Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/10/netilion_connect_image_blog_picture_erp_en_2020-07-23-2.png

Netilion – nowy ekosystem Endress+Hauser dla lepszego zarządzania procesem produkcyjnym i bazą zainstalowanych urządzeń


Ekosystem Netilion to stworzony przez Endress+Hauser pakiet rozwiązań usprawniających utrzymanie ruchu i obsługę urządzeń pomiarowych tak, by zapewnić stałą kontrolę nad procesem produkcyjnym. System łączy proste w obsłudze aplikacje z komponentami systemów, tworząc kompleksowe i gotowe na Przemysł 4.0 rozwiązanie. Usługi cyfrowe Netilion umożliwiają bezpieczny dostęp do zmiennych wartości procesowych w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca.

Połączenie z chmurą, transfer danych

Ponad 30 milionów cyfrowych urządzeń pomiarowych działających na całym świecie jest włączonych do systemu automatyki za pośrednictwem takich protokołów, jak: Profibus, 4 – 20 mA z HART, WirelessHART, EtherNet / IP i kilku innych. Przesyłanie danych z urządzeń obiektowych do aplikacji zawartych w chmurze jest realizowane poprzez istniejącą sieć Ethernet lub bezpośrednio z użyciem odpowiednich bramek komunikacyjnych (Edge Device). W Endress+Hauser jest to możliwe dzięki ofercie Netilion Connect, w skład której wchodzą zarówno urządzenia brzegowe Edge Device oraz interfejs API (Application Programmable Interface), zapewniający szybką wymianę pomiędzy bazami danych.

Interfejs API umożliwia połączenie w prosty sposób chmury z inną chmurą (cloud-to-cloud) lub chmury z aplikacjami (cloud-to-app). Dzięki temu klient może korzystać z danych gromadzonych w chmurze Netilion Cloud poprzez aplikacje oferowane przez Endress+Hauser lub aplikacje umieszczone wwłasnej chmurze firmowej.

Netilion opiera się na platformie technologicznej typu open source, powszechnie stosowanej w branży IT. Bramkę Edge Device można również zainstalować w mniejszym systemie, który nie musi być podłączony do sieci Ethernet. W takim obiekcie wystarczy podłączyć każde z urządzeń obiektowych do pobliskiej bramki, która przeczyta wszystkie informacje diagnostyczne i prześle je do chmury. Jeżeli urządzenia pomiarowe pracują w sieci Ethernet, należy wybrać odpowiednią bramkę, która posiada możliwość komunikacji z chmurą. 

Endress+Hauser podejmuje decyzję o wyborze bramki na podstawie liczby urządzeń, które mają być podłączone do chmury. Aplikacjom, gdzie pracują setki urządzeń pomiarowych, dedykowana jest zaawansowana bramka o szybkiej transmisji danych. W aplikacjach z jednym czy kilkoma urządzeniami można wybrać dużo prostsze oraz wolniejsze rozwiązanie.

Transfer przebiega jednokierunkowo z urządzenia do chmury, co jest szczególnie istotne w kontekście bezpieczeństwa połączenia i przesyłanych danych.

From the field up to Netilion Services

Schemat transferu danych

Rozwiązania Netilion

Szeroki wybór rozwiązań i komponentów systemu (tj. bramek komunikacyjnych, urządzeń brzegowych) daje możliwość wyboru pakietu odpowiadającego na realne potrzeby i indywidualne wymagania aplikacji. Rozwiązania te można stosować samodzielnie lub w pakiecie, w zależności od potrzeb.

Netilion Scanner: bezpłatna aplikacja umożliwiająca, na podstawie kodów QR lub czytników RFID, odczytywanie danych z urządzeń w terenie i przechowywanie ich w aplikacji. Pozwala także zapisywać obrazki, lokalizacje i dane o dostępności urządzenia, a także informacje krytyczne dla utrzymania jakości systemu.

Netilion Analytics: przetwarza dane pochodzące z urządzeń, oceniając ich stan, przewiduje problemy mogące pojawić się w pracy urządzeń, ustala harmonogramy konserwacji.

Netilion Health: analizuje dane z urządzeń pomiarowych, aby ustalić, czy proces staje się trudniejszy do sterowania, czy coś go zakłóca lub, czy konieczne są zmiany. 

Netilion Library: służby utrzymania ruchu potrzebują dostępu do instrukcji obsługi urządzeń, sposobów rozwiązywania problemów i innych materiałów opisujących przyrządy. Oprogramowanie biblioteczne rejestruje wszystkie istotne informacje i udostępnia je operatorom zawsze wtedy, gdy tego potrzebują.

Netilion Value: umożliwia odczyt wartości mierzonych z podłączonych urządzeń pomiarowych. Przy pomocy gotowego interfejsu udostępnia wizualizacje na ekranie monitora lub smartfona. Oprogramowanie daje również możliwość analizdanych historycznych, zlokalizowania punktu pomiarowego na mapie oraz ustawienia powiadomień o zdarzeniach.

Dostępne pakiety

Aby skorzystać z rozwiązań Netilion, wystarczy założyć konto na stronie https://netilion.endress.com/. Po zalogowaniu klient otrzymuje dostęp do pakietów, w tym także do bezpłatnych pakietów podstawowych, z możliwością podłączenia urządzeń. Dopełnieniem ekosystemu są aplikacje mobilne, do pobrania bezpłatnie z Google Play lub App Store.

Więcej informacji: www.pl.endress.com/netilion 

Dołącz do grupy „Gotowi na Przemysł 4.0” na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2643426095895436 Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Endress+Hauser
 • Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Firma produkuje urządzenia do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, gazów, analizy cieczy oraz rejestracji danych. Optymalizujemy procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności i bezpieczeństwa. Bazując na ponad 70-letnim doświadczeniu, tworzymy urządzenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a także Przemysłu 4.0. Działamy w następujących obszarach: przemysł spożywczy, chemiczny, wydobywczy, naftowo-gazowniczy, energetyka, przetwórstwo kruszyw, farmacja, biotechnologia, gospodarka wodno-ściekowa.
 • Profil Autora
 • http://www.pl.endress.com

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Zapraszamy Cię na pełny kurs zdalnego dostępu SECOMEA. Kurs powstał z myślą o każdym, kto chce zgłębić tajniki zdalnego dostępu do maszyn i sieci przemysłowej. Zdalny dostęp rozwija się dynamiczne i zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w sytuacji...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy