Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

Lapp Kabel: rozwiązania dla produkcji szaf sterowniczych

592 wyświetleń, autor: LappGroupPolska.

Firma Lapp Kabel jest znanym i cenionym na całym świecie producentem kabli oraz osprzętu kablowego. Szeroka gama produktów stworzonych dla przemysłu ma sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, ale także ułatwić procesy produkcyjne na etapie tworzenia gotowego wyrobu. 

W ofercie firmy dostępna jest bardzo szeroka gama produktów, poczynając od przewodów, również specjalistycznych, kończąc na akcesoriach, które są nieodłącznym elementem wykorzystywanym w gotowych wyrobach przemysłowych.

Chcąc połączyć jakość produktów firmy Lapp Kabel z dostępnością a także łatwością ich stosowania, grupa inżynierów przygotowała równie szeroki asortyment narzędzi i akcesoriów ułatwiających pracę na każdym etapie produkcji.

W publikacji zostały przedstawione wybrane akcesoria oraz narzędzia, znacząco poprawiające prace inżynierów na wszystkich etapach przygotowania produktu w różnych gałęziach przemysłu.

Najlepszym przykładem zastosowania całej gamy wyrobów Lapp kabel jest rodzinna firma znajdująca się w Jarocinie, założona przez inż. Zenona Gościniaka. Firma Mechanika Elektronika Sterowanie Automatyka “MESA” zajmuje się produkcją szaf sterowniczych z pełnym wyposażeniem dla międzynarodowych koncernów. Dodatkowo na potrzeby stałych wieloletnich kontraktów, powstał osobny dział zajmujący się konfekcją przewodów jedno i wielożyłowych. Początkowo dział konfekcji był działem wewnętrznym firmy, stworzonym w celu przygotowania jak najbardziej kompletnego wyrobu dla klientów, w tym przypadku szaf sterowniczych z kompleksowym okablowaniem zewnętrznym. W chwili obecnej firma obsługuje również zamówienia na pakiety przewodów konfekcjonowanych lub też pojedyncze wiązki dedykowane dla klienta, zgodnie z otrzymaną dokumentacją.

W dobie automatyzacji wszelkich gałęzi przemysłu, szafy sterownicze obecne są wszędzie ułatwiając codzienne funkcjonowanie w zabieganym świecie. Przykładowe gałęzie przemysłu, w których mają zastosowanie szafy wykonywane w firmie MESA, to przemysł budowlany, dźwigi i podesty wysokościowe, chłodnictwo, urządzenia do produkcji tablic rejestracyjnych, maszyny CNC do obróbki metalu, maszyny do obróbki drewna, urządzenia do filtracji.

Przy obsłudze tak wielu zleceń długoterminowych, dużym ułatwieniem w pracy monterów, okazało się zastosowanie SKINTOP® LOCATOR, który wspomaga precyzyjne i szybkie rozplanowanie otworów w stalowych ściankach szaf elektrycznych pod metryczne dławnice kablowe SKINTOP.

SKINTOP® LOCATOR umożliwia rozplanowanie dławnic w rozmiarach M12-M63 oraz szybki przydział dławnic kablowych i przewodów. Instalacja SKINTOP® LOCATOR jest niezwykle prosta. Dzięki magnesom można przytwierdzić SKINTOP® LOCATOR do metalowej obudowy niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się obudowa, następnie oznaczyć punkt centralny oraz wpisać rozmiar w przygotowanym do tego otworze i dokonać odwiertu.

Często spotykanym rozwiązaniem w szafach sterowniczych jest uziemienie grupy przewodów w jednym miejscu. Tu z pomocą przychodzi miedziany oplot ekranujący firmy Lapp Kabel, który chroni przewody przed zakłóceniami ze strony innych pól elektrycznych. W poniższym przypadku używany jest oplot CU 1020.

