Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/07/ifm-ecolink.jpg

Mają link do innowacyjnego biznesu


Patrzymy na jednostkę – to jedna z przewodnich zasad filozofii tej firmy, która od ponad pół wieku opracowuje, produkuje i dystrybuuje innowacyjne czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej wykorzystywane na całym świecie. Mowa o spółce ifm electronic. Od 2012 coraz prężniej działa też polska jednostka przedsiębiorstwa – ifm ecolink z siedzibą w Opolu, której model zarządzania oparty jest między innymi o ideę patriotyzmu gospodarczego, a 8 na 10 pracowników to kobiety.

ifm ecolink Opole, wchodzi w skład międzynarodowej spółki ifm electronic gmbh. Jak mówią założyciele firmy – na początku była pasja, która stanowiła siłę napędową dla powstania biznesu i dążenia do bycia lepszym. Celem, który udało się zrealizować była produkcja i sprzedaż  unikalnych czujników o wysokiej jakości i potwierdzonej niezawodności oraz oferowanie najwyższego poziomu obsługi zarówno dla klientów, jak i partnerów biznesowych. Ta wizja oraz świadomość, że jakość to znacznie więcej niż sam produkt, doprowadziła do powstania ifm w październiku 1969 roku. Od tego czasu, spółka opracowuje, produkuje i dystrybuuje czujniki, sterowniki i systemy do automatyki przemysłowej na cały świat.

Teraz Polska

Powstały w lipcu 2012 roku ifm ecolink należy do koncernu ifm electronic, zatrudniającego 7300 pracowników na całym świecie. Ponad pół tysiąca z nich znalazło angaż w polskim ifm ecolink, który ma siedzibę w stolicy województwa opolskiego. Więcej niż 80% osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracuje na produkcji. Dystrybucja wytworzonych tu przedmiotów, systemów i rozwiązań mających swoje zastosowanie w wielu dziedzinach i gałęziach przemysłowych jest aktywnie prowadzona aż do 95 krajów na niemal wszystkich kontynentach naszego globu.

Innowacyjne produkty i nowoczesne rozwiązania świetnie sprawdziły się również w dobie pandemii koronawirusa wśród przedsiębiorstw korzystających z produktów opolskiego zakładu. Zastosowanie produktów ecolink w wielu sektorach miało wymierny wpływ na ograniczenie przestojów produkcji i osiągnięcie oszczędności w kosztach ponoszonych między innymi na pracę zdalną czy ograniczenie awaryjności. Miało to także wydatny udział w usprawnieniach wdrażanych w parkach maszyn.

Zakład produkcyjny, zatrudniający ponad 500 osób, nieustannie bardzo aktywnie się rozwija. Cały czas zatrudniamy kolejnych specjalistów, zarówno związanych z działaniami okołoprodukcyjnymi, jak i z naszym zespołem odpowiedzialnym za badania i rozwójzaznacza Monika Ciborek-Sofinska, HR Manager ifm ecolink Opole.

Badania i rozwój

Obecnie w dziale badań i rozwoju zatrudnionych jest ponad 20 inżynierów. Rekrutacja wysoko wyspecjalizowanej kadry ciągle jednak trwa, poszukiwane są nowe talenty. Dzięki temu, że nasz dział R&D obecnie ma mocną pozycję i nadal prężnie stawia na rozwój, możemy się poszczycić tym, iż zawsze staramy się być o krok przed naszą konkurencją. Za sprawą zespołowej pracy opracowujemy i oddajemy do produkcji wyłącznie wyroby zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów i wyśrubowanych norm jakości wyjaśnia Andrzej Durdyń, prezes zarządu ifm ecolink Opole.

Firma ifm ecolink w Opolu projektuje i wytwarza okablowanie przemysłowe oraz urządzenia komunikacyjne IO-Link Master i IO-Link Device, mające zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Zakład w Opolu produkuje również czujniki położenia oraz dodatkowe akcesoria wykorzystywane w technice łączeniowej w przemyśle. Firma posiada systemy zarządzania jakością i środowiskiem, realizując założenia certyfikatów ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 czy ATEX.

