Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Narzędzie, które powinien mieć każdy monter telekomunikacyjny

Jeżeli zapatrujesz się do zmiany zawodu i bliskie są Ci obowiązki montera systemów telekomunikacyjnych, musisz pamiętać o jednym. Choć zadanie wydaje się zaskakująco proste, ponieważ działasz wedle ściśle określonych procedur, to niezbędne są umiejętności manualne, spryt oraz radzenie sobie w sytuacjach, które wychodzą poza przyjęty scenariusz. Niestety, ale czasami kable nie są tam, gdzie powinny, ściany za twarde do przebicia się, a zasilanie nie podnosi się. Czy jesteś gotowy na krótką prawdę o pracy operatora sieci?

Zacznij od odpowiednich narzędzi – testery telekomunikacyjne i inne

Monter systemów telekomunikacyjnych to zajęcie, które wbrew pozorom, może wykonywać każdy. Nie jest potrzebne wykształcenie elektrotechnika czy długoletnie doświadczenie. Wystarczy przeszkolenie i właściwe narzędzia do pracy – testery telekomunikacyjne, złączki, zaciskarki i inne. Wszystkie je możesz znaleźć w sklepie interlab.pl. Kolejnym krokiem to umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Niewątpliwie taką będą problemy wynikające z niewłaściwego pociągnięcia kabli, szczególnie ciężko to robić przy światłowodach – jeden zły ruch i wszystko idzie w piach! Niespodzianki mogą pojawić się nawet przy konfiguracji sieci, brak sygnału, ograniczony transfer danych i.. co jest tego przyczyną? Dlatego tak ważne są narzędzia diagnostyczne oraz różnego rodzaju testery. To one precyzyjnie namierzą winowajcę i pozwolą na szybkie działanie. Właściwa interpretacja wyniku, odpowiedni ruch i po kryzysie nawet śladu!

Pamiętaj, narzędzia są do pracy

Musisz też pamiętać, że wszystkie narzędzia, które polecamy, czy znajdziesz w sklepie z elektronarzędziami, są właśnie po to, by pomóc Ci w codziennej pracy. Naturalnie możesz robić wiele rzeczy „na ślepo” i w większości może to wyjść. Jednak mały błąd, zachwianie się ręki i trzeba zaczynać od nowa, bo przecież nie znajdziesz problemu przy metrach kabla, jeżeli nie posiadasz właściwych narzędzi pomiarowych.