PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

667 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Czym jest easyE4 ? EasyE4 to nowy sterownik firmy EATON, w atrakcyjnej cenie z ogromem możliwości. Doskonale się sprawdzi w średniozaawansowanych/ prostych układach sterownia i regulacji, nauki programowania. Swoje zastosowanie znajdzie również w automatyce budynkowej oraz wiele innych. Więcej o tym sterowniku możesz przeczytać tutaj, a poniżej znajdziesz pomysły na wykorzystanie tego sterownika!

Dziś wybieramy trzy prace  konkursowe biorące udział w 1 edycji konkursu easyE4. Pierwszy etap polega na wyłonieniu przez komisję iAutomatyka trzech zwycięzców, którzy będą rywalizować w etapie finałowym o zestaw startowy easy E4 ze sterownikiem, licencją oraz kurs programowania easyE4.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

3 zwycięskie prace eliminacji 2/5

Z pośród zgłoszeń edycji 2 wyłoniono 3 poniższe prace. Autorzy otrzymają nagrodę “licencja na easySoft7 + gadżety + rabat 50% na kurs programowania easyE4” oraz wezmą udział w finale gdzie do wygrania będą 3 zestawy startowe!

Gratulacje!

Mateusz Drozd: W ramach modernizacji stacji podnoszenia cisnienienia wody została podjęta decyzja o wymianie całego systemu na nowy. W tym celu wybrano niezawodny system niewymagający sterownika PLC o którym pisano już na stronie iautomatyka: iautomatyka.pl/przetwornica-czestotliwosci-e-drive. Niestety zleceniodawca zażądał wymiany również starego przepływomierza oraz możliwości podpiecia do systemu SCADA. Dodam, że przetwornik przepływomierza nie posiada żadnego protokołu komunikacyjnego, a jedynie szybkie wyjścia, które w połączeniu z nowym Easy pozwoliłyby mi przeliczyć bieżący przepływ, zapisać dane, ewentualnie wysyłać informacje o wzmożonym poborze wody. Ze względu na to, że przetwornica posiada wewnętrzny protokół Modbus RTU, a Easy Modbus TCP, wykorzystałbym konwerter I zebrał wszystkie dane w sterowniku, a następnie wykorzystując modem GSM wysłał dane do systemu SCADA. Dodanie takiego sterownika do systemu pozwoli również na rozwój stacji w przyszłości o usługi alarmowe informujące o włamaniu, zaniku zasilania, czy niskim poziomie ciśnienia na wejściu ukladu wykorzystując wbudowane wejścia analogowe.

 

Paweł Labocha: Parę dni temu padł pomysł zmiany sterowania w naszej frezarce. Jest to już stara maszyna(1968r) lecz mimo swojego wieku i ilości przepracowanych godz. nie wykazuje jakichś mechanicznych oznak zużycia, czego nie można powiedzieć o nowszych konstrukcjach. Stare sterowanie oparte o przekaźniki i choć cały czas nie mogę wyjść z podziwu nad zaprojektowaniem całości oraz jakością wykonania, ma jednak swoje wady- wypalanie się lub zawieszanie styków, a w przypadku naprawy- dłuższy postój.
Przy wymianie sterowania dodatkowo zmieniony zostałby poziom napięć sterujących (z 230V-na 24V).
Jedną z ważnych dla nas rzeczy jest kontrola prędkości obrotowej wrzeciona- mógłbym tu zastosować prosty czujnik Halla z jednym lub dwoma magnesami na wrzecionie do pomiaru prędkości oraz sygnalizacji o wciąż poruszającym się narzędziu(max 9000rpm więc wystarczyło by standardowe wejście cyfrowe.
Chciałbym tu także zastosować liniały absolutne do pomiaru położenia stołu-wykorzystałbym do tego wejścia analogowe 4-20mA. Umożliwiło by to szybsze przezbrajanie maszyny a także wykonywanie bardziej skomplikowanych sekwencji ruchu.
Dużym ułatwieniem była by tu także obsługa kart pamięci. Można byłoby wybrać jeden z gotowych szablonów pracy maszyny i jedynie nanosić zmiany pod konkretnie wykonywaną prace- obecnie całe “programowanie” opiera się na wyborze od 0 do 30 kroków i przypisywaniu każdemu z nich jednej z siedmiu funkcji, które wykonywane są sekwencyjnie oraz ustawienie zderzaków od skrajnych pozycji
Jedną z mniej potrzebnych zmian lecz ważnej dla mnie ze względów sentymentalnych było by wykorzystanie istniejącego już wyświetlacza lampowego, który tak jak teraz wskazywałby kolejny krok(lub nr wybranego programu). W tym celu wykorzystane zostałyby dwa liczniki dziesiętne(np cd4017) oraz obsługiwanie przez nie klucze tranzystorowe a całość sterowana by była za pomocą dwóch wyjść ze sterownika- zegar oraz reset.