Patrzymy na jednostkę – to jedna z przewodnich zasad filozofii firmy. Oznacza to, że kładziemy duży nacisk na szkolenia i rozwój pracowników, wspierając te inicjatywy odpowiednimi nakładami finansowymi, a wdrażanie systemów jakości pomaga w funkcjonowaniu firmy w zgodzie z założeniami pozytywnego współgrania ze środowiskiem naturalnym i w bezpiecznych warunkach pracy. Chcemy stale być kreatywni i szukać innowacyjnych rozwiązańdodaje Andrzej Durdyń.

Społeczna odpowiedzialność

ifm ecolink na polskim rynku w wymiarze lokalnym aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, prowadząc odpowiedzialny biznes. Firma w całym regionie wspiera między innymi wybrane lokalne formy działalności kulturalnej, edukacyjnej i naukowej.

Konsekwentnie realizujemy też tak zwaną politykę compliance, czyli odpowiedzialność i zgodność z zasadami etyki biznesu, działając w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami prawa krajowego oraz międzynarodowego. Bardzo aktywnie rozwijamy współpracę z opolskimi uczelniami – szczególnie Politechniką Opolską, a także bierzemy udział w licznych projektach, które mają na celu promowanie i rozwój szkolnictwa zawodowego podkreśla Andrzej Durdyń.

Dla wielu młodych ludzi i studentów z regionu jeszcze kilka lat temu brzmiało to jak marzenie, jednak w 2016 roku udało się w gmachu przy ulicy Północnej w Opolu i laboratoriach Politechniki Opolskiej otworzyć Centrum Badań i Rozwoju ifm ecolink. Dzięki wielostronnej umowie podpisanej przez władze miasta, województwa, uczelni i koncernu, firma zobowiązała się do dostarczenia maszyn, które są dokładną kopią urządzeń, na jakich potem mogą pracować absolwenci.

Biznes wartości

Co niespotykane w innych przedsiębiorstwach z branży przemysłowej – około 80% zatrudnionych w ecolink w Opolu stanowią kobiety, których średnia wieku nie przekracza 40 lat. To właśnie panie w tym przypadku budują więzi, pomagają sobie nawzajem niezależnie od zespołu czy działu, a ich współpraca przynosi wymierne korzyści w dobrej organizacji na zróżnicowanych i odpowiedzialnych stanowiskach pracy.

„ifm – close to you!” – to hasło, które sprawdza się nie tylko w codziennej pracy na rzecz produkcji i rozwoju, ale pozwala również na utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami i stosowanie dobrych praktyk w sprzedaży i obsłudze posprzedażowej nowoczesnych systemów i rozwiązań. Zarządzający koncernem potwierdzają, że realizowanie części produkcji w Polsce było strzałem w dziesiątkę.

Przyjęty w przedsiębiorstwie model działalności compliance na każdym kroku zobowiązuje do przyjmowania określonych kryteriów funkcjonowania na wielu płaszczyznach. Szeroko zakrojony i stosowany system etyczny ecolink sprawia, że polska firma, mimo posiadania trwałych powiązań z międzynarodowym koncernem, może skupić się na fundamentalnym budowaniu wartości regionalnych i realizacji współdziałania z wieloma lokalnymi instytucjami na rzecz miejscowej społeczności oraz rozwoju całego regionu i jego mieszkańców.Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: ifm electronic sp. z o.o.
  • Na początku była pasja, która stanowiła siłę napędową dla założycieli firmy dążących do bycia lepszym. Do stworzenia czujników o unikalnej jakości i niezawodności oraz oferowania najwyższego poziomu obsługi. Ta wizja oraz świadomość, że jakość to znacznie więcej niż sam produkt, doprowadziła do powstania ifm w październiku 1969 roku.
  • Profil Autora
  • https://www.ifm.com/pl/pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
  • Wyświetlacz słupkowy ITP15 jest kompaktowym wskaźnikiem procesowym, który wizualizuje analogowy sygnał wejściowy w zakresie od 0 do 100% z 10 słupkami po 10%. Sygnałem wejściowym może być liniowy sygnał napięciowy 0 (2) -10 V lub sygnał prą...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...