PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

1149 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Wielkimi krokami nadchodzi czwarta edycja Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Dla nas jest to o tyle ważny czas, że to właśnie podczas tych targów będziemy mieli okazję wystawić się po raz pierwszy jako iAutomatyka i Klub Automatyka. Podczas targów chcemy skupić się głównie na spotkaniach i rozmowie z Wami, dlatego zapraszamy wszystkich czytelników na nasze stanowisko.

Dlaczego wybraliśmy akurat Warsaw Industry Week? Uczestniczyliśmy w poprzedniej edycji jako zwiedzający i targi zrobiły na nas ogromne wrażenie. Warsaw Industry Week to naszym zdaniem targi z największym potencjałem!  Co ciekawe, strefa automatyki to głównie producenci, ale wystawiają się w nietypowym stylu, bo razem z integratorami i producentami maszyn. Można więc zobaczyć nie tylko najnowsze rozwiązania ale również zastosowanie tego w praktyce w maszynach i szafach sterowniczych. Takie wydarzenie jest niespotykane! Na Warsaw Industry Week po prostu trzeba być! 

Udział w targach wymaga zakupu biletu, ale możesz dostać bezpłatną wejściówkę jeżeli się wcześniej zarejestrujesz: https://industryweek.pl/rejestracja/

 • Kiedy? 13-15.11.2019
 • Gdzie? PTAK WARSAW EXPO al. Katowicka 62BD, Nadarzyn (k. Warszawy)

Ważne linki: 

 • Pełna lista wystawców – LINK.
 • Katalog wystawców – LINK
 • Co można zobaczyć oprócz stanowisk? Sprawdź Program wydarzeń towarzyszących – LINK
 • Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 – LINK

My zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska oraz firm, z które wspierają nas w organizacji targów.  Przy kolejnych firmach znajdziesz małe mapki pokazujące gdzie znajduje się stanowisko danej firmy. Po kliknięciu w mapę możesz ją powiększyć.

iAutomatyka i Klub Automatyka – E102B

Mówiąc skromnie, będą to pierwsze historyczne targi, gdzie wystawcą będzie największy portal internetowy o automatyce przemysłowej i robotyce w Polsce – iAutomatyka.pl 😉.

Wystawiamy się z naszym nowym projektem https://klubautomatyka.pl/ – wirtualnym miejscem spotkań dla branży automatyki (czytaj, forum o automatyce)

Na naszym stanowisku stawiamy na integrację z naszymi czytelnikami. Od kilku lat tworzymy w sieci grupę znajomych, którzy dzielą się ze sobą wiedzą i pomagają sobie w pracy zawodowej jest nas kikadziesiąt tysięcy. Chcemy umożliwić Wam spotkanie twarzą w twarz ze sobą nawzajem oraz z nami – zespołem iAutomatyka. Na naszym stanowisku czeka Was wiele atrakcji – drinka naleje robot przemysłowy, będziecie mogli zagrać w kilka gier dostarczonych przez naszych partnerów i wygrać gadżety firmowe. Dla Zapraszamy również przedstawicieli firm z branży automatyki, których interesuje oferta współpracy z naszymi portalami i kanałami social media.

Na naszym stanowisku znajdą się też wystawy wszystkich naszych partnerów, gdzie będziecie mogli np. wziąć udział w grach zbudowanych z komponentów przemysłowych :D. Naszymi partnerami są firmy:

 • Sick – dostarczy na nasze stanowisko gruchę pneumatyczną – zobaczymy który automatyk będzie najsilniejszy.
 • Finder – będzie prezentował całą szafę sterowniczą z najnowszymi komponentami automatyki
 • Mitsubishi Electric – dostarczy robota przemysłowego, nalewającego drinki dla klubowiczów,
 • Wago – Panelowe stanowisko z komponentami automatyki,
 • Pepperl+Fuchs – Zautomatyzowane stanowisko rozdające upominki,
 • Panasonic – koło fortuny zbudowane na seromechanizmach i safety,
 • Eaton – przeogromna kolumna sygnalizacyjna, gra na czas. Jest świetna, ciężko będzie się oderwać 🙂

 

NEWTECH ENGINEERING – E124

Newtech Engineering to firma, które oferuje klientom kompleksowe rozwiązania w dziedzinie automatyki przemysłowej. Są wyłącznym dystrybutorem firm Baumer, Siko, MTS Sensors. Dostarczają czujniki, przetworniki, aparaturę pomiarową, liczniki, elementy wykonawcze, podzespoły elektromechaniczne, komponenty systemów bezpieczeństwa i napędy liniowe. Firma Newtech Engineering oferuje też projektowanie, diagnostykę i szkolenia w zakresie sieci przemysłowych AS-I.

