PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

2500 wyświetleń, autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl.

W każdym miesiącu organizujemy Konkurs iAutomatyka, który polega na nagradzaniu Użytkowników portalu iAutomatyka.pl w zamian za zamieszczanie treści (artykułów, wiedzy, historii z pracy, ciekawostek i filmów z YouTube wzbogaconych o artykuł). Główny cel konkursu to gromadzenie wartościowych artykułów i ciekawostek z branży automatyki i robotyki.

Możesz przygotować i wysłać nam ciekawy artykuł!? Zrób to a otrzymasz nagrodę! 

Zespół iAutomatyka.pl we współpracy ambasadorami konkursu (firmami z branży) na każdy miesiąc zbiera pulę atrakcyjnych nagród. Na początku każdego miesiąca ogłaszamy zwycięzców z poprzedniego miesiąca, więc udział w konkursie można brać każdego dnia 🙂

>> WIĘCEJ O KONKURSIE IAUTOMATYKA << 

>> ZOBACZ ZWYCIĘSKIE PRACE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA<<

Nagrody Luty 2019

Poniżej pula nagród przypadająca na prace konkursowe zgłoszone w lutym 2019

Ambasadorzy tej edycji: 

Zostań ambasadorem!

 

Nagroda #1: Voucher na szkolenie w EMT-SYSTEMS

Jeden z autorów będzie mógł wybrać dowolne szkolenie w Centrum Szkoleniowym EMT-SYSTEMS do wykorzystania do 30 kwietnia 2019 roku. Dodatkowo w skład nagrody wchodzi zestaw gadżetów!

🎁 Zwycięzca: Adrian Jenkner

Praca konkursowa: WPROWADZENIE DO PRACY ZE STEROWNIKAMI PLC ALLEN-BRADLEY W STUDIO 5000

Nagroda #2: Voucher na szkolenie Mitsubishi Electric

Kolejny razy mamy od Mitsubishi Electric wspaniałą nagrodę! Jeden z autorów będzie mógł wybrać dowolne szkolenie organizowane przez Mitsubishi Electric. Voucher jest ważny aż do końca roku 2019. Do nagrody dochodzi ciekawy zestaw gadżetów. Między innymi: czapka, piersiówka, powerbank, smycz, koszulka, długopis, klucz do szaf.

🎁 Zwycięzca: Paweł Jamka

Praca konkursowa: 3 TRICKI W TIA PORTAL, KTÓRE OSZCZĘDZĄ CI KŁOPOTÓW

Nagroda #3: 5x Voucher na 5x szkolenia online od ASTOR

Jak widzicie w tym miesiącu nie brakuje Voucherów! Jako Ambasador Konkursu iAutomatyka ponownie dołącza firma ASTOR! Do puli nagród przekazują UWAGA! aż 5 zestawów po 5 szkoleń online wraz z gadżetami firmowymi. 

Takie zestawy szkoleń są również dostępne w sklepie online ASTOR. Zwycięzcy otrzymają kody, dzięki którym otrzymają kursy gratis. Mile widziane artykuły o produktach ASTOR, ale nie jest to wymóg konieczny 🙂

🎁 Zwycięzca: Sebastian Dunajski

Praca konkursowa: WYMIANA DANYCH MIĘDZY EPLANEM, A TIA PORTAL/TIA SELECTION TOOL

🎁 Zwycięzca: Tomek Ciborowski

Praca konkursowa: WEBHMI – JAK WYKONAĆ ZDALNE POŁĄCZENIE Z MODEMEM 3G I KARTĄ SIM

🎁 Zwycięzca: Szalter

Praca konkursowa: JAK SZYBKO WYKONAĆ BACKUP PROGRAMU Z PANELU HMI SIEMENS TP700 COMFORT

🎁 Zwycięzca: BartoszW

Praca konkursowa: 3XLOGO! – KOMUNIKACJA POMIĘDZY PRZEKAŹNIKAMI

🎁 Zwycięzca: Rafał Lelito

Praca konkursowa: RELACJA ZE SZKOLENIA “DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS” W EMT-SYSTEMS

Nagroda #4: Klocki Lego Mindstorms od Pepperl+Fuchs

Ha! Tego się nie spodziewałeś co? Od Firmy Pepperl+Fuchs, do Konkursu iAutomatyka edycji Luty 2019 otrzymaliśmy robota lego „Mindstorms„, którego można programować przez aplikację mobilną. Najpierw jednak trzeba takiego robota złożyć. O nagrodę warto się postarać bez względu na to czy masz syna 🙂 Sam też świetnie będziesz się tym bawił!

Preferowana tematyka: Technika pomiarowa, czujniki, sensory, ASI, IO-LINK, przetworniki pomiarowe itp. Najlepiej z portfolio Pepperl+Fuchs – spis produktów.

🎁 Zwycięzca: Jaśko

Praca konkursowa: CO TO JEST WATCH DOG I JAKIE MA ZASTOSOWANIE W STEROWNIKACH PLC?

Nagroda #5: Torba sportowa 4F + gadżety od EATON

Firma EATON nie opuściła jeszcze konkursu w żadnej edycji! Tym razem dosłali nam bardzo dobrej jakości torbę sportową 4F oraz przydatne gadżety firmowe. Nie ma na co czekać, napisz artykuł w ramach Konkursu iAutomatyka aby zawalczyć o tę nagrodę.

🎁 Zwycięzca: Łukasz Kaszowicz

Praca konkursowa: WYKORZYSTANIE STANDARDU OPC DO PROGRAMOWANIA OFFLINE UKŁADÓW AUTOMATYKI

Nagroda #6: Bluza 4F + przekaźnik kontroli napięcia 3f
+ gadżety od FINDER

Firma Finder idzie w parze z ideą Konkursu iAutomatyka i co edycję dostarczają Wam nagrody. Tym razem mamy bluzę dobrej marki 4F (miła w dotyku), Konfigurowalny przekaźnik kontroli napięcia 3f  (70.31.8.400.2022) oraz gadżety firmowe.

Preferowana tematyka artykułów: podstawy związane z przekaźnikami klasycznymi ale też czasowymi. Przykłady zastosowania przekaźników w automatyce przemysłowej. Przykłady zastosowania produktów FINDER okiem praktyka itp.


🎁 Zwycięzca: Grzegorz Wardęcki

Praca konkursowa: WYKORZYSTANIE PRZEKAŹNIKÓW DO CELÓW DYDAKTYCZNYCH

Nagroda #7: Torba sportowa + zasilacz + zabezpieczenie elektroniczne + gadżety od WAGO

WAGO nie odstaje ani o krok! Tym razem zrobiliśmy combo! Do zabezpieczenia Epsitron (787-1861/100-000) dodajemy zasilacz WAGO (787-1712) 24VDC oraz gadżety firmowe.

Preferowana tematyka: artykuły związane z produktami WAGO.

🎁 Zwycięzca: rtd

Praca konkursowa: VIRTUAL COMMISSIONING PRZY WYKORZYSTANIU TIA PORTAL ORAZ ROBOT STUDIO

Nagroda #8: Torba sportowa + klucz do szaf + gadżety od WAGO

To nie koniec! Jeśli WAGO nam coś wysyła to całymi kartonami 🙂 Dlatego możemy też niemal w każdej edycji zapewnić dwie nagrody od naszego partnera. Jak zwykle w puli nagród znajduje się słynny klucz do szaf, którego tak naprawdę każdy chce mieć.

Preferowana tematyka: Skoro klucz jest do szaf, to może napiszesz artykuł związany z szafami właśnie?

🎁 Zwycięzca: Witek T.

Praca konkursowa: SYSTEM DCS – PODSTAWOWE INFORMACJE

Nagroda #9: Klawiatura bezprzewodowa bluetooth + klucz do szaf od Multiprojekt

Testowaliśmy tą klawiaturkę wraz z panelem Weintek! Działa wyśmienicie. Cała powierzchnia jest zarówno klawiaturą jak i touchpadem. Do nagrody dochodzi elegancji klucz do szaf. Nagrodę dostarcza firma Multiprojekt.

Preferowane artykuły: wizualizacja, panele HMI, interfejsy komunikacyjne, produkty Weintek itp.

