PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Narzędzie do łatwego i szybkiego programowania urządzeń automatyki

2071 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Znasz sytuację, kiedy godzinami ślęczysz nad kodem i ostatecznie niewiele z tego wychodzi? Rozwiązanie prostych problemów zajmuje dziesiątki linijek tekstu? Deadline pędzi w twoją stronę jak bolid F1, a ty nie wiesz jak skończyć projekt? Nie jesteś w odosobnieniu. Popularne narzędzia do programowania sterowników dają ogromne możliwości wpływania na sprzęt i to co ma wykonać. Jednak żeby sprawnie poruszać się w tradycyjnych środowiskach programistycznych potrzeba dużych umiejętności, tysięcy godzin praktyki i uczenia się na własnych błędach. Wielu producentów sprzętu i oprogramowania zaczyna dostrzegać te problemy. Powstają środowiska, gdzie za pomocą ogromnych bibliotek funkcji można niejako konfigurować systemy sterowania, wprowadzając jedynie odpowiednie parametry. Kiedy ty siedzisz załamany nad kodem, który nie chce powstawać na twoim ekranie, niektórzy konfigurują swoje projekty z użyciem gotowych funkcji oszczędzając czas i nerwy. Kiedy ty zostajesz po godzinach, a pani sprzątająca wygania cię siłą z biura, niektórzy świetnie się bawią w wolnym czasie.

I ty możesz dołączyć do tej drugiej grupy. Wystarczy, że skorzystasz z mapp Technology!

Czym jest mapp Technology?

Problemem wyjściowym przy projektowaniu Technologii mapp było stworzenie oprogramowania, które będzie bardziej funkcjonalne i będzie potrafiło więcej, a jednocześnie będzie łatwiejsze w użytkowaniu. Najczęściej wprowadzając dodatkowe funkcjonalności w program sprawiamy, że jest on coraz trudniejszy w użytkowaniu i rozumieniu. Rozwiązanie tego problemu może być kluczem do wejścia na wyższy poziom. Może nawet poziom 4.0 😀

Technologia mapp to innowacyjne rozwiązanie firmy B&R, które pozwala ograniczyć czas i objętość kodu, zachowując zaawansowane funkcjonalności tradycyjnych środowisk programistycznych, jednocześnie ułatwiając programowanie układu sterowania. Technologia mapp to gotowe, przygotowane kompleksowo funkcje, które wymagają jedynie prostej konfiguracji by dostosować je do naszej aplikacji. Używając mapp możemy właściwie zapomnieć o programowaniu, mówić powinniśmy raczej o konfiguracji.

Inspiracją przy tworzeniu Technologii mapp były nowoczesne smartfony. Instalowanie i konfiguracja nowych, dobrze zaprojektowanych aplikacji na smarfonach jest intuicyjne i łatwe. W ten sam sposób w systemie sterowania używa się komponentów mapp. Nawet wyglądają podobnie 😉

Jak używać komponentów mapp?

Mapp Technology to ogromna biblioteka predefiniowanych funkcji. Dostępna jest w środowisku programistycznym Automation Studio. Jakiś już czas temu o Automation Studio nagraliśmy film i napisaliśmy artykuł – zapraszamy do lektury i obejrzenia.

Komponenty mapp podzielone są na różne grupy. W zależności od tego kiedy czytasz ten artykuł istnieje ich różna ilość, ponieważ biblioteki ciągle się rozrastają! Obecnie wyróżnić można:

 • mapp Services – komponenty do konfiguracji i zdefiniowania całej infrastruktury danej maszyny,
 • mapp Control – komponenty do implementacji procesów sterowania, takich jak regulacja temperatury, sterowanie z zamkniętą pętlą itp.,
 • mapp Motion – obsługa napędów i kontrola ruchów osi,
 • mapp View – tworzenie wizualizacji opartych na otwartych i webowych protokołach,
 • mapp Safety – aplikacje bezpieczeństwa, kurtyny bezpieczeństwa, osłony itp.

O tym jak używać komponentów mapp w Automation Studio dowiecie się z kanału YouTube B&R.

Na kanale znajdują się filmy pokazujące w jaki sposób użyć komponentów mapp do:

 • zarządzania recepturami,
 • ruszania pojedynczą osią,
 • zarządzania użytkownikami i dostosowywania do nich wizualizacji,
 • dodawania alarmów i zarządzania nimi,
 • zapisywania historii alarmów,
 • wyświetlania danych w tabelach.

Podsumowanie

Można spotkać się z opinią, że firma B&R kilkukrotnie już wyznaczała kierunki i trendy. Tym razem również może tak być, ponieważ promowana przez nich koncepcja mapp Technology zdecydowanie jest przyszłościowym kierunkiem. Powstaje coraz więcej technologii i systemów programowania w stylu Plug&Play, a wszystko po to aby ułatwić inżynierom pracę.

Nasza rola w Tym, aby Was zainteresować nowinkami technicznymi w świecie automatyki. Jeśli chcesz zagłębić się w te i pozostałe rozwiązania B&R to odsyłamy Cię do ich strony internetowej, gdzie znajdziesz spisy szkoleń, ale też więcej informacji o mapp Technology. https://www.br-automation.com/pl/

Piotr Gwiazdowski

9 października 2018 / Kategoria: , ,
 • Autor: iAutomatyka.pl
 • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
 • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…