Podczas tegorocznych targów na stoisku Newtech Engineering będzie można zapoznać się z ofertą firm Siko, MTS Sensors, Baumer, Bihl, Wiedemann. Firma Siko oferuje wskaźniki położenia, mierniki liniowe, enkodery, wyświetlacze cyfrowe, serwonapędy, inklinometry. W ofercie firmy MTS Sensors znajdziemy głównie liniowe przetworniki położenia. Baumer produkuje między innymi czujniki indukcyjne, pojemnościowe, optyczne, ultradźwiękowe, enkodery. Bihl + Wiedemann to firma, która dostarcza moduły Master i zasilacze sieci AS-I, cyfrowe i analogowe moduły wejść i wyjść, płytki OEM.

 

http://www.newtech.com.pl/

SELS – E118

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Industry Week firma SELS zaprezentuje nowości produktowe z oferty wieloletnich partnerów firmy SensoPart oraz Micro Detectors.
W bieżącym roku SensoPart wprowadził na rynek czujniki wizyjne nowej generacji, w tym serię VISOR® Robotic współpracującą z robotami. Bezpłatne oprogramowanie dostępne wraz z czujnikiem zapewnia prostą i szybką integrację oraz bezpośrednią wymianę danych pomiędzy kamerą a robotem, pozwalając na bardzo szybką konfigurację zadań automatyzacji. Aktualnie dostępny jest software dedykowany do współpracy z robotami takich firm jak Universal Robots, KUKA, Fanuc. SensoPart koncentruje się na rozwiązaniach dla przemysłu automotive i odnosi na tym polu coraz większe sukcesy. Na stoisku będziemy mogli zobaczyć też nowości z zakresu czujników zbliżeniowych, w tym serię najnowszych czujników ultradźwiękowych, które dynamicznie rozwija firma Micro Detectors – kompaktowe czujniki kostkowe dedykowane do pracy w trudnych warunkach. Na stoisku SELS będzie można spotkać się z zespołem inżynierów, którzy na co dzień oferują wsparcie w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych aplikacji z zakresu automatyki przemysłowej, pomoc w doborze czujników czy konsultacje techniczne. Stoisko E118.

ifm electronic – truck przed wejściem hali E

W tym roku ifm electronic zaprezentuje się  nie na jednym a na dwóch stoiskach. Oba staną na terenie zewnętrznym, przylegającym do hali E1. Nie trzeba będzie ich długo szukać – uwagę odwiedzających z pewnością zwróci ogromny, pomarańczowy ifm-truck. Goście będą mogli zapoznać się w nim z nowościami produktowymi firmy a także wypróbować je w działaniu w specjalnych sekcjach prezentacyjnych i warsztatowych. Stoiska ifm to również  przestrzeń do rozmowy ze specjalistami i aktywnej wymiany poglądów na temat trendów w automatyce przemysłowej i szeroko rozumianym Przemyśle 4.0.

ifm electronic to producent automatyki przemysłowej o unikalnej jakości i niemieckiej niezawodności. Od 50 lat prowadzi działalność na świecie, a od 15 lat produkty firmy dostępne są na rynku polskim. Marka specjalizuje się w produkcji czujników różnego przeznaczenia (m.in. czujniki do pozycjonowania, kontroli ruchu, procesowe) a także rozbudowanych autorskich rozwiązań, takich jak systemy identyfikacji, systemy monitorowania warunków pracy, techniki bezpieczeństwa, łączeniowe i szeroko rozumiana komunikacja przemysłowa. Oferta firmy obejmuje prawie 8 tysięcy artykułów – od pojedynczych czujników po kompletne systemy automatyki. Obecnie ifm electronic zatrudnia blisko 7 tysięcy najwyższej klasy specjalistów w ponad 70 krajach na całym świecie.

http://ifm.com.pl

Beckhoff – E101A

Podczas Warsaw Industry Week firma BECKHOFF, wspólnie z pięcioma firmami partnerskimi, zaprezentuje praktyczne zastosowanie najnowszych produktów w postaci realnych maszyn i linii technologicznych. Bogate portfolio oraz uniwersalne i niezależne od branży rozwiązania w zakresie sterowania i automatyzacji sprawiają, że urządzenia Beckhoff używane są na całym świecie w  szerokim spektrum aplikacji. Znajdują swoje zastosowanie w sterowaniu maszyn, automatyce procesowej, robotyce a także w automatyce budynkowej, IoT i rozwiązaniach dla Przemysłu 4.0. Natomiast hasło „New Automation Technology” gwarantuje, że rozwiązania firm Beckhoff zawsze wyprzedzają rynek są nowoczesne, nowatorskie i innowacyjne.

