieją dwa modele sterowników ATC – ATC1100 do sterowania klima-konwektorami z dwoma przyłączami i ATC1500 do klima-konwektorów z czterema przyłączami. Dzięki swojej optymalizacji zapewniają największą wydajność energetyczną. Dzięki temu, że są zasilane napięciem sieciowym 230 VAC zanika konieczność stosowania zasilaczy, czy transformatorów.

Ciekawostką, którą można wykorzystać w sterownikach ATC jest biblioteka aplikacji. Dzięki temu możemy zaimplementować gotowe funkcje, takie jak np. automatycznie dostrajany regulator PID, programy obsługujące czujniki w sposób Plug and Play itp. Biblioteka aplikacji jest ciągle powiększana i rozwijana. Gotowe aplikacje można wgrywać do sterowników przez port USB, lub przez sieć z wykorzystaniem programu DPT (download Package Tool) np. przy użyciu Map Gateway. Przygotowane przez Johnson Controls aplikację wykorzystują praktyki, zapewniające wydajne energetycznie sterowanie warunkami klimatycznymi pomieszczenia. Zaimplementowane w nich także funkcje wykrywania oraz diagnostyki problemów sterowanych komponentów.

Dzięki komunikacji po standardowym protokole BACnet MS/TP sterowniki ATC mogą z powodzeniem być wykorzystane w większości dostępnych na rynku systemach BMS. Urządzenie wspiera również protokół N2 oraz Modbus RTU.

Więcej o sterownikach ATC:
https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/Metasys-Building-Management-System/8/Configurable-Field-Controllers/43/ATC/42065

MAP Gateway

Bardzo ciekawym, chociaż już nie tak nowym jak poprzednie, rozwiązaniem jest MAP Gateway. Jest to kieszonkowy Web Server, który umożliwia bezprzewodowe połączenie do urządzeń Johnson Controls, takich jak sterowniki, czy termostaty. Jest mały, lekki i niezwykle prosty w użyciu.

MAP Gateway cechuje się:

 • możliwością jednoczesnego połączenia do wielu urządzeń,
 • wykorzystaniem protokołu BACnet MS/TP,
 • interfejsem opartym na przeglądarkach internetowych,
 • możliwością połączenia z wykorzystaniem Wi-Fi – posiada wbudowany Access Point,
 • narzędziami serwisowymi z zaawansowanymi funkcjami interfejsu użytkownika, takimi jak podglądanie alarmów, wydarzeń, trendów, modyfikacja harmonogramów,
 • możliwością podłączenia zdalnego.

Więcej o MAP Gateway:
https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/catalog/series/MAP-Gateway/41453

Zajrzyj na Virtual Branch i poczytaj o wszystkich naszych rozwiązaniach: https://virtualbranch.johnsoncontrols.com/vb/

13 maja 2019 / Kategoria: , ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Jak podnieść niezawodność sieci Ethernet w instalacjach produkcyjnych?

Jak podnieść niezawodność sieci Ethernet w instalacjach produkcyjnych?

>KLIKNIJ<

LOGO!8 vs easyE4 – porównanie

LOGO!8 vs easyE4 – porównanie

>KLIKNIJ<

Czy technologia VR może wspomagać procesy w przemyśle?

Czy technologia VR może wspomagać procesy w przemyśle?

>KLIKNIJ<

Magia przy optobarierze – historia pewnej awarii

Magia przy optobarierze – historia pewnej awarii

>KLIKNIJ<

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

>KLIKNIJ<

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

>KLIKNIJ<

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

>KLIKNIJ<

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

>KLIKNIJ<

Awaria „typowo elektryczna”

Awaria „typowo elektryczna”

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

>KLIKNIJ<

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

>KLIKNIJ<

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

>KLIKNIJ<

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

>KLIKNIJ<

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

>KLIKNIJ<

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...Producent komponentów automatyki budynkowej

Johnson Controls

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…