PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Konnichiwa! – Cześć!

800 wyświetleń, autor: Patryk Dłuski • iAutomatyka.pl..

Japonia to nie tylko kraj wojowników ninja i samurajów, ale także ludzi zwykłych, miłujących harmonię i dążenie do perfekcji. Już od najmłodszych lat mały Japończyk wychowywany jest w kulturze pracy, pokory i honoru. Takie wychowanie jest niezbędne wobec warunków w jakich żyją. Wysoka aktywność sejsmiczna, wulkaniczna oraz klimat monsunowy determinuje i kształtuje ich do pokonywania każdego rodzaju trudności. W japońskiej kulturze dużą uwagę przykłada się do dokładnego wykonywania pracy jak i uzyskiwania lepszych rezultatów każdego dnia. Japończycy wyznaczają sobie cele z pozoru niemożliwe, niewykonalne, nie mające żadnych szans na realizację, nazywane są one SUPER CELAMI.

Doskonałym przykładem takiego podejścia jest budowa super szybkiej linii kolejowej. W 1958 roku rząd Japonii nakazał inżynierom wymyślić najszybsze połączenie kolejowe między Tokio a Osaką. Stworzono projekt pociągu, który miał osiągać prędkość 100 km/h. Zawrotna prędkość! Inżynierowie byli tak dumni z siebie, że pobiegli oznajmić tą niesamowitą wiadomość kierownictwu. Jednak wbrew wszelkiej logice przełożeni stwierdzili, że potrzebny jest dwa razy szybszy pociąg. „Co? dwa razy szybszy pociąg?! Nie da się! Przy obecnej technologi to niemożliwe!”. Dyrekcja odparła, że mają nieograniczone środki i kazali spojrzeć na problem kompleksowo, zupełnie z innej strony. Nie ograniczać się do zwiększenia moc lokomotywy, ale zastanowić się nad zmianą konstrukcji pociągu, czy infrastruktury linii kolejowej. Po upływie kilku miesięcy konstruktorzy przedstawili nowy projekt pociągu osiągający prędkość 200 km/h. I tak z pozoru niemożliwe zadanie zostało zrealizowane, w 1964 uruchomiono pierwszy w dziejach superekspres, który rzucił świat na kolana.

Zasady Pracy w Japonii

Ta historia oddaje samo sedno mentalności Japończyków. Przez wyznaczanie Super Celi, zyskują przewagę na innymi. Jednak aby stać się jedną z potęg gospodarczych trzeba czegoś więcej. Każdy sukces jest osiągnięty poprzez prace u samych podstaw i przestrzeganie zasad pracy. Japończycy każdego dnia kierują się honorem, pokorą i odpowiedzialnością za otaczającą ich przestrzeń. Poniżej przedstawiam klika najważniejszych zasad stosowanych w Japonii

1. Meetingi, praca grupowa.

Głównym aspektem działania w firmach japońskich jest współpraca i grupowe rozwiązywanie wszelkich kwestii dotyczących firmy. Osiąga się to poprzez liczne i długie spotkania, stanowiące integralną część dnia pracy.

Kolektywizm jest jedną z kluczowych wartości w japońskiej kulturze pracy – zupełnie inaczej, niż w kulturze amerykańskiej, celebrującej indywidualizm.

2. Odpowiedzialność grupowa za rezultat.

Konsekwencją częstych meetingów jest wspólne ponoszenie odpowiedzialności za efekty pracy. To właśnie stanowi istotę japońskiego systemu podejmowania decyzji – wieloaspektowe rozpatrywanie problemu poprzez spotkania i dyskusje, ich wdrożenie oraz wspólna odpowiedzialność za rezultat.

3. Droga dojścia, a rezultat działania.

W Japonii również bardzo ważny jest sposób dojścia do określonego rezultatu. Oznacza to, że nawet gdy pomysł okaże się bardzo dobry, nie powoduje to zakończenia pracy – przecież zawsze możemy zrobić coś lepszego. Japoński system działania oparty jest na ciągłym doskonaleniu procesu wytwarzania.

4. Kontrola ryzyka.

Podejmowanie grupowych decyzji ma również na celu zminimalizowania ryzyka. Podczas dyskusji rozważane są wszystkie możliwe problemy i sposób ich rozwiązania. W momencie, gdy mamy prawie 100% pewność możemy przystąpić do realizacji procesu. W przypadku, gdy pojawi się błąd, ponownie mamy rozmowę, analizę i znalezienie źródła problemu. Istotną sprawą jest zrozumienie, dlaczego osoba odpowiedzialna za błąd go popełniła i wykluczenie błędu, by nie powtórzył się w przyszłości. Każdy członek grupy jest odpowiedzialny za dojście do takiej odpowiedzi.

5. Forma pracy.

Praca dla Japończyka stanowi sens życia. Całą swoją uwagę skupia on na doskonaleniu jej, na samodyscyplinie i dążeniu do perfekcji. Można powiedzieć, że pracują oni przez cały dzień z przerwą na sen.

6. Warunki pracy.

Japończycy w miejscu pracy kierują się minimalizmem, nie posiadają żadnych osobistych rzeczy, które mogą rozpraszać ich podczas wykonywania pracy. W biurach przestrzeń organizacyjna ma formę „open space” z ustawieniem szkolnym, tzn. biurka pracownicze ustawione są w rzędach, natomiast biurko menedżera jest ustawione przodem do biurek pracowników i często na podwyższeniu. Ma to na celu podkreślenie hierarchii.