🎁 Zwycięzca: JacekS

Praca konkursowa: SYSTEMY BMS. KOMUNIKACJA Z URZĄDZENIAMI OBIEKTOWYMI ZA POMOCĄ AUTOMATION SERVER (AS)

Nagroda #10: SuperKubek + kurs wideo od iAutomatyka.pl

Od nas zapewniamy nasz super kubek, z którego jesteśmy super zadowoleni. Kubek dodaje dla właściciela specjalne możliwości. Wypijając z niego kawę dodaje +5 do umiejętności programowania +10 do ochrony przed zwarciami oraz +50 do pobudzenia. Serio!

Do nagrody dołączamy do wyboru jeden z kursów wideo:

 • KURS WIDEO 1: Chcę zostać programistą PLC – poziom podstawowy LAD i SCL
 • KURS WIDEO 2A: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany LAD
 • KURS WIDEO 2B: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany SCL
 • KURS WIDEO 3A: Efektywny UR w Siemens TIA Portal
 • KURS WIDEO 3B: Efektywny UR w Siemens Step7 v5.5
 • KURS WIDEO 4: Wizualizacja paneli HMI – TIA Portal
 • KURS WIDEO 5: Komunikacja TIA

Preferowana tematyka: Podstawy związane z automatyką przemysłową, programowaniem itp.

🎁 Zwycięzca: Mikolaj

Praca konkursowa: ZAGINARKA DO BLACH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

Kiedy wyniki?

Wyniki postaramy się opublikować do 7 marca 2019.

Zapraszamy do udziału w Konkursie iAutomatyka. Nagrody na kolejne miesiące możesz sprawdzić w kategorii: NAGRODY

>> Weź udział w konkrsie << 

5 lutego 2019 / Kategoria: ,
 • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
 • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
 • Profil Autora
 • https://iautomatyka.pl/

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zaawansowane ustawienia DNP3

Zaawansowane ustawienia DNP3

>KLIKNIJ<

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

Jak być na bieżąco z Przemysłem 4.0 i digitalizacją procesów przemysłowych?

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

WEBINARIUM ONLINE: ZDALNY DOSTĘP Z WYKORZYSTANIEM M!DGE2

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.6 – Jak przeprowadzić testy, kontrolę i utrzymanie wizualizacji

>KLIKNIJ<

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

Regulator logiki rozmytej – przykład zastosowania

>KLIKNIJ<

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

Jak dobrać przekładnię z konfiguratorem SESAME

>KLIKNIJ<

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

VI Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej – P+F Cup’19

>KLIKNIJ<

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

Czym jest i jak działa sterownik bezpieczeństwa?

>KLIKNIJ<

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

Korzystaj w pełni z funkcjonalności enkodera i nie męcz sterownika!

>KLIKNIJ<

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

BMO Automation rozwiązuje zdalnie 90% problemów

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #15: Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę

Automatyczny Podcast #15: Wszystko co musisz wiedzieć aby dostać podwyżkę

>KLIKNIJ<

Projektowanie automatyki w smartDESIGNER, cz.1

Projektowanie automatyki w smartDESIGNER, cz.1

>KLIKNIJ<

Jak się robotyzować z głową?

Jak się robotyzować z głową?

>KLIKNIJ<

Wykrywanie obecności niebezpiecznych gazów w powietrzu. Czujniki od Johnson Controls

Wykrywanie obecności niebezpiecznych gazów w powietrzu. Czujniki od Johnson Controls

>KLIKNIJ<

Podstawy komunikacji przemysłowej AS-i

Podstawy komunikacji przemysłowej AS-i

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Skaner laserowy widzi coś czego nie ma – historia awarii

Skaner laserowy widzi coś czego nie ma – historia awarii

>KLIKNIJ<

Akumulatory kontra superkondensatory w zasilaczach awaryjnych UPS

Akumulatory kontra superkondensatory w zasilaczach awaryjnych UPS

>KLIKNIJ<

Jak zbudować Smart Metering, czyli inteligentny system pomiarowy?

Jak zbudować Smart Metering, czyli inteligentny system pomiarowy?

>KLIKNIJ<

Relacja ze szkolenia HMI w Mitsubishi Electric

Relacja ze szkolenia HMI w Mitsubishi Electric

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.pl...
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: Terminy
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…