PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

532 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Czym jest easyE4 ? EasyE4 to nowy sterownik firmy EATON, w atrakcyjnej cenie z ogromem możliwości. Doskonale się sprawdzi w średniozaawansowanych/ prostych układach sterownia i regulacji, nauki programowania. Swoje zastosowanie znajdzie również w automatyce budynkowej oraz wiele innych. Więcej o tym sterowniku możesz przeczytać tutaj, a poniżej znajdziesz pomysły na wykorzystanie tego sterownika!

Dziś wybieramy trzy prace  konkursowe biorące udział w 1 edycji konkursu easyE4. Pierwszy etap polega na wyłonieniu przez komisję iAutomatyka trzech zwycięzców, którzy będą rywalizować w etapie finałowym o zestaw startowy easy E4 ze sterownikiem, licencją oraz kurs programowania easyE4.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

3 zwycięskie prace eliminacji 2/5

Z pośród zgłoszeń edycji 2 wyłoniono 3 poniższe prace. Autorzy otrzymają nagrodę “licencja na easySoft7 + gadżety + rabat 50% na kurs programowania easyE4” oraz wezmą udział w finale gdzie do wygrania będą 3 zestawy startowe!

Gratulacje!

Mateusz Drozd: W ramach modernizacji stacji podnoszenia cisnienienia wody została podjęta decyzja o wymianie całego systemu na nowy. W tym celu wybrano niezawodny system niewymagający sterownika PLC o którym pisano już na stronie iautomatyka: iautomatyka.pl/przetwornica-czestotliwosci-e-drive. Niestety zleceniodawca zażądał wymiany również starego przepływomierza oraz możliwości podpiecia do systemu SCADA. Dodam, że przetwornik przepływomierza nie posiada żadnego protokołu komunikacyjnego, a jedynie szybkie wyjścia, które w połączeniu z nowym Easy pozwoliłyby mi przeliczyć bieżący przepływ, zapisać dane, ewentualnie wysyłać informacje o wzmożonym poborze wody. Ze względu na to, że przetwornica posiada wewnętrzny protokół Modbus RTU, a Easy Modbus TCP, wykorzystałbym konwerter I zebrał wszystkie dane w sterowniku, a następnie wykorzystując modem GSM wysłał dane do systemu SCADA. Dodanie takiego sterownika do systemu pozwoli również na rozwój stacji w przyszłości o usługi alarmowe informujące o włamaniu, zaniku zasilania, czy niskim poziomie ciśnienia na wejściu ukladu wykorzystując wbudowane wejścia analogowe.

 

Paweł Labocha: Parę dni temu padł pomysł zmiany sterowania w naszej frezarce. Jest to już stara maszyna(1968r) lecz mimo swojego wieku i ilości przepracowanych godz. nie wykazuje jakichś mechanicznych oznak zużycia, czego nie można powiedzieć o nowszych konstrukcjach. Stare sterowanie oparte o przekaźniki i choć cały czas nie mogę wyjść z podziwu nad zaprojektowaniem całości oraz jakością wykonania, ma jednak swoje wady- wypalanie się lub zawieszanie styków, a w przypadku naprawy- dłuższy postój.
Przy wymianie sterowania dodatkowo zmieniony zostałby poziom napięć sterujących (z 230V-na 24V).
Jedną z ważnych dla nas rzeczy jest kontrola prędkości obrotowej wrzeciona- mógłbym tu zastosować prosty czujnik Halla z jednym lub dwoma magnesami na wrzecionie do pomiaru prędkości oraz sygnalizacji o wciąż poruszającym się narzędziu(max 9000rpm więc wystarczyło by standardowe wejście cyfrowe.
Chciałbym tu także zastosować liniały absolutne do pomiaru położenia stołu-wykorzystałbym do tego wejścia analogowe 4-20mA. Umożliwiło by to szybsze przezbrajanie maszyny a także wykonywanie bardziej skomplikowanych sekwencji ruchu.
Dużym ułatwieniem była by tu także obsługa kart pamięci. Można byłoby wybrać jeden z gotowych szablonów pracy maszyny i jedynie nanosić zmiany pod konkretnie wykonywaną prace- obecnie całe “programowanie” opiera się na wyborze od 0 do 30 kroków i przypisywaniu każdemu z nich jednej z siedmiu funkcji, które wykonywane są sekwencyjnie oraz ustawienie zderzaków od skrajnych pozycji
Jedną z mniej potrzebnych zmian lecz ważnej dla mnie ze względów sentymentalnych było by wykorzystanie istniejącego już wyświetlacza lampowego, który tak jak teraz wskazywałby kolejny krok(lub nr wybranego programu). W tym celu wykorzystane zostałyby dwa liczniki dziesiętne(np cd4017) oraz obsługiwanie przez nie klucze tranzystorowe a całość sterowana by była za pomocą dwóch wyjść ze sterownika- zegar oraz reset.

