Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/02/1.jpg

MIKRO-AUTOMATYKA na 21-lecie firmy inwestuje w 3. linię produkcyjną we współpracy z Grupą RENEX

autor: RENEX Group.

Gdańska firma MIKRO-AUTOMATYKA świętuje 21-lecie swojej działalności uruchamiając trzecią linię produkcyjną we współpracy z Grupą RENEX.

Działająca w Gdańsku firma MIKRO-AUTOMATYKA nieustannie inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Współpraca z Grupą RENEX pozwala na stałe, regularne zwiększenie mocy i optymalizację procesów produkcyjnych. W ramach współpracy, firma przez ostatnie 8 lat zakupiła wiele urządzeń firmy YAMAHA oraz piec lutowniczy nowej generacji Heller 1707. Z okazji 21-lecia firma postanowiła zainstalować trzecią linię produkcyjną.

W skład linii 3 na początek wejdą:

 • YAMAHA YSM 10 – najszybszy automat w swojej klasie o optymalnej wydajności 31 tysięcy komponentów na godzinę (CPH), który zachowuje przy tym precyzję na poziomie ±0.025mm.
 • drukarka pasty lutowniczej YCP10, która wyróżnia się automatycznym dopasowaniem prędkości oraz kąta natarcia rakli (regulowany w zakresie 1 stopnia między 45 a 65°).

Dodatkowo zakupiona została kolejna automatyczna inspekcja optyczna YAMAHA AOI YSI-V 3D. Urządzenie jest przeznaczone do automatycznej kontroli jakości i wykrywania wad w produktach elektronicznych i mechanicznych. Yamaha AOI YSI-V 3D wykorzystuje skanowanie 3D i sztuczną inteligencję do dokładnej i szybkiej inspekcji produktów, zapewniając wysoką jakość i niezawodność kontroli. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być dostosowane do różnych potrzeb produkcyjnych.

Rozwój firmy MIKRO-AUTOMATYKA był zapoczątkowany działalnością  projektową i konstrukcyjną, później był etap firmy garażowej EMS, ostatecznie zakończony postawieniem od zera prawie 1000m2 budynku dedykowanego do montażu SMT w parku przemysłowym Maszynowa w Gdańsku. Obecna MIKRO-AUTOMATYKA to 21 lat doświadczeń i dobrej współpracy z klientami głównie z Polski oraz z Europy, a przed wszystkim 21 lat nieustannej nauki  najnowszych technologii, budowy fantastycznego, kompetentnego i odpowiedzialnego zespołu profesjonalistów, zachowując przy tym niemal rodzinny charakter firmy.

MIKRO-AUTOMATYKA specjalizuje się w wysoko precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Firma dostarcza szeroki wachlarz usług obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe, dzięki czemu cieszy się dużym zaufaniem wśród swoich klientów.

Warto zaznaczyć, że inwestycje w optymalizację procesów produkcyjnych są kluczowe dla sukcesu i rozwoju firmy. Współpraca z Grupą RENEX pozwala na dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i rozwiązań, co jest niezbędne w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze automatyki przemysłowej.

Grupa RENEX specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia w zakresie produkcji pakietów elektronicznych. Obejmuje to szerokie usługi doradztwa techniczno-handlowego, szkoleń i serwisu. W ramach realizacji tej misji Grupa opracowała CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie partnerzy i klienci mogą z pomocą ekspertów RENEX i korzystając z dostępnych na miejscu kompletnych linii produkcyjnych i DEMO ROOM dobrać rozwiązania, urządzenia i technologie odpowiednie dla swoich potrzeb. Co istotne dostępna wiedza i doświadczenie specjalistów dotyczy nie tylko produkcji SMT, ale również inne sfery działalności RENEX takie jak strefy czyste cleanroom, zabezpieczenia antystatyczne, roboty przemysłowe czy systemy wizyjne. Poza wsparciem doradczym Grupa specjalizuje się również w strefie szkoleniowej. W jej skład od ponad 20 lat wchodzi największe w Europie Środkowo-Wschodniej Centrum Szkoleniowe IPC – prowadzące szkolenia w zakresie norm IPC oraz zabezpieczeń ESD. Ponadto Grupa RENEX dostarcza indywidualnie dobrane szkolenia z prawidłowej obsługi i programowania urządzeń produkcyjnych i robotów przemysłowych.

Misję realizacji kompleksowego wsparcia dopełnia pełen zakres usług serwisowych i po serwisowych, których poziom został w ostatnim czasie potwierdzony przyznaną przez Firmę YAMAHA nagrodą Najlepszego Serwisu SMT w Europie.Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: RENEX Group
 • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
 • Profil Autora
 • http://www.renex.pl

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
 • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...
 • Zapraszam Cię na kurs tworzenia wizualizacji HMI z wykorzystaniem panelu XV102 od firmy EATON. Kurs stworzyłem z myślą o każdym, kto chce zacząć przygodę z tworzeniem wizualizacji HMI przy użyciu programu Galileo. Stworzyłem kurs bazujący n...
 • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.pl ...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...