
Kolejne labolatorium EduNet już w Polsce

Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, w Instytucie Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania, otwarto nową pracownię z obszaru sterowania procesami produkcyjnymi, wyposażoną w sprzęt laboratoryjny przez firmę Phoenix Contact z Wrocławia. Pracownia powstała dzięki podpisaniu przez Wydział Mechaniczny Technologiczny umowy z firmą o przystąpieniu Wydziału do współpracy w ramach sieci EduNet (International Education Network). W dniu 1 grudnia 2017r., w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, umowę o współpracy podpisali: ze strony Wydziału Mechanicznego Technologicznego – Dziekan Wydziału, prof. Anna Timofiejczuk, a ze strony firmy Phonix Contact – Prezes, Pan Maciej Merek.
Czym jest EduNet?
Program EduNet został utworzony jako platforma przepływu wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim uczelniami oraz partnerską firmą Phoenix Contact. Ważnym celem programu jest tworzenie sieci podobnie wyposażonych laboratoriów, promocja rozwiązań technologicznych Phoenix Contact, stałe podnoszenie poziomu kształcenia inżynierów automatyków, poprzez profesjonalne szkolenia kadry dydaktycznej, wymianę studentów, prowadzenie wspólnych projektów studenckich podczas ich okresowych studiów za granicą na uniwersytetach partnerskich, a także wzajemne wizyty kadry profesorskiej. Obecnie w programie EduNet współpracuje ze sobą wiele uczelniami w Polsce i na całym świecie. W Polsce do tej pory do programu przystąpiły: Politechnika Wrocławska (2010r.), Akademia Górniczo – Hutnicza (2011r.), Politechnika Poznańska (2013r.) i w grudniu 2017r. – Politechnika Śląska. Wśród pozostałych partnerów warto tu wymienić uczelnie z Niemiec, Turcji, Węgier, Austrii, Czech, a także Chin, czy Kanady.
Obecnie pracownia została wyposażona w sześć kompletnych zestawów, zawierających zestaw startowy AXC 1050 PN ze sterownikiem AXC 1050, złączem magistrali AXL F BK PN, modułami I/O AXL F DI/DO 16, zasilaczem, oprogramowaniem PC Worx z szybkim uruchomieniem i innymi akcesoriami, a także zarządzalny switch Ethernetowy FL Switch SMCS 8GT, umożliwiający zbudowanie redundantnych i nadających się do diagnostyki sieci Ethernet.
Powiązane artykuły

Przegląd urządzeń działających w sieci Profinet
W naszej redakcji wpadliśmy na pomysł zrealizowania filmu, w którym zerknęlibyśmy swoim „okiem” na urządzenia realizujące różne zadania w systemach sterowania. Na urządzenia kompletnie różne, które jednak coś by łączyło.

Obudowy złącz dla profesjonalistów. Po co mi stopień IP?
Szybko rozwijająca się w sektorze przemysłowym transformacja cyfrowa wymusza na zakładach produkcyjnych coraz większość wydajność jak i elastyczność.

Komunikacja w przemyśle: konferencja Technology days 2019 – Poznań 24-25 września
W dniach 24-25 września 2019 roku w Poznaniu odbędzie się bezpłatna konferencja Technology days organizowana przez Phoenix Contact.

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?
Wszystkie aparaty oraz urządzenia elektryczne posiadają skończoną odporność udarową (Uw), której określenie należy do obowiązków producenta.
Powiązane produkty

Efektywne tworzenie indywidualnych projektów znakowania

Oprogramowanie wspomagające pracownika przy montażu listwy zaciskowej w szafie sterowniczej

Rozwiązanie dla zastosowań, gdzie sygnały muszą być transmitowane nawet do 20km
