Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Trzecia edycja konferencji pod wspólnym tytułem „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe w zakładach produkcyjnych” tym razem odbyła się w gdyńskim hotelu Faltom 11 kwietnia 2019 roku. To pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez Axon Media w Trójmieście i sądząc po wypełnionej do ostatniego miejsca przestronnej sali wykładowej, z pewnością nie ostatnie.

Licznie przybyli uczestnicy konferencji, mieli okazję wysłuchać aż 15 ciekawych wystąpień, dotyczących nowoczesnych rozwiązań z obszaru intralogistyki.  Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm, reprezentujący różnorodne branże. Żywe dyskusje kontynuowano przy stoiskach wystawienniczych, gdzie obie grupy bardzo szybko znalazły potencjalne pola kooperacji. Jeszcze w czasie trwania wydarzenia, doszło do umówienia kilkudziesięciu spotkań biznesowych.

Intralogistyka od kilku lat bardzo się zmienia i szybko rozwija ze względu na zmianę zachowań konsumenckich. Oczekujemy dostępności szerokiej gamy produktów oraz dostaw w ciągu 48 lub nawet 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Procesy magazynowe powinny być transparentne na tyle, aby klient mógł otrzymać informacje, na jakim etapie przygotowania jest jego zlecenie. Jednocześnie rynek pracownika ogranicza podaż osób chętnych do pracy, co zmusza firmy do ciągłego doskonalenia i optymalizacji procesów oraz posiadanych zasobów. W odpowiedzi na takie potrzeby, wystawcy przedstawili swoje rozwiązania z zakresu: elektryki i automatyki przemysłowej, a także urządzeń, wyposażenia i narzędzi wykorzystywanych w magazynach. Prelegenci przedstawiali zarówno komponenty do złożonych układów jak i gotowe rozwiązania dla potrzeb intralogistyki.Duże zainteresowanie zebrały urządzenia firmy Kardex, które służą do półautomatycznego lub automatycznego magazynowania i komisjonowania produktów. Wertykalne regały karuzelowe i windowe, a także horyzontalne regały karuzelowe, to produkty o niezwykle szerokim spektrum zastosowań, szczególnie dla towarów wymagających przechowywania w specjalnych warunkach lub o ograniczonym dostępie.Firma Faraone w obrazowy sposób przedstawiła swoje rozwiązania na problemy magazynowe w zakresie dostępu przez pracowników do wysoko położonych regałów. Ultrawąski pojazd unoszący z grupy Elevah, potrafi ominąć przeszkody i dotrzeć tam, gdzie inne wózki unoszące nie dotrą ze względu na swoje gabaryty.

Podczas konferencji poruszane były także tematy systemów bezpieczeństwa i systemów sterujących automatyką. Firmy Turck i Elokon Logistics zaproponowały sprawdzone rozwiązania, które z powodzeniem implementowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą.Supply Chain 4.0, w niezwykle emocjonującym i żartobliwym wystąpieniu, przybliżył słuchaczom wybitny specjalista logistyki z Instytutu Logistyki i Magazynowania, pan Artur Olejniczak. Przedstawienie współczesnych procesów zbierania i przetwarzania informacji, wywoływało zarówno uśmiechy jak i głęboką refleksję.

Tuż po przerwie obiadowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z case studies polskich firm, których logistyka przechodzi proces optymalizacji, przy wsparciu firmy doradczej Chmaj. Prelegent, a jednocześnie moderator konferencji Łukasz Chmaj, opowiadał o powszechnych problemach w magazynach i optymalnych sposobach ich rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konferencjach! 

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tutaj: www.KonferencjeTechniczne.pl