PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Mały ale WARIAT – nadchodzi nowy sterownik easyE4 od EATON

10039 wyświetleń, autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl.

Ciężko go zdefiniować. Funkcji i możliwości ma tyle, że nie odbiega od sterownika PLC a mimo to wygląda jak przekaźnik programowalny. Mowa o sterowniku EATON easyE4, którego mieliśmy okazję zobaczyć na premierze w Niemczech podczas targów SPS IPC Drives 2018.

Zobacz też Kurs Online Programowania easy E4

iAutomatyka.pl na SPS IPC Drives?

Pewnego dnia, jakieś 2 tygodnie przed targami SPS dostaliśmy telefon do Redakcji. EATON zaprasza nas na targi do Niemiec! Wow! Jedno spojrzenie na siebie i pada szybka odpowiedź! Jedziemy! Niemcy, wyjazd, targi, dobra ekipa. Wszystko się zgadza i dobrze wiemy co kryje się za oczywistymi przyjemnościami. Chcą pokazać nam coś ekstra.

Artykuł miał być o nowym sterowniku easyE4, ale same targi zasługują na kilka słów! Niesamowite, świetnie zorganizowane, na bogato, z przepychem, ogromne, zachwycające. Takie są właśnie targi w Norymbergii! Nasze, polskie wydarzenia tego typu (np. Warsaw Industry Week) też są w porządku, ale skala jest zupełnie inna. Nawet jakby zebrać wszystkie polskie targi w jedno miejsce to podejrzewam, że nie przebiją takich jak w Niemczech. Nikogo to z resztą nie powinno dziwić, gdyż SPS IPC Drives odwiedza około 1,5 miliona ludzi z całego świata.

Stanowiska firm na targach są pełne produktów, atrakcji, maszyn i aplikacji. Organizowane wydarzenia pomiędzy stanowiskami to istny majstersztyk i Science Fiction.

Takich atrakcji nie brakowało niemal na każdym ze stanowisk. Nie brakowało też atrakcji na stanowisku EATON, gdzie wyraźną przewagę miał sterownik easyE4 . W końcu to była jego premiera!

Nie ma tu już mowy jedynie o znanym i lubianym przekaźniku programowalnym. EATON wchodzi na zupełnie nowym poziom i dostarcza, po raz pierwszy w tej klasie urządzeń, możliwości zarezerwowane do tej pory jedynie dla sterowników PLC, ale spokojnie – jak dowiedzieliśmy się na stoisku – „easy stays easy”. Każdy dotychczasowy użytkownik easy będzie się tu czuł „jak w domu” i o tym za chwilę.

Mały ale WARIAT – czyli co potrafi easyE4?

Poprzednia seria easy, czyli easy500, easy700 i easy800  była kojarzona jako przekaźniki programowalne i rzeczywiście tak było. Zwojowały część rynku sterownia dzięki swojej niezawodności oraz prostocie programowania i konfigurowania. Mogli go używać bardziej “zaawansowani” elektrycy, a już na pewno inżynierowie automatyki.

Nowy Easy idzie jednak o kilka kroków dalej. Firma EATON zaprezentowała easyE4, który jest znaczniej bardziej kompaktowy niż poprzednie modele. W zasadzie easyE4 ma zastąpić wszystkie poprzednie wersje, więc znacząco uprasza to konfigurowanie. Przejdźmy jednak do konkretów. Co oferuje nowe easy!?

Rozbudowa nowej serii o kolejne języki programowania jest najważniejszą zmianą, przenoszącą dawny przekaźnik programowalny Easy do świata sterowników. Nie jest to jednak jedyna aktualizacja. Dodatkowo, Eaton stworzył możliwość budowy własnych bloków funkcyjnych lub skorzystania z tych systemowych np. do wysyłania wiadomości e-mail, obsługi przerwań, rejestracji danych (data logger), bloków alarmowych, timerów tygodniowych i wielu innych.

Mieliśmy już okazję przetestować nowy easySoft V7.00. Oprogramowanie jest zupełnie odświeżone, działa bardzo sprawnie i co najważniejsze daje teraz możliwość programowania w czterech językach:

 • Schemat drabinkowy (LD) – drabinka w klasycznej postaci,
 • język dedykowany easy EDP – łatwa drabinka w stylu „easy” – uwielbiona przez elektryków,
 • Schemat blokowy funkcji (FBD) zapewnia szybki przegląd różnych funkcji,
 • Tekst strukturalny (ST) dla profesjonalistów, w celu ułatwienia wydajnego programowania.

Oprócz języków oprogramowania mamy możliwość rozbudowy o 11 rozszerzeń lokalnych, Ethernet, slot na kartę SD, synchronizacja czasu przez DCF77 i sieć, webserver, wysyłka e-maili, komunikacja ModbusTCP i wiele, wiele innych np. kolorowe podświetlenie czy funkcję oscyloskopu.

Co ze starym dobrym easy serii Moeller?

Dobre wieści! Dzięki nowemu easySoft 7 istniejące programy utworzone dla poprzedniej serii (easy 500/700/800) można po prostu przenieść do sterownika. Soft posiada automatyczną konwersję poprzednich serii na nową easy E4. Stara aplikacja zbudowana na easy serii Moeller może zatem zostać przeniesiona wraz z modułami IO, bezkolizyjnie. Jak to będzie w praktyce? Zobaczymy.

Podsumowanie

Miłośnicy starej serii easy z pewnością się uradują na nową wersję. Nowe intuicyjne oprogramowanie, kompatybilność wsteczna oraz sporo nowych funkcjonalności mogą jedynie zachęcić do kontynuowania budowania aplikacji na tej serii. Na razie testowaliśmy jedynie samo oprogramowanie i już na tej podstawie można powiedzieć, że szykuje się spora konkurencja dla innych tego typu rozwiązań.

Jeśli do tego cena będzie atrakcyjna, to nowy sterownik może okazać się również najlepszym sterownikiem do nauki programowania. Przynajmniej na początek. Często dla ambitnych studentów zakup sterownika PLC to budżet nie do ugryzienia. Natomiast budżetowy sterownik z możliwością programowania LD oraz ST? Miodzio!

Chcecie więcej? Ano dostaniecie, ale jeszcze nie teraz.

Premiera niemiecka jest przed premierą polską. Kiedy produkt zadebiutuje u nas? Bądźcie czujni, na fanpage iAutomatyka.pl na pewno powiadomimy was o dacie. My wiemy już teraz jedno – szykuje się niezła miazga 😉  

Reklama

13 grudnia 2018 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
 • Profil Autora
 • https://iautomatyka.pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

>KLIKNIJ<

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...
 • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…