Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/11/csm_elearning-eplan-plattform-2024-1.jpg

Kursy e-learningowe EPLAN przynoszą szybkie rezultaty.

autor: EPLAN Polska.

 

Odkryj nieograniczone możliwości programu, nowe funkcje, zdobądź wskazówki w zakresie inżynierii i zwiększ efektywność pracy dzięki nowym kursom e-learningowym EPLAN. Firma EPLAN, dostawca rozwiązań inżynieryjnych, zapewnia swoim użytkownikom na całym świecie cenne treści szkoleniowe dostępne aż w szesnastu językach. Wyjątkowe jest to, że wszystkie kursy e-learningowe są zgodne z międzynarodowymi standardami i są w pełni dostosowane do danego kraju. Nowością jest szkolenie EPLAN Update 2024, które ułatwia użytkownikom rozpoczęcie pracy i oferuje nowe funkcje, takie jak obliczenia matematyczne dla właściwości bloków.

Kursy e-learningowe to forma samokształcenia, która cieszy się dużym uznaniem i staje się coraz bardziej powszechna. Od 2020 roku firma EPLAN, koncentrując się na potrzebach klientów, inwestuje znaczne środki w ten obszar i udostępnia liczne kursy e-learningowe na stronie www.eplan.com. Dr Dusko Lukac, Dyrektor ds. edukacji zawodowej w firmie EPLAN, wyjaśnia: „Naszym celem jest, aby użytkownicy pracowali jak najefektywniej z Platformą EPLAN. Dzięki szkoleniom aktualizacyjnym w formacie kursów e-learningowych, prezentujemy im nowe funkcje oprogramowania. Nasze doświadczenia pokazują, że kiedy użytkownicy w pełni wykorzystują oprogramowanie, odnoszą również największe sukcesy w planowaniu projektów i inżynierii.”

Przygotowanie do nowej Platformy EPLAN 2024

Platforma EPLAN 2024 jest dostępna od września 2023 roku, a użytkownicy wykazują duże zainteresowanie nowymi funkcjami. Nowy kurs e-learningowy „EPLAN Update Training 2024” składa się z 18 modułów i zapewnia cenne źródło wiedzy o najważniejszych innowacjach, na przykład w zakresie obliczeń matematycznych dla właściwości bloków w EPLAN. Umożliwiają one m.in. dokonanie porównań statystycznych oraz określenie odpowiedniego urządzenia ochronnego. Aktualne moduły kursów e-learningowych dla wersji 2024 obejmują także inne tematy związane z Platformą EPLAN i są podzielone na sześć obszarów tematycznych:

 • Interfejs użytkownika (większa łatwość użytkowania)
 • Właściwości bloków (złożone obliczenia)
 • Zaciski (zoptymalizowany edytor zacisków)
 • Sterownik PLC (ulepszenia w adresowaniu symbolicznym)
 • Platforma EPLAN (optymalizacje w nowej wersji)
 • EPLAN Pro Panel (obliczenia masy całkowitej dla szaf sterowniczych, kostka nawigacyjna i wiele innych)

Rys. 1 Dzięki nowym kursom e-learningowym dla Platformy EPLAN 2024, użytkownicy mogą nauczyć się korzystać z nowych funkcji matematycznych.


Przygotowanie w zaledwie 45 minut

Jak wyglądają kursy e-learningowe? Na początku znajduje się wprowadzenie wyjaśniające nowe funkcje. Następnie przechodzi się do szczegółowych treści w ramach inżynierii na Platformie EPLAN. Krótki quiz na końcu każdego kursu e-learningowego daje uczestnikom pewność, że dobrze zrozumieli temat. Jeśli chodzi o czas, użytkownik powinien poświęcić przeciętnie 30 do 45 minut na moduł, aby zapoznać się z danym tematem.

Rys. 2 Nowa kostka nawigacyjna to tylko jeden z wielu tematów omawianych w kursie e-learningowym dla obecnej wersji EPLAN Pro Panel.