Niektóre instalacje wykonywane przez firmę „MESA” wymagają, aby wszystkie elementy zastosowane w szafie były bezhalogenowe tzn. w dużym uproszczeniu są to wyroby wykonane z materiałów niezawierających halogenków, czyli związków chemicznych fluoru, chloru, bromu i jodu. W momencie pożaru materiały takie emitują przezroczyste dymy, które nie utrudniają ewakuacji przebywających w obrębie pożaru osób. Gazy emitowane podczas palenia są nietoksyczne oraz niekorozyjne. W wyniku połączenia z wilgocią/wodą nie tworzą żrących substancji, które mogłyby być przyczyną poparzeń ciała lub korozji urządzeń elektronicznych. Przy takiej specyfice wyrobu i wymaganiach klienta, wykorzystywane są produkty Lapp z grupy ÖLFLEX® HEAT 125 SC, węże osłonowe,  SILVYN® FPAS oraz zakończenia do węża SILVYN® FPAG-M.

Każdy produkt musi być identyfikowalny zarówno dla pracowników magazynu, produkcji jak i pracowników serwisu, którzy w późniejszym czasie zajmują się urządzeniem. W celu łatwej identyfikacji wyrobów stosowane są oznaczniki z grupy FLEXIMARK® Cablelabel LFL Label LFL2H 9.9-26 YEWH oraz opaski zaciskowe Basic Tie 140×3.5 BK, które również są bezhalogenowe i spełniają wymagania temperaturowe klientów od-40°C do +85°C

 Oznaczniki montowane są do węża osłonowego lub bezpośrednio na izolacji kabla. W celu trwałego oznaczenia firma MESA wykorzystuje opaski kablowe firmy Lapp Kabel. Opaski zaciskane są przy pomocy narzędzia montażowego TY-GUN ERG, które posiada obracaną głowicę umożliwiając monterowi dostęp nawet do najtrudniejszych miejsc w szafie. Regulacja narzędzia pozwala na dokonanie zacisku z odpowiednią siłą (w zależności od wielkości zaciskanej opaski). Najważniejszą jednak rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, w jaki TY-GUN ERG odcina zbędną część opaski. Dzięki specjalnie dopasowanym nożom opaska zostaję ucięta przy samej główce bez możliwości powstania „zadziorów” często powstających przy zastosowaniu tradycyjnych metod docinania opasek.

Podsumowując, firma Mechanika Elektronika Sterowanie Automatyka “MESA” zajmuje się produkcją szaf sterowniczych automatyki przemysłowej dla różnych gałęzi przemysłu. Potrzeba stosowania rozwiązań najwyższej jakości, precyzyjnych i szybkich wynika ze współpracy z bardzo wymagającymi klientami. Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez inżynierów z firmy Lapp Kabel, firma MESA może nieustannie dążyć do podwyższenia jakości swoich wyrobów, zoptymalizowania czasu produkcji co w dużej mierze przenosi się na ilość obsługiwanych zleceń oraz satysfakcję i zaufanie klientów.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z wykorzystaniem asortymentu Lapp Kabel, zaczynając od przewodów, peszli, zakończeń do peszli po akcesoria jak opaski kablowe, narzędzia jak pistolet zaciskowy czy SKINTOP® LOCATOR umożliwia ciągły rozwój współpracy bazującej na elastyczności i zaufaniu oraz partnerstwie we wspólnym dążeniu do zabezpieczenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów

Autor artykułu składa podziękowania dla całego zespołu „MESA” za pomoc w przygotowaniu artykułu
Autor artykułu: Łukasz Żelichowski pracownik firmy Lapp Kabel Sp. z o.o.

