PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

mapp Technology ograniczy czas i zminimalizuje koszty oprogramowania

249 wyświetleń, autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o..

Prowadzenie zintegrowanych inteligentnych fabryk w standardzie Przemysłu 4.0 wymusza na programistach tworzenie coraz bardziej skomplikowanego oprogramowania. Wraz z ich pracą koszt opracowania i utrzymania oprogramowania wzrasta w zawrotnym tempie. Inteligentnie połączone komponenty mapp Technology pozwalają znacznie obniżyć koszty, przyspieszając pracę ich tworzenia.

„Konstruktorzy i właściciele maszyn stoją przed ważnym wyzwaniem, chcąc wdrożyć standardy Przemysłu 4.0. Mają oni coraz większą ilość bardzo złożonego oprogramowania, nad którym muszą zapanować”, mówi Christoph Trappl, International Applications Manager, B&R. Ponieważ wciąż poruszamy się poza granicami tego, co można osiągnąć przy pomocy rozwiązania czysto mechanicznego, coraz więcej procesów maszynowych jest wdrażanych w formie oprogramowania. Dzisiaj koszt oprogramowania to ok. 50%ceny nowo projektowanej maszyny. Jednocześnie trzeba pamiętać, że lwia część kosztów nie ma nic wspólnego z projektowaniem. Przez cały okres eksploatacji maszyny ok. 70% kosztów oprogramowania idzie na jego utrzymanie.

Więcej niż bloki funkcyjne

Bloki funkcyjne i wstępnie zaprogramowane, specyficzne dla danego zadania moduły, ułatwiają pisanie oprogramowania aplikacji, ale mają ograniczony wpływ na jej ogólną złożoność. „Dlatego właśnie koncepcyjnie przenieśliśmy mapp Technology na znacznie wyższy poziom”, wyjaśnia Trappl.

Jednymi z głównych cech mapp Technology są tak zwane mapp linki, które pracują w modelu klient-serwer. Każdy komponent mapp dostarcza dane, o które można w razie potrzeby zapytać. Pozwala to na wykonywanie takich operacji jak ustawienie całego układu oszczędności energii za pomocą kilku kliknięć myszką. Po dodaniu komponentu mapp Energy do aplikacji, ta automatycznie uzyskuje ze wszystkich osi dane o zużyciu energii, których potrzebuje. Jeśli zostanie dodana nowa oś, mapp Energy automatycznie pobierze jej dane o zużyciu energii. W ten sposób praca z wariantami i opcjami maszyny staje się niewiarygodnie łatwa.

mapp Technology drogą do prostszego oprogramowania

Ogromny potencjał oszczędzania

mapp Energy przygotowuje dane o poborze energii według preferencji użytkownika. Edytor graficzny pozwala użytkownikowi tworzyć raporty klienckie i przeprowadzać analizy dynamiczne. Na przykład można określić relacje pomiędzy partiami, poszczególnymi produktami i danymi o zużyciu energii oraz wykorzystać je do zoptymalizowania produkcji.

 Kryje to w sobie ogromny potencjał oszczędności, przyznaje Trappl. Programowanie rozwiązań monitorowania i analizy zużycia energii zajmowało całe dnie pracy i niezliczone linie kodu. Interfejsy pomiędzy poszczególnymi osiami oraz system zarządzania energią trzeba było programować osobno. “Dzięki mapp Technology wyeliminowaliśmy ten rodzaj kodu klejowego”, wyjaśnia Trappl. Według studium porównawczego przeprowadzonego przez niezależny instytut LIAM mapp Technology zdołała zredukować ilość kodu źródłowego o 83%.

Koncepcje modułowe na potrzeby standardu Przemysł 4.0

“Studium porównawcze zostało oparte na aplikacji cięcia w locie (flying saw)”, zauważa Trappl. “Potencjalne oszczędności są jeszcze większe przy modułowej konstrukcji maszyn”. Jeśli dodawane są nowe osie, mapp link zapewnia, że mapp Energy automatycznie pobiera dane o zużyciu energii – nawet w trakcie pracy maszyny. Pozostałe komponenty mapp Technology pracują w podobny sposób.

Konstrukcja modułowa jest na przykład potrzebna, aby szybko i sprawnie dodać lub usunąć urządzenia opcjonalne. Wymaga to oprogramowania, które jest zorganizowane w jednostkach mechatronicznych, co w mapp Technology w ogóle nie stanowi problemu. “Świetną ilustracją tego zagadnienia jest system alarmowy maszyny pakującej”, mówi Trappl.

Tradycyjnie, jeśli chciało się dodać zautomatyzowany paletyzator do maszyny pakującej po roku jej pracy, kod paletyzatora musiał być załączony do oprogramowania maszyny od pierwszego dnia. W przeciwnym razie trzeba było przepisać oprogramowanie, przeprowadzić nowe testy, a być może nawet uzyskać nowe certyfikaty. W takim wypadku maszyna pakująca może reagować na alarmy generowane przez paletyzator, tylko jeśli jest tak zaprogramowana.