Mitsubishi Electric

Korzenie Mitsubishi sięgają roku 1870, gdy Yataro Iwasaki założył w Osace przedsiębiorstwo transportowe. W wyniku nabycia i zakładania firm w dalszych sektorach takich jak górnictwo, stocznie, bankowość, handel i nieruchomości przedsiębiorstwo rozrastało się, aby w ciągu następnych lat stać się światowym koncernem. Yataro Iwasaki, na logo swojej firmy wybrał właśnie symbol trzech diamentów. Znak nawiązuje do herbu klanu Tosa w kształcie trzech liści, należącego do pierwszych pracodawców Yataro, i herbu rodziny Iwasaki w postaci trzech nałożonych na siebie rombów. Natomiast nazwa „Mitsubishi” odnosi się do logo firmy. Stanowi kombinację słów mitsu i hishi. Mitsu oznacza „trzy”, natomiast Hishi to „orzech wodny” — w Japonii słowem tym tradycyjnie określano kształt rombu lub diamentu. Japończycy często zmieniają dźwięk „h”, występujący wewnątrz wyrazu na dźwięczne „b”. Tak więc wymawiają kombinację mitsu i hishi jako mitsubishi.

Mitsubishi jest doskonałym przykładem firmy wyznaczającej sobie super cele. Wprowadzają na rynek innowacyjne pomysły. To oni jako pierwsi w 1924 roku wyprodukowali generator hydroelektryczny o osi pionowej. Również w 1990 roku wprowadzili na rynek system nawigacji samochodowej, co było krokiem milowym dla zwykłego Kowalskiego, który nie musiał już tracić nerwów na używanie papierowych map, a droga w nieznane miejsca stała się przyjemna i szybka. Co więcej w roku 2011 zbudowali najszybszy jak na tamte czasy pociąg w Japonii „HayaBusa” seri 5. Jego konstrukcja i wykorzystane innowacyjne technologie umożliwiły mu rozpędzenie się do 300 km/h na odcinku 714 km, łączącym Tokyo z Aomori.

Dzięki innowacyjnemu podejściu, szukaniu nowych i lepszych technologi, a czasami nawet z pozoru niemożliwych rozwiązań Japonia jest potęgą gospodarczą, a takie firmy jak Mitsubishi Electric są liderami na rynkach światowych.

Japoński nie taki trudny

Zastanawialiście się co znaczy Arigatou albo jak powiedzieć Dzień Dobry w języku Japońskim? Może idziecie na rozmowę kwalifikacyjną do japońskiej firmy? To mamy dla was doskonałą wiadomość! Dzięki Mitsubishi Electric prezentujemy lekcje języka Japońskiego! Lekcje pomogą w nauce podstawowych zwrotów używanych na hali produkcyjnej, czy podczas kontroli produkcji! A jeżeli interesujesz się kulturą Japonii, to więcej ciekawostek znajdziecie na stronie http://news.mpl.pl/tag/japonia/.

Wyznaczanie zwyczajnych celów towarzyszy nam przez całe życie. Wielkość celu i marzeń w znacznym stopniu decyduje o tym, co osiągniesz w życiu. Małe marzenia, to malutkie osiągnięcia, a wielkie marzenia to wielki sukcesy! Gdy ograniczymy się tylko do prostych i mało wymagających wyzwań, pozostaniemy tylko i wyłącznie przeciętnymi ludźmi. Stawiając sobie wyzwania z pozoru niemożliwe osiągniemy większe korzyści. Takim cechami charakteryzują się Mitsubishi Electric, którzy zawsze stawia sobie super cele. I je realizują!

31 stycznia 2019 / Kategoria: , ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Historia zacisków sprężynowych Wago

Historia zacisków sprężynowych Wago

>KLIKNIJ<

Konwerter Modbus TCP <> RTU z Qt C++

Konwerter Modbus TCP <> RTU z Qt C++

>KLIKNIJ<

WEBINARY BECKHOFF – 30 minut dużej dawki wiedzy!

WEBINARY BECKHOFF – 30 minut dużej dawki wiedzy!

>KLIKNIJ<

Seria 7S – Przekaźniki modułowe z wymuszonym prowadzeniem styków

Seria 7S – Przekaźniki modułowe z wymuszonym prowadzeniem styków

>KLIKNIJ<

Rodzaje systemów pozycjonowania, na podstawie urządzeń Pepperl+Fuchs

Rodzaje systemów pozycjonowania, na podstawie urządzeń Pepperl+Fuchs

>KLIKNIJ<

EcoStruxure Tour ze Schneider Electric – bezpłatne warsztaty

EcoStruxure Tour ze Schneider Electric – bezpłatne warsztaty

>KLIKNIJ<

MOVI-C® w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego SEW-Eurodrive

MOVI-C® w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego SEW-Eurodrive

>KLIKNIJ<

Komunikacja w przemyśle: konferencja Technology days 2019 – Poznań 24-25 września

Komunikacja w przemyśle: konferencja Technology days 2019 – Poznań 24-25 września

>KLIKNIJ<

Video-recenzja zegara astronomicznego Finder

Video-recenzja zegara astronomicznego Finder

>KLIKNIJ<

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

Serwonapędy, rodzaje, dobór, strojenie i konfiguracja – wywiad z Panasonic

>KLIKNIJ<

Zaawansowane ustawienia DNP3

Zaawansowane ustawienia DNP3

>KLIKNIJ<

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

>KLIKNIJ<

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

>KLIKNIJ<

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

>KLIKNIJ<

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

>KLIKNIJ<

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

>KLIKNIJ<

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
  • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
  • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...
  • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.p...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…