Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

LASER SENTINEL (SLS-B5) Kompleksowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i monitoring obszaru w automatyce przemysłowej i intralogistyce

Bolonia, 14 grudnia 2017 roku – Datalogic, światowy lider na rynkach automatycznego przechwytywania danych i automatyzacji procesów, z przyjemnością zapowiada SLS-B5, pierwszy model LASER SENTINEL – nowego innowacyjnego rozwiązania do bezpiecznego skanowania przestrzeni. Po SLS-B5 wkrótce pojawią się modele o coraz większej liczbie funkcji, które będą obejmowały wiele różnych zastosowań w automatyce przemysłowej i intralogistyce.

SLS stanowi kompletne, konfigurowalne rozwiązanie, oparte na bezpiecznym monitorowaniu obszaru dwuwymiarowego, obejmuje wszystkie funkcje potrzebne do kontroli statycznej (stanowiska zrobotyzowane, ochrona maszyn, zabezpieczenie przed otwarciem maszyn itp.), a także dynamiczej (pojazdy autonomiczne, automatycznie sterowane wózki transportowe i wózki widłowe).

SLS-B5 zamyka kompletne portfolio czujników Datalogic, oferując w kompaktowej obudowie świetną jakość detekcji i wyjątkową niezawodność, nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych – w obecności pyłu, zanieczyszczeń i zakłóceń świetlnych – dzięki innowacyjnym funkcjom optycznym i filtrowania sygnału.

Nowoczesne i wydajne metody produkcji oraz procesy logistyczne wymagają nowych technologii, przy planowaniu należy natomiast uwzględnić aspekty bezpieczeństwa i inżynierii zabezpieczeń, aby zagwarantować precyzyjne działanie bez zagrożeń czy nieuzasadnionego przestoju w pracy.

LASER SENTINEL firmy Datalogic to coś więcej niż tylko podstawowe bezpieczeństwo polegające na dostarczeniu sygnału zatrzymania w momencie wykrycia człowieka lub przeszkody w wyznaczonym obszarze. SLS umożliwia skonfigurowanie do kilkunastu różnych sygnałów, aktywowanych w zależności od położenia, prędkości i ruchu pojazdu. Oprócz funkcji bezpieczeństwa LASER SENTINEL będzie służyć do pomiaru odległości obiektów znajdujących się wokół niego, a dane przesyłane przez port Ethernet będą używane przez system kontroli pojazdu do bezpośredniej nawigacji lub przez maszynę do sprawdzenia prawidłowości procesu produkcji.

Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika pozwala na łatwe konfigurowanie całego systemu, a pamięć zapasowa sprawia, że obsługa jest szybka, bez konieczności pobierania programu.

Jak każdy inny wyrób bezpieczeństwa zaprojektowany i wyprodukowany przez Datalogic, LASER SENTINEL został certyfikowany zgodnie z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa zharmonizowaną z dyrektywą maszynową, pod nadzorem oraz kontrolą niezależnej i renomowanej jednostki certyfikującej TÜV SÜD, światowego lidera w badaniu wyrobów i certyfikacji, potwierdzony najważniejszymi znakami jakości i bezpieczeństwa.

LASER SENTINEL posiada również certyfikat UL, co oznacza, że UL – amerykańska instytucja zajmująca się doradztwem i certyfikacją bezpieczeństwa z siedzibą w stanie Illinois – przebadała wyrób stwierdzając, że spełnia on jej wymagania. UL jest jedną z organizacji dopuszczonych do przeprowadzania badań bezpieczeństwa przez amerykańską agencję federalną Occupational Safety and Health Administration (OSHA)
i została akredytowana przez Standards Council of Canada (SCC) w charakterze uznanej w kraju organizacji ds. rozwoju norm (Standards Development Organization – SDO) do opracowania kanadyjskich norm krajowych (National Standards of Canada – NSC) i kanadyjskich zastosowań krajowych (National Adoptions of Canada – NAC).

Najważniejsze cechy kompletnej rodziny LASER SENTINEL:

  • wszystkie niezbędne funkcje przy zachowaniu kompaktowych wymiarów,
  • łatwe programowanie systemu za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika,
  • możliwość jednoczesnej pracy do 4 skanerów bez potrzeby zewnętrznego kontrolera,
  • monitorowanie prędkości i 70 obszarów przełączania w aplikacjach dynamicznych
  • monitorowanie ponad 72 metrów kwadratowych dzięki promieniowi wynoszącemu 5,5 m o kącie powyżej 275°,
  • dostępność dynamicznego MUTOWANIA oraz możliwość wyboru opcji wykrywania w zastosowaniach pionowych,
  • dane pomiarowe dostępne w sieci Ethernet w celu ułatwienia nawigacji pojazdów sterowanych automatycznie (Automatic Guided Vehicle – AGV).

Datalogic jest światowym liderem na rynku automatycznego przechwytywania danych i automatyzacji procesów specjalizującym się w projektowaniu i produkcji czytników kodów kreskowych, komputerów przenośnych, czujników do wykrywania, pomiarów i bezpieczeństwa, systemów RFID i systemów znakowania laserowego. Rozwiązania Datalogic pomagają zwiększyć efektywność i jakość procesów w branży handlu detalicznego, produkcji, transportu i logistyki oraz opieki zdrowotnej w całym łańcuchu wartości.
Wiodący światowi gracze w czterech referencyjnych branżach używają wyrobów Datalogic dzięki dbałości o klienta i jakości wyrobów oferowanych od 45 lat przez Grupę Datalogic.
Obecnie Grupa Datalogic z siedzibą w Bolonii we Włoszech zatrudnia około 2700 pracowników w 30 krajach na całym świecie, posiadając zakłady produkcyjne i punkty serwisowe w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, we Włoszech, na Słowacji, Węgrzech i w Wietnamie. W 2016 roku Datalogic osiągnęła obroty w wysokości 576,5 miliona euro i zainwestowała ponad 50 milionów euro w badania i rozwój, rejestrując ponad 1200 patentów w wielu krajach.
Datalogic S.p.A. jest notowana w segmencie STAR na włoskiej giełdzie papierów wartościowych od 2001 roku jako DAL.MI. Więcej informacji o Datalogic można znaleźć na stronie internetowej:
www.datalogic.com.

Datalogic i logo Datalogic są zastrzeżonymi znakami towarowymi Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i na terenie UE.