Obsługa bez programowania

Z drugiej strony architektura mapp daje zautomatyzowanemu paletyzatorowi jego własny system alarmowy – dane, które są również dostępne w systemie alarmowym maszyny pakującej. Maszyna pakująca może odczytywać te dane i reagować na nie, nawet jeśli nie było planów ani przygotowań do dołączenia paletyzatora wówczas, gdy maszyna była instalowana po raz pierwszy. “Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w oprogramowanie maszyny”, podkreśla Trappl.

Maszyna poinformuje o alarmie

mapp Alarm jako taki oferuje mnóstwo funkcji, które pomagają zminimalizować czas przestojów. Jedna z nich to możliwość wysyłania przez maszynę automatycznej wiadomości tekstowej w przypadku alarmu. Jeśli odbiorca nie zareaguje na nią w określonym czasie, zawiadomienie jest przesyłane do kolejnej osoby. Listę osób, które należy powiadamiać, można tworzyć swobodnie, a nawet zmieniać w trakcie użytkowania.

mapp tworzy miejsce dla innowacji

Zaangażowanie technologii mapp w modularyzację maszyn przynosi zdecydowane korzyści w przypadku przechodzenia na standard Przemysłu 4.0. Pomimo wzrastającej złożoności, oprogramowanie maszyny pozostaje łatwe w obsłudze przez cały okres jego użytkowania. Nawet wówczas, gdy partia produkcyjna składa się z jednej sztuki, konstruktorzy i właściciele maszyn mogą nadal zwiększać ogólną wydajność.

Technologia mapp redukuje koszty utrzymania oprogramowania na dwa różne sposoby. Po pierwsze same komponenty mapp upraszczają całe oprogramowanie maszyny i sprawiają, że kod jest łatwiejszy do zrozumienia. Przy bazie kodu mniejszej o 83% znacznie łatwiej jest znaleźć błędy. Ponadto B&R poddaje każdy komponent mapp szerokim testom oraz ciągłej konserwacji. Nowe komponenty mapp są dodawane przez cały czas i mogą być w prosty sposób włączane w istniejące systemy bez dodatkowego wysiłku. “Technologia mapp nadaje modułowości bloków funkcyjnych całkiem nowy wymiar. Inteligentne linki pomiędzy komponentami indywidualnymi są siłą, która pozwala technologii mapp zwalczyć złożoność oprogramowania.

Christoph Trappl, International Applications Manager, B&R

26 sierpnia 2018 / Kategoria: ,
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania

>KLIKNIJ<

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA dla Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems!

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #2 – WIZUALIZACJA I STEROWANIE ZA POMOCĄ PANELU HMI

>KLIKNIJ<

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

Szkolenia produktowe Pilz w nowej odsłonie dzięki modułom szkoleniowym PES

>KLIKNIJ<

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

OnRobot – Seminaria dla integratorów automatyki i robotyki

>KLIKNIJ<

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

Recenzja SECOMEA SiteManager – routera VPN do zdalnego dostępu

>KLIKNIJ<

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

PROFINET Truck – Bezpieczeństwo sieci i Cyfryzacja w Industry 4.0

>KLIKNIJ<

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

Nowe sterowniki konfigurowalne i zadajniki dla automatyki budynkowej

>KLIKNIJ<

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

Ostatnie wolne miejsca! Bezpłatna konferencja”Niezawodność & Utrzymanie Ruchu” dla produkcji

>KLIKNIJ<

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

Przekaźnik, przekaźnik czasowy a może SMARTimer od Finder?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

Automatyczny Podcast: Ścieżka kariery automatyka

>KLIKNIJ<

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

Porozmawiajmy o automatyce na ASTOR TOUR – 7 miast – maj 2019

>KLIKNIJ<

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

Wybierz najlepszy pomysł na zastosowanie sterownika easy E4 – runda finałowa!

>KLIKNIJ<

Ultra cienkie panele operatorskie bezpośrednio przy maszynie

Ultra cienkie panele operatorskie bezpośrednio przy maszynie

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019

>KLIKNIJ<

Krok po kroku – uruchomienie i integracja przekształtnika Siemens G120C

Krok po kroku – uruchomienie i integracja przekształtnika Siemens G120C

>KLIKNIJ<

GE PACSystems RSTi-EP odc.1: Poznaj kontroler i jego moduły rozszerzeń

GE PACSystems RSTi-EP odc.1: Poznaj kontroler i jego moduły rozszerzeń

>KLIKNIJ<

Komunikacja w nowoczesnej firmie – jak dobierać komponenty do sieci przemysłowych?

Komunikacja w nowoczesnej firmie – jak dobierać komponenty do sieci przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Zastosowanie EATON easy E4 w sterowaniu ruchomych pokładów naczep

Zastosowanie EATON easy E4 w sterowaniu ruchomych pokładów naczep

>KLIKNIJ<

Procedura LOTO – co to i dlaczego powinieneś ją stosować?

Procedura LOTO – co to i dlaczego powinieneś ją stosować?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…