PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Mały ale WARIAT – nadchodzi nowy sterownik easyE4 od EATON

Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl.

Ciężko go zdefiniować. Funkcji i możliwości ma tyle, że nie odbiega od sterownika PLC a mimo to wygląda jak przekaźnik programowalny. Mowa o sterowniku EATON easyE4, którego mieliśmy okazję zobaczyć na premierze w Niemczech podczas targów SPS IPC Drives 2018.

iAutomatyka.pl na SPS IPC Drives?

Pewnego dnia, jakieś 2 tygodnie przed targami SPS dostaliśmy telefon do Redakcji. EATON zaprasza nas na targi do Niemiec! Wow! Jedno spojrzenie na siebie i pada szybka odpowiedź! Jedziemy! Niemcy, wyjazd, targi, dobra ekipa. Wszystko się zgadza i dobrze wiemy co kryje się za oczywistymi przyjemnościami. Chcą pokazać nam coś ekstra.

Artykuł miał być o nowym sterowniku easyE4, ale same targi zasługują na kilka słów! Niesamowite, świetnie zorganizowane, na bogato, z przepychem, ogromne, zachwycające. Takie są właśnie targi w Norymbergii! Nasze, polskie wydarzenia tego typu (np. Warsaw Industry Week) też są w porządku, ale skala jest zupełnie inna. Nawet jakby zebrać wszystkie polskie targi w jedno miejsce to podejrzewam, że nie przebiją takich jak w Niemczech. Nikogo to z resztą nie powinno dziwić, gdyż SPS IPC Drives odwiedza około 1,5 miliona ludzi z całego świata.

Stanowiska firm na targach są pełne produktów, atrakcji, maszyn i aplikacji. Organizowane wydarzenia pomiędzy stanowiskami to istny majstersztyk i Science Fiction.

Takich atrakcji nie brakowało niemal na każdym ze stanowisk. Nie brakowało też atrakcji na stanowisku EATON, gdzie wyraźną przewagę miał sterownik easyE4 . W końcu to była jego premiera!

Nie ma tu już mowy jedynie o znanym i lubianym przekaźniku programowalnym. EATON wchodzi na zupełnie nowym poziom i dostarcza, po raz pierwszy w tej klasie urządzeń, możliwości zarezerwowane do tej pory jedynie dla sterowników PLC, ale spokojnie – jak dowiedzieliśmy się na stoisku – „easy stays easy”. Każdy dotychczasowy użytkownik easy będzie się tu czuł „jak w domu” i o tym za chwilę.

Mały ale WARIAT – czyli co potrafi easyE4?

Poprzednia seria easy, czyli easy500, easy700 i easy800  była kojarzona jako przekaźniki programowalne i rzeczywiście tak było. Zwojowały część rynku sterownia dzięki swojej niezawodności oraz prostocie programowania i konfigurowania. Mogli go używać bardziej “zaawansowani” elektrycy, a już na pewno inżynierowie automatyki.

Nowy Easy idzie jednak o kilka kroków dalej. Firma EATON zaprezentowała easyE4, który jest znaczniej bardziej kompaktowy niż poprzednie modele. W zasadzie easyE4 ma zastąpić wszystkie poprzednie wersje, więc znacząco uprasza to konfigurowanie. Przejdźmy jednak do konkretów. Co oferuje nowe easy!?

Rozbudowa nowej serii o kolejne języki programowania jest najważniejszą zmianą, przenoszącą dawny przekaźnik programowalny Easy do świata sterowników. Nie jest to jednak jedyna aktualizacja. Dodatkowo, Eaton stworzył możliwość budowy własnych bloków funkcyjnych lub skorzystania z tych systemowych np. do wysyłania wiadomości e-mail, obsługi przerwań, rejestracji danych (data logger), bloków alarmowych, timerów tygodniowych i wielu innych.

Mieliśmy już okazję przetestować nowy easySoft V7.00. Oprogramowanie jest zupełnie odświeżone, działa bardzo sprawnie i co najważniejsze daje teraz możliwość programowania w czterech językach:

 • Schemat drabinkowy (LD) – drabinka w klasycznej postaci,
 • język dedykowany easy EDP – łatwa drabinka w stylu „easy” – uwielbiona przez elektryków,
 • Schemat blokowy funkcji (FBD) zapewnia szybki przegląd różnych funkcji,
 • Tekst strukturalny (ST) dla profesjonalistów, w celu ułatwienia wydajnego programowania.

Oprócz języków oprogramowania mamy możliwość rozbudowy o 11 rozszerzeń lokalnych, Ethernet, slot na kartę SD, synchronizacja czasu przez DCF77 i sieć, webserver, wysyłka e-maili, komunikacja ModbusTCP i wiele, wiele innych np. kolorowe podświetlenie czy funkcję oscyloskopu.

Co ze starym dobrym easy serii Moeller?

Dobre wieści! Dzięki nowemu easySoft 7 istniejące programy utworzone dla poprzedniej serii (easy 500/700/800) można po prostu przenieść do sterownika. Soft posiada automatyczną konwersję poprzednich serii na nową easy E4. Stara aplikacja zbudowana na easy serii Moeller może zatem zostać przeniesiona wraz z modułami IO, bezkolizyjnie. Jak to będzie w praktyce? Zobaczymy.

Podsumowanie

Miłośnicy starej serii easy z pewnością się uradują na nową wersję. Nowe intuicyjne oprogramowanie, kompatybilność wsteczna oraz sporo nowych funkcjonalności mogą jedynie zachęcić do kontynuowania budowania aplikacji na tej serii. Na razie testowaliśmy jedynie samo oprogramowanie i już na tej podstawie można powiedzieć, że szykuje się spora konkurencja dla innych tego typu rozwiązań.

Jeśli do tego cena będzie atrakcyjna, to nowy sterownik może okazać się również najlepszym sterownikiem do nauki programowania. Przynajmniej na początek. Często dla ambitnych studentów zakup sterownika PLC to budżet nie do ugryzienia. Natomiast budżetowy sterownik z możliwością programowania LD oraz ST? Miodzio!

Chcecie więcej? Ano dostaniecie, ale jeszcze nie teraz.

Premiera niemiecka jest przed premierą polską. Kiedy produkt zadebiutuje u nas? Bądźcie czujni, na fanpage iAutomatyka.pl na pewno powiadomimy was o dacie. My wiemy już teraz jedno – szykuje się niezła miazga 😉  

Reklama

13 grudnia 2018 / Kategoria: , , , ,
 • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków. Dołącz do projektu jako Integrator Automatyki. Dołącz do projektu jako Automatyk. Dołącz do projektu jako Firma, Producent, Dystrybutor.
 • Profil Autora
 • https://iautomatyka.pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

>KLIKNIJ<

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

>KLIKNIJ<

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

>KLIKNIJ<

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

>KLIKNIJ<

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

>KLIKNIJ<

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

>KLIKNIJ<

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

>KLIKNIJ<

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

>KLIKNIJ<

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

>KLIKNIJ<

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

>KLIKNIJ<

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

>KLIKNIJ<

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

>KLIKNIJ<

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

>KLIKNIJ<

Poznaj nowe możliwości z digital twins

Poznaj nowe możliwości z digital twins

>KLIKNIJ<

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • DL2 jest rejestratorem danych o budowie modułowej, stworzonym z myślą o jak najlepszym przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Każde urządzenie składa się z modułu bazowego, do którego w zależności od potrzeb metrologic...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…