Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/08/demo-devices-PL.jpg

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

autor: IXON.

Co może zaoferować IXON Cloud? Jak to działa? Jakie są jego korzyści? Jak w łatwy sposób mogę wdrożyć go do mojej firmy? Czy mogę wdrożyć nowe modele biznesowe przy jego użyciu? Aby lepiej zrozumieć możliwości IXON Cloud oraz korzyści zintegrowanych łączy chmury, uruchomiliśmy nową funkcję zwaną „Demo device”. Daje ona nowe darmowe opcje testowania wszystkich zaawansowanych funkcji IXroutera oraz IXagenta – bez konieczności kupowania licencji sprzętowej i licencji oprogramowania.

Urządzenie demo: wirtualny sposób poznania funkcji łączności

IXON Cloud jest platformą Saas do automatyki przemysłowej i budynkowej. IXON Cloud został stworzony dla konstruktorów maszyn, którzy potrzebują zdalnego dostępu oraz cech Przemysłowego IoT, aby bezpiecznie połączyć się i gromadzić dane z jakiegokolwiek urządzenia przemysłowego.

Poza opcją pełnego przetestowania platformy IXON Cloud poprzez 30-dniowy zestaw testowy, możesz teraz testować platformę bez potrzeby korzystania ze sprzętu czy oprogramowania. Aby poznać główne funkcje, możesz teraz dodać wirtualne urządzenie demo.

Dzięki temu wirtualnemu urządzeniu demo możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować bezpieczne połączenie za pomocą funkcji VPN i Cloud Access.

Zazwyczaj urządzenie (IXrouter lub IXagent) jest połączone lub zintegrowane ze sterownikiem PLC. PLC jest podłączony do dodatkowych urządzeń przemysłowych (takich jak czujniki lub kamery IP). Urządzenie jest połączone z IXON Cloud poprzez Wi-Fi, 4G/LTE czy Ethernet. Wszystko to ułatwia bezpieczne zarządzanie i zdalny dostęp do maszyny oraz zbierania danych.

Aby poznać łatwość obsługi i funkcje platformy IXON Cloud możesz wykonać konfigurację w kilka minut dzięki urządzeniu demo.

W jaki sposób dodać urządzenie demo do IXON Cloud?

Pierwszym krokiem jest utworzenia konta Twojej firmy na IXON Cloud. Jest to całkowicie darmowe, bez żadnych zobowiązań i dodatkowych płatności.

Po założeniu konta będziesz już mógł dodać urządzenie demo. Przejdź do zakładki „Tools” i kliknij na „Register demo device”.  Przejdź poprzez kolejne kroki i dodaj urządzenie demo.

Urządzenie demo jest już dodane do sekcji „Devices”.

Urządzenia demo są przeznaczone tylko do celów testowych, dlatego wygasną w przeciągu 14 dni. Nie miałeś czasu, aby przetestować wszystkie funkcje IXON? Nie przejmuj się, zawsze możesz dodać nowe urządzenie demo do Twojego IXON Cloud poprzez sekcję „Tools”.

Co możesz przetestować przy użyciu urządzenia demo?

Gdy tylko urządzenie demo zostanie dodane, będziesz miał możliwość przetestowania wszystkich dostępnych funkcji.

 1. Skonfiguruj połącznie VPN z (wirtualną) maszyną

Otwórz urządzenie demo i kliknij na przycisk połączenia VPN.

IXON Cloud otworzy bezpieczne połączenie VPN do Twojego urządzania. Teraz masz bezpieczny i pełen dostęp do sieci Twojej maszyny, aby zaktualizować oprogramowanie PLC lub uzyskać wgląd do historii pracy maszyny.

 1. Uzyskaj dostęp do serwera HTTP swojej maszyny

Poprzez użycie funkcji Cloud Access jesteś w stanie dodać kilka usług do dostępu do serwera VNC, HTTP czy WS Twojej maszyny. Domyślnie urządzenie demonstracyjne ma kilka przykładów usług, które można wypróbować bez konfiguracji.