 

Adam Rochewicz: Easy E4 zastosował bym w tzw. planówce służącej do planowania powierzchni czołowych panewek stosowanych w silnikach spalinowych, w naszych autach. Obecne sterowanie pamięta lata 60 tak jak cała maszyna. Nie ma tam nic skomplikowanego, 4 czasówki, kilka wyłączników krańcowych, i kilka przycisków. Urządzenia wykonawcze to raptem może 4 aparaty. Wykorzystanie easy e4 na pewno ułatwiło by także diagnostykę usterek, ponieważ mimo prostoty maszyna ma kilka elementów dołożonych w trakcie swojego życia, które nie są umieszczone na żadnym schemacie. Sam schemat pierwotnego sterowania przez te kilkadziesiąt lat stał się niekompletny. O możliwości wpięcia maszyny do Scady poprzez port zainstalowany w sterowniku chyba nie trzeba wspominać.


Prace biorące udział w drugiej serii konkursu na wykorzystanie easyE4:

Poniższe prace, choć ciekawe, nie dostały się do rundy finałowej. Ale to dopiero pierwsze eliminacje, można brać udział w kolejnych edycjach.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

Mateusz Wojewoda: Sprawdziłbym jak dużo elementów w tym modelu dałby radę sterowniczek obsłuzyć 😉

 

Jacek Mokras: Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie o zbudowanie sterowania pompami c.o. i c.w.u. Sterowanie miało być lokalne jak i zdalne więc ze sterownikiem trzeba było łączyć się przez Ethernet.
Potrzebne były wejścia analogowe do pomiaru temperatur w bojlerze i kotle.
Docelowo układ ma też sterować kotłem olejowym.
Po przeszukaniu sieci, moje wymagania spełnił tylko Logo 8. Teraz wiem że równie dobrze a może nawet lepiej sprawdziłby się nowy Easy4

 

Albert Sochański: Sterowniczek był by idealny do sterowania moim taśmociągiem, w oparciu o który zrobił bym pracę magisterską.

 

Dariusz Karkosiński: W nowym laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Innowacyjnych Źródeł Energii LINTE^2 na Politechnice Gdańskiej, które zbudowaliśmy za 52 mln zł w większości bazuje na technice EATONa, natychmiast zastąpił nowym E4 jedyne w laboratorium dwa sterowniki Schneidera

 

Daniel Hytura: witam. jestem tylko elektrykiem wiec Za jakieś banalne błędy wybaczcie 🙂 easyE4 Zastosował bym do sterowania centrala wentylacyjna i wentylatorniami na obiekcie. do tego Zostały by Zastosowane moduły :
cyfrowy wejść / wyjść do berania sygnałów
Z presostatów na filtrach jak i presostatów pilnujących Zadziałanie wentylatorów centrali , sterowania wentylatorami oraz Zbierania awarii i wyświetlaniu na tablicy awarii
– temperaturowy do kontroli nawiewu , wywiewu i temperatury na markecie .
-analogowy do sterowania elektrozaworami , przepustnicami oraz Zadawania sygnału do falownika 0-10v = częstotliwość . web serwer można wykorzystać do Zdalnego sterowania centrala jak i wyświetlania wizualizacji na panelu hmi .

Więcej informacji: https://iautomatyka.pl/easye4/

Reklama

15 kwietnia 2019 / Kategoria:
  • Autor: iAutomatyka.pl
  • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
  • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

>KLIKNIJ<

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

>KLIKNIJ<

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

>KLIKNIJ<

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia z elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych

Relacja ze szkolenia z elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych

>KLIKNIJ<

36 pomysłów gdzie zastosować sterownik easyE4! Eliminacje 1/5 konkursu “Złap easyE4!”

36 pomysłów gdzie zastosować sterownik easyE4! Eliminacje 1/5 konkursu “Złap easyE4!”

>KLIKNIJ<

Wywiad iAutomatyka: Premiera easyE4 na Automaticon 2019

Wywiad iAutomatyka: Premiera easyE4 na Automaticon 2019

>KLIKNIJ<

Znamy już zawodników Mistrzostw Polski w Lutowaniu RSC 2019

Znamy już zawodników Mistrzostw Polski w Lutowaniu RSC 2019

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…