Uwzględnienie standardów międzynarodowych
Obecnie dostępnych jest około 1 500 kursów e-learningowych dostępnych aż 16 językach, w tym na przykład japońskim i chińskim, a wyjątkowe jest to, że wszystkie treści są w pełni dostosowane do danego kraju! Użytkownicy nie muszą ograniczać się do czytania nagłówków, lecz otrzymują pełną treść kursu w konkretnym języku. Krótkie, interaktywne moduły szkoleniowe, dostosowane do międzynarodowych standardów, pozwalają osiągnąć szybki sukces w samodzielnej nauce użytkownikom na całym świecie.

Dostęp do kursów jest bezpłatny dla klientów korzystających z subskrypcji oraz dla nauczycieli i studentów w obszarze Eplan Education. Użytkownicy mogą po prostu zalogować się na stronie www.eplan.com i rozpocząć odpowiedni kurs e-learningowy, pozwalający efektywne korzystać z najnowszych funkcji.

Więcej informacjiUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: EPLAN Polska
 • EPLAN dostarcza oprogramowanie i rozwiązania serwisowe z zakresu elektrotechniki, automatyki i mechatroniki. Firma opracowuje jedno z wiodących na świecie rozwiązań inżynieryjnych dla producentów maszyn i do prefabrykacji szaf sterowniczych. EPLAN jest idealnym partnerem, który usprawnia wymagające procesy inżynieryjne. Zarówno standardowe, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP, PDM i PLM zapewniają spójność danych w całym łańcuchu wartości. Praca z oprogramowaniem EPLAN oznacza nieograniczoną komunikację we wszystkich dziedzinach inżynierii. Niezależnie od tego, czy są to małe czy duże przedsiębiorstwa, klienci mogą efektywniej wykorzystywać swoją wiedzę fachową. Firma EPLAN posiada ponad 61 000 klientów na całym świecie i nieustannie rozwija się we współpracy z klientami i partnerami. W ramach sieci partnerskiej EPLAN Partner Network wspólnie z partnerami realizuje otwarte interfejsy i bezproblemowe integracje. W centrum uwagi znajduje się "Efektywna inżynieria". Firma EPLAN została założona w 1984 roku i jest częścią zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group działa na całym świecie, posiada 12 zakładów produkcyjnych i 94 międzynarodowych spółek zależnych. Cała grupa zatrudnia 11 600 osób i w 2020 roku wygenerowała przychody w wysokości około 2,2 miliarda euro. Po raz 14 z rzędu ta rodzinna firma zdobyła wyróżnienie "Top German Employer" w 2021 roku. Ponadto Friedhelm Loh Group została uznana za "Najlepszego trenera zawodowego" według badania Deutschland Test i Focus Money.
 • Profil Autora
 • http://www.eplan.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
 • Zapraszam Cię na kurs tworzenia wizualizacji HMI z wykorzystaniem panelu XV102 od firmy EATON. Kurs stworzyłem z myślą o każdym, kto chce zacząć przygodę z tworzeniem wizualizacji HMI przy użyciu programu Galileo. Stworzyłem kurs bazujący n...
 • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...
 • RPI-1ZI-U24A, to przekaźnik  instalacyjny wytrzymujący maksymalny prąd załączania 120A w czasie 20ms. Przekaźnik ten dedykowany jest do załączania obwodów o wysokim prądzie początkowym, w szczególności do obwodów oświetleniowych, potwierdzo...
 • Proficy Operations Hub produkcji GE Vernova (uprzednio GE Digital) jest wszechstronnym klientem webowym, agregującym i wizualizującym dane z różnych źródeł, dzięki czemu może stanowić jedno źródło wiarygodnej wiedzy o produkcji. Umożliwia b...
 • RPC-2A-UNI  przekaźnik czasowy – Działający po zaniku napięcia zasiania, przy załączonym przekaźniku wykonawczym.   Przekaźnik przeznaczony do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynko...