PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

2063 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

W każdym miesiącu organizujemy Konkurs iAutomatyka, który polega na nagradzaniu Użytkowników portalu iAutomatyka.pl w zamian za zamieszczanie treści (artykułów, wiedzy, historii z pracy, ciekawostek i filmów z YouTube wzbogaconych o artykuł). Główny cel konkursu to gromadzenie wartościowych artykułów i ciekawostek z branży automatyki i robotyki.

Możesz przygotować i wysłać nam ciekawy artykuł!? Zrób to, a otrzymasz nagrodę! 

Zespół iAutomatyka.pl we współpracy ambasadorami konkursu (firmami z branży) na każdy miesiąc zbiera pulę atrakcyjnych nagród. Na początku każdego miesiąca ogłaszamy zwycięzców z poprzedniego miesiąca, więc udział w konkursie można brać każdego dnia 🙂

>> WIĘCEJ O KONKURSIE IAUTOMATYKA << 

>> ZOBACZ ZWYCIĘSKIE PRACE Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA<<

Nagrody Kwiecień 2019

Poniżej pula nagród przypadająca na prace konkursowe zgłoszone w kwietniu 2019

Ambasadorzy tej edycji:

Zostań ambasadorem!

 

Nagroda #1:Voucher na szkolenie Mitsubishi Electric

W tym miesiącu również mamy dla Was voucher na dowolne szkolenie od Mitsubishi Electric. Voucher jest ważny aż do końca roku 2019. W skład nagrody wchodzi również zestaw gadżetów, m.in. multitool, powerbank, koszulka i klucz do szaf.

🎁 Zwycięzca: Michał Stasieczek

Praca konkursowa: 5 PORAD PROGRAMOWANIA STEROWNIKÓW PLC

Nagroda #2: Zestaw narzędzi + gadżety od Weidmüller

Firma Weidmüller przekazała na konkurs zestaw narzędzi, idealny dla każdego automatyka, w którego skład wchodzą: automatyczny ściągacz izolacji z przewodów, szczypce do zaciskania końcówek kablowych, obcinak do przewodów i tester VT LCL. Autor nagrodzonej pracy otrzyma również zestaw gadżetów, m.in. power bank, selfie stick czy scyzoryk. 

🎁 Zwycięzca: Karol Jagiełło i Kajetan Szczurowski

Praca konkursowa: WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #1 – KONFIGURACJA PROJEKTU I WYSŁANIE PIERWSZEJ WIADOMOŚCI

Nagroda #3: Kurtka softshell + zestaw do grillowania od Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs i w tym miesiącu nas nie zawiodła. Do zgarnięcia macie super kurtkę firmy Elbrus oraz zestaw narzędzi do grillowania ze stali nierdzewnej. 

🎁 Zwycięzca: MATHAEUS

Praca konkursowa: RECENZJA SZKOLENIA “PROGRAMOWANIE I OBSŁUGA STEROWNIKA EASYE4”

Nagroda #4: Zasilacz EPSITRON + głośnik + zestaw gadżetów od WAGO

W tym miesiącu od WAGO możecie zgarnąć zasilacz EPSITRON (787-1712) 24VDC i super głośnik na bluetooth! Ale to nie wszystko, bo w zestawie znajduje się również mega pojemny plecak i zestaw super gadżetów.

🎁 Zwycięzca: Jacek_Z

Praca konkursowa: WYKORZYSTANIE VPN APLIKACJI TEAMVIEWER DO POŁĄCZENIE ZE ZDALNYM PLC

Nagroda #5:Kubek termiczny + koszulka + zestaw gadżetów od EATON

EATON nie zawiódł nas również w tej edycji konkursu. Autor pracy konkursowej otrzyma między innymi termo kubek, hub usb, koszulkę i zestaw narzędzi potrzebnych w pracy każdemu automatykowi.

🎁 Zwycięzca: Sławek W

Praca konkursowa: PROCEDURA LOTO – CO TO I DLACZEGO POWINIENEŚ JĄ STOSOWAĆ?

Nagroda #6:Kubek termiczny + zestaw gadżetów od LAPP

W tym miesiącu firma LAPP przekazała nam super kubek termiczny marki Stanley. Idealny na delegacje i dłuższe wyjazdy służbowe, ponieważ trzyma ciepło nawet przez 4,5h. Firma LAPP przekazała również zestaw gadżetów firmowych, z również będziecie usatysfakcjonowani.