23 lutego 2018 / Kategoria: , ,
 • Autor: LappGroupPolska
 • Firma Lapp Group Polska jest jednym z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar LAPP wyprodukował pierwszy produkowany przemysłowo kabel sterowniczy na świecie. Dzisiaj nasze kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów.
 • Profil Autora
 • https://lapppoland.lappgroup.com/

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions – Podsumowanie Targów 5-8.06.2018, Poznań

Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Przez cztery dni na każdym metrze kwadratowym

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions – Podsumowanie Targów 5-8.06.2018, Poznań

Połączenie serwonapędu IndraDrive CS i sterownika Siemens S7-1200 po PROFINET

Serwonapędy w zastosowaniach automatyki przemysłowej służą do precyzyjnego przemieszczania i pozycjonowania. Układem wykonawczym ruchu jest serwo-silnik, natomiast sterowanie realizowane przez sterownik. Dodatkowo wykorzystuje się enkodery, rezolwery lub tachometry jako sprzężenie zwrotne. Sterowanie na podstawie sygnału zwrotnego polega na ruchu wału silnika o konkretny kąt, wykonanie określonej liczby obrotów lub przemieszczeniu z konkretną prędkością. Istotną cechą

Połączenie serwonapędu IndraDrive CS i sterownika Siemens S7-1200 po PROFINET

Czy kolumna sygnalizacyjna w maszynie może być SMART?

Jeśli pracujesz w branży automatyki to zapewne nie raz przechodziłeś obok tych urządzeń. Nie przywiązywałeś do nich większej uwagi, bo zasada działania była banalna, świeci, czasem miga i tyle. Mowa tu o kolumnach sygnalizacji świetlnej maszyn i urządzeń przemysłowych. Dokładnie takich o których myślisz, zwykłe konwencjonalne, trójkolorowe światła, które informują nas o stanie maszyny. Od

Czy kolumna sygnalizacyjna w maszynie może być SMART?

Motywacja na trójkę i przemysł na czwórkę – czyli fabryka na PIĄTKĘ! – Targi Maintenance

Założenia Przemysłu 4.0 to nie jedyne zmiany, jakie powinni wdrożyć kierownicy utrzymania ruchu. Motywacja 3.0 to bowiem kolejny temat, z który muszą się zmierzyć. Zagadnienie, choć stosunkowo świeże, wydaje się być niezwykle istotne w zarządzaniu zarówno produkcją jak i jej kluczowym ogniwem, czyli pracownikami. Metoda przysłowiowego kija i marchewki odchodzi do lamusa. Jak nauczyć się

Motywacja na trójkę i przemysł na czwórkę – czyli fabryka na PIĄTKĘ! – Targi Maintenance

APROL Factory Automation – Aplikacja zarządzająca procesami naważania (Polski)

B&R oferuje nowe rozwiązanie sprzętowo-programowe bazujące na najnowszej wersji systemu APROL R 4.2. Jest to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych zakładów produkcyjnych m.in. z branży farmaceutycznej, kosmetycznej oraz spożywczej.Film prezentuje nowe funkcjonalności systemu na przykładzie procesu naważania. Poznaj korzyści płynące z automatyzacji zakładu. ZOBACZ WIĘCEJ (link do źródła)

APROL Factory Automation – Aplikacja zarządzająca procesami naważania (Polski)

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 5/5

Artykuł z serii: Kurs programowania PLC na sterowniku WAGO PFC W ostatnim odcinku naszego kursu wykonamy docelową wizualizację naszej pompowni. Przedstawię Wam sposób, w jaki sposób tworzyć wzorce w wizualizacji. Na koniec krótko podsumujemy nasz kurs. W tym artykule: Zapoznamy się z ideą tworzenia szablonu w symulacji. Zdefiniujemy szablon pompy. Utworzymy docelowy ekran główny. Przeprowadzimy

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 5/5MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • SEE Electrical jest to środowisko projektowe firmy IGE+XAO Polska do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Program daje możliwość projektowania pneumatyki, hydrauliki oraz doskonale się spełnia przy tworzeniu schematów kart wejści...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: Terminy
 • Systemy dławnic kablowych SKINTOP® BRUSH ADD-ON 24 Korzyści • Szybszy, łatwiejszy kontakt z ekranem • Optymalna ochrona EMC • Szybsza instalacja i lepszy kontakt niż w przypadku porównywalnych systemów • Najwyższa swoboda montażu podczas re...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…