PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

180 wyświetleń, autor: IXON.

Co może zaoferować IXON Cloud? Jak to działa? Jakie są jego korzyści? Jak w łatwy sposób mogę wdrożyć go do mojej firmy? Czy mogę wdrożyć nowe modele biznesowe przy jego użyciu? Aby lepiej zrozumieć możliwości IXON Cloud oraz korzyści zintegrowanych łączy chmury, uruchomiliśmy nową funkcję zwaną „Demo device”. Daje ona nowe darmowe opcje testowania wszystkich zaawansowanych funkcji IXroutera oraz IXagenta – bez konieczności kupowania licencji sprzętowej i licencji oprogramowania.

Urządzenie demo: wirtualny sposób poznania funkcji łączności

IXON Cloud jest platformą Saas do automatyki przemysłowej i budynkowej. IXON Cloud został stworzony dla konstruktorów maszyn, którzy potrzebują zdalnego dostępu oraz cech Przemysłowego IoT, aby bezpiecznie połączyć się i gromadzić dane z jakiegokolwiek urządzenia przemysłowego.

Poza opcją pełnego przetestowania platformy IXON Cloud poprzez 30-dniowy zestaw testowy, możesz teraz testować platformę bez potrzeby korzystania ze sprzętu czy oprogramowania. Aby poznać główne funkcje, możesz teraz dodać wirtualne urządzenie demo.

Dzięki temu wirtualnemu urządzeniu demo możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować bezpieczne połączenie za pomocą funkcji VPN i Cloud Access.

Zazwyczaj urządzenie (IXrouter lub IXagent) jest połączone lub zintegrowane ze sterownikiem PLC. PLC jest podłączony do dodatkowych urządzeń przemysłowych (takich jak czujniki lub kamery IP). Urządzenie jest połączone z IXON Cloud poprzez Wi-Fi, 4G/LTE czy Ethernet. Wszystko to ułatwia bezpieczne zarządzanie i zdalny dostęp do maszyny oraz zbierania danych.

Aby poznać łatwość obsługi i funkcje platformy IXON Cloud możesz wykonać konfigurację w kilka minut dzięki urządzeniu demo.

W jaki sposób dodać urządzenie demo do IXON Cloud?

Pierwszym krokiem jest utworzenia konta Twojej firmy na IXON Cloud. Jest to całkowicie darmowe, bez żadnych zobowiązań i dodatkowych płatności.

Po założeniu konta będziesz już mógł dodać urządzenie demo. Przejdź do zakładki „Tools” i kliknij na „Register demo device”.  Przejdź poprzez kolejne kroki i dodaj urządzenie demo.

Urządzenie demo jest już dodane do sekcji „Devices”.

Urządzenia demo są przeznaczone tylko do celów testowych, dlatego wygasną w przeciągu 14 dni. Nie miałeś czasu, aby przetestować wszystkie funkcje IXON? Nie przejmuj się, zawsze możesz dodać nowe urządzenie demo do Twojego IXON Cloud poprzez sekcję „Tools”.

Co możesz przetestować przy użyciu urządzenia demo?

Gdy tylko urządzenie demo zostanie dodane, będziesz miał możliwość przetestowania wszystkich dostępnych funkcji.

 1. Skonfiguruj połącznie VPN z (wirtualną) maszyną

Otwórz urządzenie demo i kliknij na przycisk połączenia VPN.

IXON Cloud otworzy bezpieczne połączenie VPN do Twojego urządzania. Teraz masz bezpieczny i pełen dostęp do sieci Twojej maszyny, aby zaktualizować oprogramowanie PLC lub uzyskać wgląd do historii pracy maszyny.

 1. Uzyskaj dostęp do serwera HTTP swojej maszyny

Poprzez użycie funkcji Cloud Access jesteś w stanie dodać kilka usług do dostępu do serwera VNC, HTTP czy WS Twojej maszyny. Domyślnie urządzenie demonstracyjne ma kilka przykładów usług, które można wypróbować bez konfiguracji.

Aby uzyskać dostęp do serwera http urządzenia demo wystarczy, że klikniesz na przycisk „HTTP Server”. Teraz serwer WWW Siemens 1200 PLC (http) jest ładowany przez bezpieczne połączenie http za pośrednictwem IXON Cloud.

 1. Kontroluj ekran HMI za pomocą usługi VNC

Za pomocą usługi VNC możesz mieć dostęp oraz kontrolować zdalnie HMI. Wystarczy kliknąć na przycisk „VNC Server” aby otworzyć ekran HMI. Możesz już teraz mieć kontrolę nad HMI z poziomu przeglądarki internetowej.

Ta usługa działa również w aplikacji IXON Cloud, którą można bezpłatnie pobrać na iPhony oraz telefony z oprogramowaniem Android.

Wskazówka: spróbuj funkcji przesuwania i powiększania na smartfonie.

 1. Przenieś zmiany konfiguracji do urządzenia

Możesz zmieniać konfigurację urządzenia demo (ustawienia firewall lub LAN) i przenieść te zmiany do urządzenia. Po tym jak dokonasz zmian, naciśnij „Push config to the device”. Nowy plik konfiguracyjny zostanie przesłany bezpiecznym i lekkim połączeniem MQTT, a ustawienia zostaną zastosowane bezpośrednio na urządzeniu.

