Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/04/P4111236-Copy.jpg

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni


Trzecia edycja konferencji pod wspólnym tytułem „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe w zakładach produkcyjnych” tym razem odbyła się w gdyńskim hotelu Faltom 11 kwietnia 2019 roku. To pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez Axon Media w Trójmieście i sądząc po wypełnionej do ostatniego miejsca przestronnej sali wykładowej, z pewnością nie ostatnie.

Licznie przybyli uczestnicy konferencji, mieli okazję wysłuchać aż 15 ciekawych wystąpień, dotyczących nowoczesnych rozwiązań z obszaru intralogistyki.  Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm, reprezentujący różnorodne branże. Żywe dyskusje kontynuowano przy stoiskach wystawienniczych, gdzie obie grupy bardzo szybko znalazły potencjalne pola kooperacji. Jeszcze w czasie trwania wydarzenia, doszło do umówienia kilkudziesięciu spotkań biznesowych.

Intralogistyka od kilku lat bardzo się zmienia i szybko rozwija ze względu na zmianę zachowań konsumenckich. Oczekujemy dostępności szerokiej gamy produktów oraz dostaw w ciągu 48 lub nawet 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Procesy magazynowe powinny być transparentne na tyle, aby klient mógł otrzymać informacje, na jakim etapie przygotowania jest jego zlecenie. Jednocześnie rynek pracownika ogranicza podaż osób chętnych do pracy, co zmusza firmy do ciągłego doskonalenia i optymalizacji procesów oraz posiadanych zasobów. W odpowiedzi na takie potrzeby, wystawcy przedstawili swoje rozwiązania z zakresu: elektryki i automatyki przemysłowej, a także urządzeń, wyposażenia i narzędzi wykorzystywanych w magazynach. Prelegenci przedstawiali zarówno komponenty do złożonych układów jak i gotowe rozwiązania dla potrzeb intralogistyki.Duże zainteresowanie zebrały urządzenia firmy Kardex, które służą do półautomatycznego lub automatycznego magazynowania i komisjonowania produktów. Wertykalne regały karuzelowe i windowe, a także horyzontalne regały karuzelowe, to produkty o niezwykle szerokim spektrum zastosowań, szczególnie dla towarów wymagających przechowywania w specjalnych warunkach lub o ograniczonym dostępie.Firma Faraone w obrazowy sposób przedstawiła swoje rozwiązania na problemy magazynowe w zakresie dostępu przez pracowników do wysoko położonych regałów. Ultrawąski pojazd unoszący z grupy Elevah, potrafi ominąć przeszkody i dotrzeć tam, gdzie inne wózki unoszące nie dotrą ze względu na swoje gabaryty.

Podczas konferencji poruszane były także tematy systemów bezpieczeństwa i systemów sterujących automatyką. Firmy Turck i Elokon Logistics zaproponowały sprawdzone rozwiązania, które z powodzeniem implementowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą.Supply Chain 4.0, w niezwykle emocjonującym i żartobliwym wystąpieniu, przybliżył słuchaczom wybitny specjalista logistyki z Instytutu Logistyki i Magazynowania, pan Artur Olejniczak. Przedstawienie współczesnych procesów zbierania i przetwarzania informacji, wywoływało zarówno uśmiechy jak i głęboką refleksję.

Tuż po przerwie obiadowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z case studies polskich firm, których logistyka przechodzi proces optymalizacji, przy wsparciu firmy doradczej Chmaj. Prelegent, a jednocześnie moderator konferencji Łukasz Chmaj, opowiadał o powszechnych problemach w magazynach i optymalnych sposobach ich rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konferencjach! 

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tutaj: www.KonferencjeTechniczne.plUtworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Axon Media Group
  • W Axon Media dobrze rozumiemy, że każda firma z branży przemysłowej jest inna i by sprostać jej efektywnemu zarządzaniu, potrzebna jest różnorodna wiedza, doskonała orientacja w nowościach, znajomość rynkowych trendów, ciekawe inspiracje oraz nowe relacje biznesowe. Organizując Konferencje Techniczne te wszystkie potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu. Dzięki temu od 2015 r. nasze jednodniowe wydarzenia efektywnie wspierają procesy produkcyjne przedsiębiorstw w Polsce. Konferencje odbywają się w zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich, aby ułatwić dostęp do wiedzy oraz odbycie indywidualnych spotkań i konsultacji z najbardziej doświadczonymi firmami z zakresu: utrzymania ruchu, automatyki przemysłowej, robotyki, elektryki, pneumatyki i hydrauliki, efektywności energetycznej, energetyki i ciepłownictwa oraz intralogistyki i magazynowania. Inspirujemy, doradzamy, omawiamy ryzyka, rozwijamy wiedzę i kompetencje. To wartość, którą doceniają nasi Partnerzy i Uczestnicy.
  • Profil Autora
  • http://www.KonferencjeTechniczne.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY