Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

mapp Technology ograniczy czas i zminimalizuje koszty oprogramowania

235 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Prowadzenie zintegrowanych inteligentnych fabryk w standardzie Przemysłu 4.0 wymusza na programistach tworzenie coraz bardziej skomplikowanego oprogramowania. Wraz z ich pracą koszt opracowania i utrzymania oprogramowania wzrasta w zawrotnym tempie. Inteligentnie połączone komponenty mapp Technology pozwalają znacznie obniżyć koszty, przyspieszając pracę ich tworzenia.

„Konstruktorzy i właściciele maszyn stoją przed ważnym wyzwaniem, chcąc wdrożyć standardy Przemysłu 4.0. Mają oni coraz większą ilość bardzo złożonego oprogramowania, nad którym muszą zapanować”, mówi Christoph Trappl, International Applications Manager, B&R. Ponieważ wciąż poruszamy się poza granicami tego, co można osiągnąć przy pomocy rozwiązania czysto mechanicznego, coraz więcej procesów maszynowych jest wdrażanych w formie oprogramowania. Dzisiaj koszt oprogramowania to ok. 50%ceny nowo projektowanej maszyny. Jednocześnie trzeba pamiętać, że lwia część kosztów nie ma nic wspólnego z projektowaniem. Przez cały okres eksploatacji maszyny ok. 70% kosztów oprogramowania idzie na jego utrzymanie.

Więcej niż bloki funkcyjne

Bloki funkcyjne i wstępnie zaprogramowane, specyficzne dla danego zadania moduły, ułatwiają pisanie oprogramowania aplikacji, ale mają ograniczony wpływ na jej ogólną złożoność. „Dlatego właśnie koncepcyjnie przenieśliśmy mapp Technology na znacznie wyższy poziom”, wyjaśnia Trappl.

Jednymi z głównych cech mapp Technology są tak zwane mapp linki, które pracują w modelu klient-serwer. Każdy komponent mapp dostarcza dane, o które można w razie potrzeby zapytać. Pozwala to na wykonywanie takich operacji jak ustawienie całego układu oszczędności energii za pomocą kilku kliknięć myszką. Po dodaniu komponentu mapp Energy do aplikacji, ta automatycznie uzyskuje ze wszystkich osi dane o zużyciu energii, których potrzebuje. Jeśli zostanie dodana nowa oś, mapp Energy automatycznie pobierze jej dane o zużyciu energii. W ten sposób praca z wariantami i opcjami maszyny staje się niewiarygodnie łatwa.

mapp Technology drogą do prostszego oprogramowania

Ogromny potencjał oszczędzania

mapp Energy przygotowuje dane o poborze energii według preferencji użytkownika. Edytor graficzny pozwala użytkownikowi tworzyć raporty klienckie i przeprowadzać analizy dynamiczne. Na przykład można określić relacje pomiędzy partiami, poszczególnymi produktami i danymi o zużyciu energii oraz wykorzystać je do zoptymalizowania produkcji.

 Kryje to w sobie ogromny potencjał oszczędności, przyznaje Trappl. Programowanie rozwiązań monitorowania i analizy zużycia energii zajmowało całe dnie pracy i niezliczone linie kodu. Interfejsy pomiędzy poszczególnymi osiami oraz system zarządzania energią trzeba było programować osobno. “Dzięki mapp Technology wyeliminowaliśmy ten rodzaj kodu klejowego”, wyjaśnia Trappl. Według studium porównawczego przeprowadzonego przez niezależny instytut LIAM mapp Technology zdołała zredukować ilość kodu źródłowego o 83%.

Koncepcje modułowe na potrzeby standardu Przemysł 4.0

“Studium porównawcze zostało oparte na aplikacji cięcia w locie (flying saw)”, zauważa Trappl. “Potencjalne oszczędności są jeszcze większe przy modułowej konstrukcji maszyn”. Jeśli dodawane są nowe osie, mapp link zapewnia, że mapp Energy automatycznie pobiera dane o zużyciu energii – nawet w trakcie pracy maszyny. Pozostałe komponenty mapp Technology pracują w podobny sposób.

Konstrukcja modułowa jest na przykład potrzebna, aby szybko i sprawnie dodać lub usunąć urządzenia opcjonalne. Wymaga to oprogramowania, które jest zorganizowane w jednostkach mechatronicznych, co w mapp Technology w ogóle nie stanowi problemu. “Świetną ilustracją tego zagadnienia jest system alarmowy maszyny pakującej”, mówi Trappl.

Tradycyjnie, jeśli chciało się dodać zautomatyzowany paletyzator do maszyny pakującej po roku jej pracy, kod paletyzatora musiał być załączony do oprogramowania maszyny od pierwszego dnia. W przeciwnym razie trzeba było przepisać oprogramowanie, przeprowadzić nowe testy, a być może nawet uzyskać nowe certyfikaty. W takim wypadku maszyna pakująca może reagować na alarmy generowane przez paletyzator, tylko jeśli jest tak zaprogramowana.

Obsługa bez programowania

Z drugiej strony architektura mapp daje zautomatyzowanemu paletyzatorowi jego własny system alarmowy – dane, które są również dostępne w systemie alarmowym maszyny pakującej. Maszyna pakująca może odczytywać te dane i reagować na nie, nawet jeśli nie było planów ani przygotowań do dołączenia paletyzatora wówczas, gdy maszyna była instalowana po raz pierwszy. “Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w oprogramowanie maszyny”, podkreśla Trappl.

Maszyna poinformuje o alarmie

mapp Alarm jako taki oferuje mnóstwo funkcji, które pomagają zminimalizować czas przestojów. Jedna z nich to możliwość wysyłania przez maszynę automatycznej wiadomości tekstowej w przypadku alarmu. Jeśli odbiorca nie zareaguje na nią w określonym czasie, zawiadomienie jest przesyłane do kolejnej osoby. Listę osób, które należy powiadamiać, można tworzyć swobodnie, a nawet zmieniać w trakcie użytkowania.

mapp tworzy miejsce dla innowacji

Zaangażowanie technologii mapp w modularyzację maszyn przynosi zdecydowane korzyści w przypadku przechodzenia na standard Przemysłu 4.0. Pomimo wzrastającej złożoności, oprogramowanie maszyny pozostaje łatwe w obsłudze przez cały okres jego użytkowania. Nawet wówczas, gdy partia produkcyjna składa się z jednej sztuki, konstruktorzy i właściciele maszyn mogą nadal zwiększać ogólną wydajność.

Technologia mapp redukuje koszty utrzymania oprogramowania na dwa różne sposoby. Po pierwsze same komponenty mapp upraszczają całe oprogramowanie maszyny i sprawiają, że kod jest łatwiejszy do zrozumienia. Przy bazie kodu mniejszej o 83% znacznie łatwiej jest znaleźć błędy. Ponadto B&R poddaje każdy komponent mapp szerokim testom oraz ciągłej konserwacji. Nowe komponenty mapp są dodawane przez cały czas i mogą być w prosty sposób włączane w istniejące systemy bez dodatkowego wysiłku. “Technologia mapp nadaje modułowości bloków funkcyjnych całkiem nowy wymiar. Inteligentne linki pomiędzy komponentami indywidualnymi są siłą, która pozwala technologii mapp zwalczyć złożoność oprogramowania.

Christoph Trappl, International Applications Manager, B&R

Reklama

26 sierpnia 2018 / Kategoria: ,
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

Bezpieczeństwo współpracy człowieka z robotem

>KLIKNIJ<

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

Przyjdź na spotkanie w ramach Innovation Tour i poszerz swoją wiedzę o TIA Portal V15

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.1

>KLIKNIJ<

Szkolenia Pilz Polska

Szkolenia Pilz Polska

>KLIKNIJ<

Czym jest Ethernet?

Czym jest Ethernet?

>KLIKNIJ<

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

Przewody firmy LAPP w kraterze wulkanu Hekla

>KLIKNIJ<

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

PNOZmulti jako standard bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

Prawie jak SCADA, czyli LOGO! Web Editor

>KLIKNIJ<

7-calowy dotykowy Smart-HMI

7-calowy dotykowy Smart-HMI

>KLIKNIJ<

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwach B&R

>KLIKNIJ<

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

Twój komputer jako WebHMI – przetestuj za darmo!

>KLIKNIJ<

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

Panasonic technologicznym liderem urządzeń do znakowania laserowego

>KLIKNIJ<

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

Fabryka oświetlenia LED – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

Komunikacja szeregowa na przykładzie Astrady DRV-21 i Horner XL4e

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

Darmowe sympozjum “CNC SINUMERIK elementem digitalizacji produkcji” w Łodzi

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

Jak produkowane są perfumy? – Fabryki w Polsce

>KLIKNIJ<

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

Monitoring pomaga w bezawaryjności maszyny

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
  • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Dołącz do nas!
Wydarzenia
Bądź na bieżąco!
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…