Aby uzyskać dostęp do serwera http urządzenia demo wystarczy, że klikniesz na przycisk „HTTP Server”. Teraz serwer WWW Siemens 1200 PLC (http) jest ładowany przez bezpieczne połączenie http za pośrednictwem IXON Cloud.

 1. Kontroluj ekran HMI za pomocą usługi VNC

Za pomocą usługi VNC możesz mieć dostęp oraz kontrolować zdalnie HMI. Wystarczy kliknąć na przycisk „VNC Server” aby otworzyć ekran HMI. Możesz już teraz mieć kontrolę nad HMI z poziomu przeglądarki internetowej.

Ta usługa działa również w aplikacji IXON Cloud, którą można bezpłatnie pobrać na iPhony oraz telefony z oprogramowaniem Android.

Wskazówka: spróbuj funkcji przesuwania i powiększania na smartfonie.

 1. Przenieś zmiany konfiguracji do urządzenia

Możesz zmieniać konfigurację urządzenia demo (ustawienia firewall lub LAN) i przenieść te zmiany do urządzenia. Po tym jak dokonasz zmian, naciśnij „Push config to the device”. Nowy plik konfiguracyjny zostanie przesłany bezpiecznym i lekkim połączeniem MQTT, a ustawienia zostaną zastosowane bezpośrednio na urządzeniu.

 1. Przetestuj ogólne funkcje platformy IXON Cloud

Oprócz testowania funkcji urządzenia, możesz przetestować ogólne funkcje platformy IXON Cloud, takie jak:

 • zarządzanie użytkownikami: zaproś kolegów i ustaw ich uprawnienia – na podstawie grup lub urządzeń;
 • zarządzanie urządzeniami: zmień informacje o urządzeniu (nazwa lub lokalizacja), stwórz grupy urządzeń, zmień ustawienia sieci i wgraj zmiany konfiguracji do urządzenia;
 • znakowanie firmy: wgraj logo firmy i ustaw kolory firmy, aby stworzyć swój markowy portal IoT;
 • zdarzenia i komunikaty: uzyskaj wgląd w wydarzenia, aby śledzić wszelkie zmiany dokonane w urządzeniach lub kto miał dostęp do urządzenia.

Aktualizacja: Przetestuj wszystkie funkcje z urządzeniem demo.

Już dostępne: Nasze funkcje IoT Cloud Logging i Cloud Notify są gotowe do zapoznania się z nimi za pomocą urządzenia demo. Funkcje te umożliwiają łatwe zbieranie danych maszynowych i bezpieczne przechowywanie ich w chmurze IXON przy użyciu protokołu MQTT.

Dzięki (wirtualnym) zebranym danym możesz tworzyć pulpity nawigacyjne oraz uruchamiać alarmy lub powiadomienia, gdy wystąpią problemy z maszyną. Możesz także przesyłać dane do zewnętrznych aplikacji, takich jak PagerDuty lub Zapier, używając webhooków lub API.

Jeśli chcesz poznać te funkcje IoT, możesz również poprosić o bezpłatne demo online.

Wypróbuj IXON Cloud za darmo

Możesz poznać funkcje IXON Cloud bez żadnych zobowiązań. Po prostu załóż bezpłatne konto i przetestuj urządzenia demo i nieskończone możliwości platformy IXON Cloud.

Zarejestruj swoje konto na IXON Cloud i zaczynaj!Utworzono: / Kategoria: , ,
 • Autor: IXON
 • IXON Cloud – platforma do zdalnego dostępu, została wybrana jako „Produkt Roku” w kategorii „Przemysł 4.0” przez czytelników magazynu branżowego Control Engineering Polska oraz strony www.logistyczny.com. IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Zapraszamy Cię na pełny kurs zdalnego dostępu SECOMEA. Kurs powstał z myślą o każdym, kto chce zgłębić tajniki zdalnego dostępu do maszyn i sieci przemysłowej. Zdalny dostęp rozwija się dynamiczne i zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w sytuacji...
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy
 • Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, na podstawie których możl...
 • RPC-2A-UNI  przekaźnik czasowy – Działający po zaniku napięcia zasiania, przy załączonym przekaźniku wykonawczym.   Przekaźnik przeznaczony do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynko...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....IXON