 1. Przetestuj ogólne funkcje platformy IXON Cloud

Oprócz testowania funkcji urządzenia, możesz przetestować ogólne funkcje platformy IXON Cloud, takie jak:

 • zarządzanie użytkownikami: zaproś kolegów i ustaw ich uprawnienia – na podstawie grup lub urządzeń;
 • zarządzanie urządzeniami: zmień informacje o urządzeniu (nazwa lub lokalizacja), stwórz grupy urządzeń, zmień ustawienia sieci i wgraj zmiany konfiguracji do urządzenia;
 • znakowanie firmy: wgraj logo firmy i ustaw kolory firmy, aby stworzyć swój markowy portal IoT;
 • zdarzenia i komunikaty: uzyskaj wgląd w wydarzenia, aby śledzić wszelkie zmiany dokonane w urządzeniach lub kto miał dostęp do urządzenia.

Aktualizacja: Przetestuj wszystkie funkcje z urządzeniem demo.

Już dostępne: Nasze funkcje IoT Cloud Logging i Cloud Notify są gotowe do zapoznania się z nimi za pomocą urządzenia demo. Funkcje te umożliwiają łatwe zbieranie danych maszynowych i bezpieczne przechowywanie ich w chmurze IXON przy użyciu protokołu MQTT.

Dzięki (wirtualnym) zebranym danym możesz tworzyć pulpity nawigacyjne oraz uruchamiać alarmy lub powiadomienia, gdy wystąpią problemy z maszyną. Możesz także przesyłać dane do zewnętrznych aplikacji, takich jak PagerDuty lub Zapier, używając webhooków lub API.

Jeśli chcesz poznać te funkcje IoT, możesz również poprosić o bezpłatne demo online.

Wypróbuj IXON Cloud za darmo

Możesz poznać funkcje IXON Cloud bez żadnych zobowiązań. Po prostu załóż bezpłatne konto i przetestuj urządzenia demo i nieskończone możliwości platformy IXON Cloud.

Zarejestruj swoje konto na IXON Cloud i zaczynaj!

9 września 2019 / Kategoria: , ,
 • Autor: IXON
 • IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

>KLIKNIJ<

Finał Ligi Mistrzów Automatyki WAGO – zobacz najlepsze zgłoszenia

Finał Ligi Mistrzów Automatyki WAGO – zobacz najlepsze zgłoszenia

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp do PLC z IXON Cloud

Zdalny dostęp do PLC z IXON Cloud

>KLIKNIJ<

Co warto zobaczyć na targach SPS IPC Drives? Pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie ABB i B&R

Co warto zobaczyć na targach SPS IPC Drives? Pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie ABB i B&R

>KLIKNIJ<

Autoidentyfikacja na wszystkich poziomach. Kody 1D, 2D i RFID od SICK

Autoidentyfikacja na wszystkich poziomach. Kody 1D, 2D i RFID od SICK

>KLIKNIJ<

Bezpłatne szkolenie ‚Przemysł 4.0 dla menadżerów przedsiębiorstw’

Bezpłatne szkolenie ‚Przemysł 4.0 dla menadżerów przedsiębiorstw’

>KLIKNIJ<

Jak dobrać komputer przemysłowy pod system SCADA?

Jak dobrać komputer przemysłowy pod system SCADA?

>KLIKNIJ<

Jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej maszynie? Odc. 1. Sterownik bezpieczeństwa – co to jest?

Jak zapewnić bezpieczeństwo Twojej maszynie? Odc. 1. Sterownik bezpieczeństwa – co to jest?

>KLIKNIJ<

Ruch pod kontrolą – poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame

Ruch pod kontrolą – poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame

>KLIKNIJ<

7 praktycznych zastosowań IIoT w automatyce przemysłowej

7 praktycznych zastosowań IIoT w automatyce przemysłowej

>KLIKNIJ<

Zgrupowanie Kadry Polski w Lutowaniu na targach Warsaw Industry Week

Zgrupowanie Kadry Polski w Lutowaniu na targach Warsaw Industry Week

>KLIKNIJ<

Darmowe szkolenia z projektowania systemów HMI/SCADA od Schneider Electric

Darmowe szkolenia z projektowania systemów HMI/SCADA od Schneider Electric

>KLIKNIJ<

Webinaria ze Schneider Electric – Serwonapędy, PLC, HMI, UR.

Webinaria ze Schneider Electric – Serwonapędy, PLC, HMI, UR.

>KLIKNIJ<

Poznaj CPL410 – część 3: Konfiguracja OPC UA pomiędzy PAC oraz IPC cz. I

Poznaj CPL410 – część 3: Konfiguracja OPC UA pomiędzy PAC oraz IPC cz. I

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

>KLIKNIJ<

Poznaj możliwości i korzyści płynące z platformy IIoT

Poznaj możliwości i korzyści płynące z platformy IIoT

>KLIKNIJ<

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

>KLIKNIJ<

Czy jesteś zdecydowany na robotyzację?

Czy jesteś zdecydowany na robotyzację?

>KLIKNIJ<

Praktyczne zastosowania Przemysłu 4.0 – wywiad z Mitsubishi Electric

Praktyczne zastosowania Przemysłu 4.0 – wywiad z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #17: PROFINET

Automatyczny Podcast #17: PROFINET

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
IXON

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…