Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/08/Pilz-revolution-PI.jpg

Raspberry Pi w warunkach przemysłowych? Poznaj komputer przemysłowy Revolution Pi


Firma Pilz we współpracy z firmą KUNBUS rozszerza portfolio produktów dla sieci przemysłowych dzięki komputerowi przemysłowemu Revolution Pi.

Revolution Pi jest mini komputerem przemysłowym opartym na Raspberry Pi, dla którego zaprojektowano specjalną infrastrukturę umożliwiającą stosowanie w aplikacjach przemysłowych. Wyposażony w system operacyjny Debian (wolna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux) ma możliwość obsługiwania w czasie rzeczywistym zdarzeń jakie pojawiły się na maszynach. Dzięki koncepcji open source umożliwia instalację wielu programów kompatybilnych z Raspberry Pi i O.S. Linux / Debian.

Jedno z wielu zastosowań koncentruje się na przemysłowym Internecie rzeczy (IIoT) – jako Gateway, umożliwia przesyłanie danych ze sterowników do chmury, dzięki czemu dane procesowe dostępne są z dowolnego miejsca na świecie.

Moduły podstawowe RevPi Core można rozbudowywać za pomocą zarówno cyfrowych, jak i analogowych modułów WE/WY. Ponadto dostępne są różne moduły komunikacyjne w zależności od wymagań aplikacji.

Revolution Pi można zintegrować z architekturą systemów sterowania PSS 4000, PNOZmulti oraz PNOZmulti 2 i tym samym połączyć sieć automatyzacji z chmurą. W procesie można wykorzystać dane zarówno z nowych, jak i starych instalacji. W zależności od wymaganego standardu bezpieczeństwa Revolution Pi można połączyć z chmurą za pomocą switcha lub przemysłowego firewalla, dzięki czemu przegląd Twoich danych z maszyn, z każdego miejsca na świecie jest bezpieczniejszy!

Revolution Pi umożliwia digitalizację informacji z maszyn, które następnie mogą być przechowywane lokalnie lub w chmurze. Informacje te mogą służyć między innymi do optymalizacji procesów przemysłowych.

To nie tylko urządzenie

Jedną z idei powstania Revolution Pi jest wdrożenie koncepcji oprogramowania Open Source. Ujawniamy nasz kod źródłowy i wszystkie schematy obwodów należących do urządzeń Revolution Pi. Nie powstaje więc pewnego rodzaju ograniczenie. Nasze pomysły i rozwiązania mogą zostać przez Ciebie udoskonalone lub całkowicie zmodyfikowane. Taki projekt możesz później udostępnić na specjalnej platformie, na której będą znajdować się projekty innych użytkowników. W przyszłości, kiedy zbudujemy odpowiednio dużą bazę projektów planujemy je sprzedawać. Więc na swoim projekcie będziesz mógł zarobić realne pieniądze.

Tak w skrócie o korzyściach

Jakie korzyści daje stosowanie Revolution Pi? Oto tylko kilka z nich:

  • Stanowi on optymalne rozwiązanie dla wielu obszarów aplikacji w przemyśle.
  • Umożliwia gromadzenie, ocenę i przetwarzanie danych w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji.
  • Jest odporny na zakłócenia zgodnie z normą PN-EN 61131-2 i w pełni funkcjonalny w temperaturach od -40 do +55°C.
  • Wytrzymała obudowa i złącze 24 V umożliwiają jego przemysłowe zastosowania.
  • Dzięki licznym modułom komunikacyjnym istnieje możliwość wbudowania we wszystkie najbardziej popularne architektury systemowe.

Prosta konfiguracja w PiCtory

Do każdego Revolution Pi zostaje dostarczone oprogramowanie konfiguracyjne PiCtory. Umożliwi ono określenie pozycji modułów i nazw symbolicznych sygnałów wejściowych i wyjściowych. Dodatkowo możemy użyć go do konfigurowania podłączonych modułów lub do zainstalowanych sterowników. 

PiCtory to aplikacja na przeglądarki www. Serwerem aplikacji jest RevPi Core. Opcjonalnie możesz użyć programu komputerowego (Windows), który instaluje mały web server na twoim PC.

PiCtory wspiera również definiowanie wszystkich sygnałów wejść/wyjść. Możesz przypisać nazwy symboliczne i zdefiniować, który moduł dostarcza i pobiera dane. Moduł może być sprzętowym modułem PiBridge, ale może także być „urządzeniem wirtualnym” (np. oprogramowaniem sterownika), dla którego:

  • lokalizacja pamięci jest zarezerwowana w obrazie procesu,
  • wartości procesu można zdefiniować za pomocą nazw symbolicznych.

Gotowy plik konfiguracyjny jest przechowywany jako plik JSON i przesyłany do RevPi Core.

https://www.pilz.com/pl-PL/eshop/00103002137157/Revolution-Pi



Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Pilz Polska Sp. z o.o.
  • Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.
  • Profil Autora
  • https://www.pilz.com/pl-PL

Reklama



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...
  • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...
  • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
  • EPLAN Electric P8 oferuje nieograniczone możliwości planowania projektu, tworzenia dokumentacji oraz zarządzania projektami automatyki. Zautomatyzowane tworzenie szczegółowych raportów opartych na schematach okablowania jest integralnym ele...
  • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...