Nie musicie jeździć po fabrykach by sprawdzić jak to działa – Beckhoff sprowadził fabryki do Was!

Stanowisko 101A podczas WIW2019 to miejsce, gdzie ramię w ramię z partnerami zaprezentują najnowsze rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, automatyzacji, robotyzacji, kontroli jakości oraz optymalizacji kosztów zużycia energii poprzez jej zieloną produkcję.

https://www.linkedin.com/company/beckhoff-automation-polska/

Weidmuller – E113

Na stoisku firmy Weidmuller czekają was pokazy zautomatyzowanego montażu listew zaciskowych na szynie DIN. Jest to rozwiązanie, które ma eliminować błędy, odciążać ludzi ze żmudnej pracy i przyspieszać prefabrykację. Całość dostępna jest w ofercie Configure to Order, gdzie przy użyciu oprogramowania Weidmuller Configurator można zaprojektować swoje szyny, a następnie zamówić gotowe i złożone na swój adres. Oprócz tego na stoisku znajdzie się też coś dla specjalistów od intralogistyki, czyli system automatyzacji Pick-to-Light dla przepływów materiałowych.

Standaryzacja, automatyzacja i zintegrowane rozwiązania stanowią znaczny potencjał optymalizacyjny, szczególnie tam, gdzie pokutują niespójne procesy projektowe i czasochłonne procesy ręczne. Firma Weidmüller zaprezentuje szerokie portfolio całościowych rozwiązań dla stanowisk roboczych – od narzędzi, przez oprogramowanie, po półautomatyczne centrum obróbki przewodów – zakładających płynne połączenie kolejnych etapów pracy, co pozwala na przyspieszenie procesów nawet o 80% przy 100% niezawodności planowania.

Więcej na https://www.weidmuller.pl/WIW

Relpol – E209

Relpol to polska firma, która produkuje przekaźniki już od 1958 roku. Podczas tegorocznych targów Warsaw Industry Week firma Relpol skupia się na pokazaniu nowości produktowych, które ujrzały światło dzienne w 2019 roku. Mówimy tutaj o:

 • nowej serii półprzewodnikowych przekaźników, miniaturowych o prądzie obciążenia 2 A i 4 A, oraz większych o prądzie obciążenia 75 A i 80 A.
 • przekaźnikach nadzorczych RPN – do nadzoru prądu AC w sieci 1-fazowej w zakresie od 0,5 A do 16 A, do nadzoru temperatury pracy silnika za pomocą czujników rezystancyjnych PTC, oraz do nadzoru napięcia w sieci 3-fazowej, które umożliwiają wykrycie zaniku fazy, asymetrii i poprawności kolejności faz.
 • Sterownikach PLC Hitachi serii Micro EHV+, EHV+ i HX, zdalnych modułach EH-RIO2 oraz wyświetlaczach EH-TPS i EH-TP500.
 • Nowych przekaźnikach instalacyjnych RPI do wysokich obciążeń udarowych oraz o uniwersalnym napięciu zasilania.
 • Unikatowych zabezpieczeniach systemu CZIP, które umożliwiają podimpedancyjne zabezpieczenie od skutków zwarć międzyfazowych w liniach SN, detekcję zwarć doziemnych wysokooporowych, selektywne zabezpieczenie ziemnozwarciowe w polu transformatora uziemiającego.
 • Przekaźniki z gniazdami bezśrubowymi Push-in.

https://www.relpol.pl/

Mitsubishi Electric – E128

Hasłem przewodnim firmy Mitsubishi Electric podczas targów jest „Solutions for smart manufacturing„, czyli o tym jakie wyzwania maszynom stawia Czwarta Rewolucja Przemysłowa, jakie dane warto zbierać z procesów i jak je analizować. W tym celu firma przygotowała wraz ze swoimi partnerami kilka gotowych stanowisk pokazowych, w których użyto rozwiązania takie jak:

 • Me2Machine – zbieranie danych z komponentów maszyn,
 • Me2Robot – zbieranie danych z robotów,
 • Me2Pump – zbieranie danych ze wszystkich urządzeń przepompowni,
 • EcoMonitoring – analiza zużycia energii elektrycznej z całego stanowiska.

Oprócz tego firma Mitsubishi Electric zaprasza na bezpłatne szkolenie z programowania robotów przemysłowych oraz na śniadanie biznesowe, organizowane razem z Microsoftem, chmurowisko.pl, INEA i BlUnovation pt. „Jak integrować automatykę przemysłową z systemami IT?„.