Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Nowa klasa przetwornic do wymagających zastosowań

Najnowsza seria przetwornic FR-E800 oferuje możliwość przyłączenia do wielu sieci sterowania, rozbudowane możliwości konserwacji za pomocą sztucznej inteligencji, oraz pionierski system detekcji korozji.

Seria kompaktowych przetwornic wspierająca różne sieci przemysłowe w tym TSN (Time Sensitive Networking), została wprowadzona przez Mitsubishi Electric jako odpowiedź na potrzeby współczesnych inteligentnych zakładów produkcyjnych. Z możliwości niesionych przez ten falownik skorzystają branże zajmujące się budową maszyn, przemysł motoryzacyjny, a także spożywczy, farmaceutyczny i wodny. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, FR-E800 jest w stanie zredukować czas przestojów maszyn, również dzięki pierwszemu na świecie systemowi detekcji korozji układu sterowania. Przetwornice osiągają również wysoką wydajność zarówno silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi dzięki zaawansowanym funkcjom autostrojenia, oraz gwarantują stopień bezpieczeństwa SIL 3.

Seria FR-E800 oferuje elastyczne podejście do implementacji w systemach sterowania opartych na różnych standardach komunikacyjnych, bez potrzeby stosowania opcjonalnych kart rozszerzeń. Główne przemysłowe sieci Ethernet są obsługiwane w standardzie, w tym CC-Link IE TSN. Dwa porty Ethernet umożliwiają budowę różnych topologii sieciowych jaki linii, gwiazdy i pierścieniowej.

Dowiedz się więcej o najnowszej serii przetwornic FR-E800

Rozbudowane możliwości konserwacji predykcyjnej w tym pierwszy na świecie obwód wykrywania postępującej korozji w szkodliwych środowiskach oraz zaawansowane funkcji autodiagnostyki wykorzystującej sztuczną inteligencję umożliwiają ograniczyć czasy przestojów. Wczesna identyfikacja postępujących usterek jest możliwa bez specjalistycznej wiedzy operatorów.

Przetwornica częstotliwości FR-E800 osiąga w zależności od modelu poziom bezpieczeństwa SIL2 PLd lub SIL3 Ple. Funkcje bezpieczeństwa są dostępne w standardzie, bez konieczności stosowania enkodera i obejmują funkcje Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1), Safe Limited Speed (SLS), Safe Brake Control (SBC) i Safe Speed Monitor (SSM).

Wbudowany sterownik PLC, konfigurowany za pomocą oprogramowania FRConfigurator 2 pozwala na stworzenie dedykowanego układu sterowania za pomocą samego falownika, bez potrzeby dokładania sterowników zewnętrznych. Dzięki temu można również łączyć kilka przetwornic po sieci Ethernet i sterować nimi w zależności od potrzeb systemu, eliminując koszt i miejsce potrzebne na zewnętrzny sterownik. Funkcja auto-strojenia dostępna dla silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi (SPM i IPM), a także w przyszłości dla silników reluktancyjnych oferuje maksymalną elastyczność dzięki redukcji ilości wymaganych części zapasowych. Dostępne są zaawansowane tryby sterowania jak sterowanie wektorowe (z enkoderem), sterowanie wektorowe bezczujnikowe oraz charakterystyka U/F.

Seria FR-E800 jest dostępna w zakresie mocy od 0,1kW do 7,5kW, w przyszłości zostanie rozszerzone do 22kW, ale dzięki zastosowaniu dwóch klas przeciążalności możliwe będzie sterowanie silnikiem do 30kW. Dostępne są również wersje na różne standardy napięcia zasilającego jak 230V, 400V i 575V.