Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/09/balluff-case-study-challenge-zwycięzcy.png

Nagrodzono innowatorów automatyki przemysłowej

autor: Balluff.

 

Balluff Case Study Challenge

27 września we Wrocławiu podczas konferencji „Smart Factory World”zorganizowanej przez Production Manager, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Balluff Case Study Challenge. Jury konkursu doceniło trzy innowacyjne rozwiązania, a przedstawiciele firm odebrali swoje wyróżnienia.

Firma Balluff obchodzi w tym roku 25-lecie działalności w Polsce. To nie tylko okazja do świętowania minionych sukcesów, ale przede wszystkim moment refleksji nad przyszłością i rozwojem przemysłu w obliczu dynamicznych zmian technologicznych oraz globalnych wyzwań. Firma postanowiła uczcić ten wyjątkowy jubileusz na wiele różnych sposobów, a jednym z nich był konkurs Balluff Case Study Challenge.

Balluff Case Study Challenge to inicjatywa, która miała na celu docenienie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnych case study zgłoszonych przez producentów maszyn przemysłowych. Nadarzyła się więc doskonała okazja dla firm do zaprezentowania swojej wiedzy, doświadczenia i kreatywności w dziedzinie automatyki przemysłowej. Konkurs dał uczestnikom możliwość przedstawienia się w branży oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Najlepsze case study zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, w tym:

 • autorskimi szkoleniami w siedzibie Balluff Polska,
 • szkoleniami w Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems,
 • promocyjnymi warunkami zakupu w sklepie internetowym Balluff,
 • publikacją case study i promocją firmy na łamach Magazynu Production Manager.

Jury składające się z ekspertów

Nadesłane prace oceniali eksperci z branży:

 • Tomasz Haiduk – Prezes i założyciel Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP)
 • Anna Król – Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems
 • Daniel Oszczęda – Market Segment Manager Balluff EMEA
 • Przemysław Ozga – Redaktor naczelny Magazynu Production Manager

Ocena jury koncentrowała się na czterech głównych kategoriach:

 1. Innowacyjność: w jakim stopniu wdrożenie przedstawione w case study jest nowatorskie?
 2. Użyteczność rozwiązania: na ile zaprezentowane rozwiązanie jest przydatne w różnych zastosowaniach, w fabrykach i przy zróżnicowanych procesach produkcyjnych?
 3. Wpływ na efektywność produkcji: jakie korzyści przyniosło wdrożenie rozwiązania Balluff w zakresie zwiększenia efektywności produkcji?
 4. Jakość merytoryczna opracowania: doceniamy dane i szczegóły przedstawione w case study, im więcej informacji można wydobyć z opracowania, tym lepiej.

Do konkursu przystąpiło łącznie 10 firm, które podzieliły się swoimi inspirującymi projektami i sukcesami związanymi z wykorzystaniem rozwiązań Balluff.

Poznaj zwycięzców!

I miejsce – firma PROFIMAT za case study „Linia montażowa z centralnym sterowaniem – optymalizacja produkcji w branży automotive”.

II miejsce – firma APATOR za case study „Precyzyjna maszyna do montażu przekładni zębatej mechanizmu wodomierzy mieszkaniowych”.

III  miejsce – firma Teamtechnik za case study „Wykorzystanie rozproszonych modułów IO-Link dla efektywnego wykorzystania przestrzeni produkcyjnej”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Balluff Case Study Challenge to nie tylko konkurs, to także okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Wspólnie budujemy przyszłość przemysłu, opierając się na innowacji i kreatywności.

Więcej inspirujących treści można znaleźć na stronie dedykowanej jubileuszowi: Kierunek Przyszłość.

#25LatBalluffPolskaUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: Balluff
 • Balluff jest jednym z wiodących dostawców wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji. Prowadzona już od ponad 100 lat rodzina firma zatrudnia obecnie około 3600 pracowników w 37 oddziałach na całym świecie, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem. Wszystkie działania są prowadzone w jednym celu - by wspierać Twój sukces. Wraz z naszymi oddziałami gwarantujemy najwyższe standardy jakości.
 • Profil Autora
 • http://www.balluff.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY