Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

W każdym miesiącu organizujemy Konkurs iAutomatyka, który polega na nagradzaniu Użytkowników portalu iAutomatyka.pl w zamian za zamieszczanie treści (artykułów, wiedzy, historii z pracy, ciekawostek i filmów z YouTube wzbogaconych o artykuł). Główny cel konkursu to gromadzenie wartościowych artykułów i ciekawostek z branży automatyki i robotyki.

Możesz przygotować i wysłać nam ciekawy artykuł!? Zrób to a otrzymasz nagrodę! 

Zespół iAutomatyka.pl we współpracy ambasadorami konkursu (firmami z branży) na każdy miesiąc zbiera pulę atrakcyjnych nagród. Na początku każdego miesiąca ogłaszamy zwycięzców z poprzedniego miesiąca, więc udział w konkursie można brać każdego dnia 🙂

>> WIĘCEJ O KONKURSIE IAUTOMATYKA << 

>> ZOBACZ ZWYCIĘSKIE PRACE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA<<

Nagrody Luty 2019

Poniżej pula nagród przypadająca na prace konkursowe zgłoszone w lutym 2019

Ambasadorzy tej edycji: 

Zostań ambasadorem!

 

Nagroda #1: Voucher na szkolenie w EMT-SYSTEMS

Jeden z autorów będzie mógł wybrać dowolne szkolenie w Centrum Szkoleniowym EMT-SYSTEMS do wykorzystania do 30 kwietnia 2019 roku. Dodatkowo w skład nagrody wchodzi zestaw gadżetów!

🎁 Zwycięzca: Adrian Jenkner

Praca konkursowa: WPROWADZENIE DO PRACY ZE STEROWNIKAMI PLC ALLEN-BRADLEY W STUDIO 5000

Nagroda #2: Voucher na szkolenie Mitsubishi Electric

Kolejny razy mamy od Mitsubishi Electric wspaniałą nagrodę! Jeden z autorów będzie mógł wybrać dowolne szkolenie organizowane przez Mitsubishi Electric. Voucher jest ważny aż do końca roku 2019. Do nagrody dochodzi ciekawy zestaw gadżetów. Między innymi: czapka, piersiówka, powerbank, smycz, koszulka, długopis, klucz do szaf.

🎁 Zwycięzca: Paweł Jamka

Praca konkursowa: 3 TRICKI W TIA PORTAL, KTÓRE OSZCZĘDZĄ CI KŁOPOTÓW

Nagroda #3: 5x Voucher na 5x szkolenia online od ASTOR

Jak widzicie w tym miesiącu nie brakuje Voucherów! Jako Ambasador Konkursu iAutomatyka ponownie dołącza firma ASTOR! Do puli nagród przekazują UWAGA! aż 5 zestawów po 5 szkoleń online wraz z gadżetami firmowymi. 

Takie zestawy szkoleń są również dostępne w sklepie online ASTOR. Zwycięzcy otrzymają kody, dzięki którym otrzymają kursy gratis. Mile widziane artykuły o produktach ASTOR, ale nie jest to wymóg konieczny 🙂

🎁 Zwycięzca: Sebastian Dunajski

Praca konkursowa: WYMIANA DANYCH MIĘDZY EPLANEM, A TIA PORTAL/TIA SELECTION TOOL

🎁 Zwycięzca: Tomek Ciborowski

Praca konkursowa: WEBHMI – JAK WYKONAĆ ZDALNE POŁĄCZENIE Z MODEMEM 3G I KARTĄ SIM

🎁 Zwycięzca: Szalter

Praca konkursowa: JAK SZYBKO WYKONAĆ BACKUP PROGRAMU Z PANELU HMI SIEMENS TP700 COMFORT

🎁 Zwycięzca: BartoszW

Praca konkursowa: 3XLOGO! – KOMUNIKACJA POMIĘDZY PRZEKAŹNIKAMI

🎁 Zwycięzca: Rafał Lelito

Praca konkursowa: RELACJA ZE SZKOLENIA “DIAGNOSTYKA SIECI PROFIBUS” W EMT-SYSTEMS

Nagroda #4: Klocki Lego Mindstorms od Pepperl+Fuchs

Ha! Tego się nie spodziewałeś co? Od Firmy Pepperl+Fuchs, do Konkursu iAutomatyka edycji Luty 2019 otrzymaliśmy robota lego „Mindstorms„, którego można programować przez aplikację mobilną. Najpierw jednak trzeba takiego robota złożyć. O nagrodę warto się postarać bez względu na to czy masz syna 🙂 Sam też świetnie będziesz się tym bawił!

Preferowana tematyka: Technika pomiarowa, czujniki, sensory, ASI, IO-LINK, przetworniki pomiarowe itp. Najlepiej z portfolio Pepperl+Fuchs – spis produktów.

🎁 Zwycięzca: Jaśko

Praca konkursowa: CO TO JEST WATCH DOG I JAKIE MA ZASTOSOWANIE W STEROWNIKACH PLC?

Nagroda #5: Torba sportowa 4F + gadżety od EATON

Firma EATON nie opuściła jeszcze konkursu w żadnej edycji! Tym razem dosłali nam bardzo dobrej jakości torbę sportową 4F oraz przydatne gadżety firmowe. Nie ma na co czekać, napisz artykuł w ramach Konkursu iAutomatyka aby zawalczyć o tę nagrodę.

🎁 Zwycięzca: Łukasz Kaszowicz

Praca konkursowa: WYKORZYSTANIE STANDARDU OPC DO PROGRAMOWANIA OFFLINE UKŁADÓW AUTOMATYKI

Nagroda #6: Bluza 4F + przekaźnik kontroli napięcia 3f
+ gadżety od FINDER

Firma Finder idzie w parze z ideą Konkursu iAutomatyka i co edycję dostarczają Wam nagrody. Tym razem mamy bluzę dobrej marki 4F (miła w dotyku), Konfigurowalny przekaźnik kontroli napięcia 3f  (70.31.8.400.2022) oraz gadżety firmowe.

Preferowana tematyka artykułów: podstawy związane z przekaźnikami klasycznymi ale też czasowymi. Przykłady zastosowania przekaźników w automatyce przemysłowej. Przykłady zastosowania produktów FINDER okiem praktyka itp.


🎁 Zwycięzca: Grzegorz Wardęcki

Praca konkursowa: WYKORZYSTANIE PRZEKAŹNIKÓW DO CELÓW DYDAKTYCZNYCH

Nagroda #7: Torba sportowa + zasilacz + zabezpieczenie elektroniczne + gadżety od WAGO

WAGO nie odstaje ani o krok! Tym razem zrobiliśmy combo! Do zabezpieczenia Epsitron (787-1861/100-000) dodajemy zasilacz WAGO (787-1712) 24VDC oraz gadżety firmowe.

Preferowana tematyka: artykuły związane z produktami WAGO.

🎁 Zwycięzca: rtd

Praca konkursowa: VIRTUAL COMMISSIONING PRZY WYKORZYSTANIU TIA PORTAL ORAZ ROBOT STUDIO

Nagroda #8: Torba sportowa + klucz do szaf + gadżety od WAGO

To nie koniec! Jeśli WAGO nam coś wysyła to całymi kartonami 🙂 Dlatego możemy też niemal w każdej edycji zapewnić dwie nagrody od naszego partnera. Jak zwykle w puli nagród znajduje się słynny klucz do szaf, którego tak naprawdę każdy chce mieć.

Preferowana tematyka: Skoro klucz jest do szaf, to może napiszesz artykuł związany z szafami właśnie?

🎁 Zwycięzca: Witek T.

Praca konkursowa: SYSTEM DCS – PODSTAWOWE INFORMACJE

Nagroda #9: Klawiatura bezprzewodowa bluetooth + klucz do szaf od Multiprojekt

Testowaliśmy tą klawiaturkę wraz z panelem Weintek! Działa wyśmienicie. Cała powierzchnia jest zarówno klawiaturą jak i touchpadem. Do nagrody dochodzi elegancji klucz do szaf. Nagrodę dostarcza firma Multiprojekt.

Preferowane artykuły: wizualizacja, panele HMI, interfejsy komunikacyjne, produkty Weintek itp.

🎁 Zwycięzca: JacekS

Praca konkursowa: SYSTEMY BMS. KOMUNIKACJA Z URZĄDZENIAMI OBIEKTOWYMI ZA POMOCĄ AUTOMATION SERVER (AS)

Nagroda #10: SuperKubek + kurs wideo od iAutomatyka.pl

Od nas zapewniamy nasz super kubek, z którego jesteśmy super zadowoleni. Kubek dodaje dla właściciela specjalne możliwości. Wypijając z niego kawę dodaje +5 do umiejętności programowania +10 do ochrony przed zwarciami oraz +50 do pobudzenia. Serio!

Do nagrody dołączamy do wyboru jeden z kursów wideo:

  • KURS WIDEO 1: Chcę zostać programistą PLC – poziom podstawowy LAD i SCL
  • KURS WIDEO 2A: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany LAD
  • KURS WIDEO 2B: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany SCL
  • KURS WIDEO 3A: Efektywny UR w Siemens TIA Portal
  • KURS WIDEO 3B: Efektywny UR w Siemens Step7 v5.5
  • KURS WIDEO 4: Wizualizacja paneli HMI – TIA Portal
  • KURS WIDEO 5: Komunikacja TIA

Preferowana tematyka: Podstawy związane z automatyką przemysłową, programowaniem itp.

🎁 Zwycięzca: Mikolaj

Praca konkursowa: ZAGINARKA DO BLACH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM

Kiedy wyniki?

Wyniki postaramy się opublikować do 7 marca 2019.

Zapraszamy do udziału w Konkursie iAutomatyka. Nagrody na kolejne miesiące możesz sprawdzić w kategorii: NAGRODY

>> Weź udział w konkrsie <<