 

Adam Rochewicz: Easy E4 zastosował bym w tzw. planówce służącej do planowania powierzchni czołowych panewek stosowanych w silnikach spalinowych, w naszych autach. Obecne sterowanie pamięta lata 60 tak jak cała maszyna. Nie ma tam nic skomplikowanego, 4 czasówki, kilka wyłączników krańcowych, i kilka przycisków. Urządzenia wykonawcze to raptem może 4 aparaty. Wykorzystanie easy e4 na pewno ułatwiło by także diagnostykę usterek, ponieważ mimo prostoty maszyna ma kilka elementów dołożonych w trakcie swojego życia, które nie są umieszczone na żadnym schemacie. Sam schemat pierwotnego sterowania przez te kilkadziesiąt lat stał się niekompletny. O możliwości wpięcia maszyny do Scady poprzez port zainstalowany w sterowniku chyba nie trzeba wspominać.

Prace biorące udział w drugiej serii konkursu na wykorzystanie easyE4:

Poniższe prace, choć ciekawe, nie dostały się do rundy finałowej. Ale to dopiero pierwsze eliminacje, można brać udział w kolejnych edycjach.

Konkurs trwa do 12.05.2019  – sprawdź zasady i weź udział w konkursie!

Mateusz Wojewoda: Sprawdziłbym jak dużo elementów w tym modelu dałby radę sterowniczek obsłuzyć 😉

 

Jacek Mokras: Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie o zbudowanie sterowania pompami c.o. i c.w.u. Sterowanie miało być lokalne jak i zdalne więc ze sterownikiem trzeba było łączyć się przez Ethernet.
Potrzebne były wejścia analogowe do pomiaru temperatur w bojlerze i kotle.
Docelowo układ ma też sterować kotłem olejowym.
Po przeszukaniu sieci, moje wymagania spełnił tylko Logo 8. Teraz wiem że równie dobrze a może nawet lepiej sprawdziłby się nowy Easy4

 

Albert Sochański: Sterowniczek był by idealny do sterowania moim taśmociągiem, w oparciu o który zrobił bym pracę magisterską.

 

Dariusz Karkosiński: W nowym laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Innowacyjnych Źródeł Energii LINTE^2 na Politechnice Gdańskiej, które zbudowaliśmy za 52 mln zł w większości bazuje na technice EATONa, natychmiast zastąpił nowym E4 jedyne w laboratorium dwa sterowniki Schneidera

 

Daniel Hytura: witam. jestem tylko elektrykiem wiec Za jakieś banalne błędy wybaczcie 🙂 easyE4 Zastosował bym do sterowania centrala wentylacyjna i wentylatorniami na obiekcie. do tego Zostały by Zastosowane moduły :
cyfrowy wejść / wyjść do berania sygnałów
Z presostatów na filtrach jak i presostatów pilnujących Zadziałanie wentylatorów centrali , sterowania wentylatorami oraz Zbierania awarii i wyświetlaniu na tablicy awarii
– temperaturowy do kontroli nawiewu , wywiewu i temperatury na markecie .
-analogowy do sterowania elektrozaworami , przepustnicami oraz Zadawania sygnału do falownika 0-10v = częstotliwość . web serwer można wykorzystać do Zdalnego sterowania centrala jak i wyświetlania wizualizacji na panelu hmi .

Więcej informacji: https://iautomatyka.pl/easye4/

Reklama

15 kwietnia 2019 / Kategoria:
 • Autor: iAutomatyka.pl
 • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
 • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • 0 PLN
  Wspólnie z naszym Partnerem firmą SIEMENS serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty mające na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa systemów Ethernet/PROFINET, zasad doboru urządzeń wykorzystywanych w systemach PROFINET pod kątem jeg...
  Czas trwania: 1 dzień
  Link: Terminy
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...EATON

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…