🎁 Zwycięzca: Grzegorz Wardęcki

Praca konkursowa: STEROWANIE ROLETAMI PRZY UŻYCIU PLC

Nagroda #7: Bluza 4F + kubek termiczny + zestaw gadżetów od FINDER

Od FINDERA możecie zgarnąć bluzę renomowanej marki 4F oraz kubek termiczny Contigo. To nie wszystko!  W zestawie, między innymi,  znajdują się również: kalendarz na 2019 rok, zestaw śrubokrętów i notatnik.

🎁 Zwycięzca: Witek T.

Praca konkursowa: KOMUNIKACJA PUT/GET POMIĘDZY TIA PORTAL I STEP 7 (S7-300, S7-400 I S7-1200)

Nagroda #8: Power bank + zestaw gadżetów od Endress+Hauser

Dzięki power bankowi ADATA P20100 20100mAh od firmy Endress+Hauser będziecie zawsze zabezpieczeni przed rozładowaniem się telefonu. Dodatkowo w zestawie znajduje się lokalizator (już Wasza w tym głowa do czego go użyjecie), suwmiarka oraz piłka do rugby.

🎁 Zwycięzca: BeeM

Praca konkursowa: PRACA PLANISTY UTRZYMANIA RUCHU

Nagroda #9: Zestaw gadżetów od B&R

B&R przekazała w ramach nagrody na konkurs zestaw gadżetów, w skład którego wchodzi między innymi kubek, podkładka pod myszkę, power bank, mini latarka led czyt osłonka na kamerę w laptopie. 

🎁 Zwycięzca: Paweł Jamka

Praca konkursowa: KROK PO KROKU – URUCHOMIENIE I INTEGRACJA PRZEKSZTAŁTNIKA SIEMENS G120C

Nagroda #10: SuperKubek + torba na laptop + kurs wideo od iAutomatyka.pl

My natomiast w ramach nagrody przekazujemy nasz super kubek oraz torbę-plecak na laptopa marki Modecom. Torba dzięki wykonaniu z wodoodpornego materiały sprawdzi się w każdej sytuacji.

Do nagrody dołączamy do wyboru jeden z kursów wideo:

 • KURS WIDEO 1: Chcę zostać programistą PLC – poziom podstawowy LAD i SCL
 • KURS WIDEO 2A: Chcę zostać programistą PLC – poziom średnio zaawansowany LAD
 • KURS WIDEO 2B: Chcę zostać programistą PLC – poziom średnio zaawansowany SCL
 • KURS WIDEO 3A: Efektywny UR w Siemens TIA Portal
 • KURS WIDEO 3B: Efektywny UR w Siemens Step7 v5.5
 • KURS WIDEO 4: Wizualizacja paneli HMI – TIA Portal
 • KURS WIDEO 5: Komunikacja TIA
 • KURS 6: Język LAD – STEP7 v5.5 – poziom podstawowy
 • KURS 7: Język LAD – STEP7 v5 – poziom średnio zaawansowany
 • KURS 8: Język LAD – TIA Portal – poziom zaawansowany

🎁 Zwycięzca: nastaly

Praca konkursowa: ZASTOSOWANIE EATON EASY E4 W STEROWANIU RUCHOMYCH POKŁADÓW NACZEP

Nagrody dodatkowe

🎁 Zwycięzca: Marcin Siemikowski

Praca konkursowa: EASYE4 (NIE) TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH! RECENZJA KURSU PROGRAMOWANIE STEROWNIKA EASYE4 EATON

🎁 Zwycięzca: SebekLodz

Praca konkursowa: CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ NA SZKOLENIU Z “ZAAWANSOWANEGO PROGRAMOWANIA ROBOTÓW KUKA” W EMT-SYSTEMS?

🎁 Zwycięzca: BeeM

Praca konkursowa: PRZEBUDOWA STACJI ELEKTROENERGETYCZNEJ + FILM Z DZIAŁANIA ODŁĄCZNIKA 400KV

Kiedy wyniki?

Wyniki postaramy się opublikować do 7 maja 2019.

Zapraszamy do udziału w Konkursie iAutomatyka. Nagrody na kolejne miesiące możesz sprawdzić w kategorii: NAGRODY

>> Weź udział w konkrsie << 

3 kwietnia 2019 / Kategoria: , ,
 • Autor: iAutomatyka.pl
 • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
 • Profil Autora

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartości...
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…