Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/03/Panasonic-iAutomatyka-kurtyny-bezpieczeństwa.jpg

Kurtyny są nie tylko w teatrach – Panasonic Industry na straży bezpieczeństwa


Bezpieczeństwo jest najważniejsze, niezależnie od dziedziny, z którą mamy do czynienia. Jest obecne na każdym kroku. Przecież zapinamy pasy w samochodzie, a domy zamykamy na klucz, by chronić naszą własność. Dopiero co przestaliśmy nosić maseczki chroniące nas przed zakażeniami wirusem W świecie wirtualnym logując się na konto bankowe używamy różnych mechanizmów bezpieczeństwa chroniących nasze środki finansowe, używamy haseł w komputerach by chronić nasze pliki. A jak to wygląda w świecie przemysłu?

Przemysł od razu kojarzy się z fabrykami, a te z kolei z liniami produkcyjnymi i pracującymi tam ludźmi. Jak zapewnić im bezpieczeństwo na ich stanowiskach pracy w pobliżu ruchomych elementów maszyn? Niezbędna jest oczywiście świadomość samych ludzi. Niestety to nie wystarczy. Z tego powodu często spotkamy kurtyny bezpieczeństwa, jako elementy układów bezpieczeństwa wykrywające niepożądaną obecność w strefie zagrożenia. Te niepozorne urządzenia automatyki wyposażone są w niezły kawałek czułej elektroniki. Wystarczy niewielki ruch, próba wtargnięcia i zerwanie choć jednej wiązki świetlnej, a kurtyna natychmiast powiadamia system sterowania o sytuacji zagrożenia. Niesamowite!

Dosyć tego!

Dajmy wykazać się specjaliście. A takim z całą pewnością jest Piotr z Panasonic Industry, którego gościliśmy w naszej siedzibie. Piotr zabrał ze sobą wiele ciekawych rzeczy, które zobaczysz na filmie. Dlatego nie przedłużając, zapraszam:

Zaciekawiony możliwościami kurtyn SF4D? Bardziej szczegółowo o ich programowych możliwościach Piotr opowiada w materiale pod tym linkiem.

Kurtyny bezpieczeństwa Panasonic Industry znajdziesz na stronie producenta tutaj.

Wystąpili:
Piotr Sodulski – Panasonic
Paweł Zadroga – iAutomatyka.pl

Kamera i montaż:
Szymon Kuźnicki – 91Studio

Kontakt z Panasonic Industry Polska: 

Biuro Handlowe w Łodzi
ul. Dowborczyków 25
90-019 Łódź
Tel. +48 42 2309633
E-Mail: info.pewpl@eu.panasonic.com
www: https://www.panasonic-electric-works.com/pl/Utworzono: / Kategoria: , , , , ,
  • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
  • Redaktor w iAutomatyka.pl Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
  • Profil Autora
  • http://www.iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY