PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Łącz czujniki z urządzeniami wykonawczymi. Protokół KNX dla inteligentnych budynków

Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl.

KNX to standard komunikacyjny stosowany przez różnych producentów, który jest regulowany normami europejskimi i światowymi. Kontrolowany jest przez organizację o tej samej nazwie. Początki pracy nad KNX sięgają roku 1990. Inżynierom przyświecała szlachetna idea rozwinięcia standardowych instalacji elektrycznych. Prace te doprowadziły do powstania standardu, który jest świetnym rozwiązaniem dla integrowania inteligentnych domów. Obecnie organizacja KNX zrzesza ponad 400 producentów sprzętu.

Topologia systemu

System czy właściwie instalacja elektryczna wykonana w standardzie KNX korzysta z liniowej topologii magistrali. Oznacza to, że w systemie nie ma urządzenia centralnego, które steruje pozostałymi urządzeniami. Wszystkie używane elementy są w pewnych kwestiach inteligentne, mogą komunikować się ze sobą i w wyniku tej komunikacji podejmować działania. W systemie wyróżnić można trzy rodzaje urządzeń: zasilacze, sensory i aktuatory.

Urządzenia KNX

Standard zasilania w technologii KNX to 29 VDC, zasilacze zapewniają energię całej magistrali i tym samym sensorom i aktuatorom. Typowa magistrala pozwala na podłączenie w jednej linii do 64 urządzeń, jednak istnieje możliwość użycia wielu linii w jednej instalacji. Najczęściej używane sensory i aktuatory to urządzenia do zarządzania światłem, roletami, urządzenia systemów bezpieczeństwa, zarządzania energią, ogrzewania, klimatyzacji, czy monitoringu. Nie istnieją jednak żadne ograniczenia co do typów czujników i aktuatorów, a różni producenci posiadają w swojej ofercie przeróżne produkty.

Przykłady urządzeń Finder pracujących w technologii KNX:

1. Czujnik ruchu i obecności (18.4K.9.030.0000) o polu detekcji 120 m² (4×30 m),

 • 2 niezależne, oddzielne obszary wykrywania dzięki dwóm czujnikom.
 • Niezależna regulacja czułości PIR w każdym obszarze.
 • Niezależne wyjścia cyfrowe dla każdego czujnika / obszaru, w celu określenia kierunku ruchu.
 • Dostosowanie progu światła otoczenia.
 • Dołączenie Master / Slave w celu rozszerzenia obszaru wykrywania.

Nota katalogowa tego produktu dostępna na stronie Findernet.com.

2. Czujnik ruchu i obecności (18.5K.9.030.0000) o polu detekcji 64 m² (ruch 8x8m, obecność 4×4 m) i możliwości montażu powierzchniowego lub wpuszczanego w sufit:

 • 2 sygnały (telegramy) dla sterownia aktuatorami (oświetlenie, HVAC, etc.).
 • 1 sygnał (telegram) – informacja o wykryciu ruchu/obecności (np. do nadrzędnego czujnika).
 • Nastawa progu jasności.
 • Nastawa stopnia czułości PIR.
 • Tryb Master/Slave dla zwiększenia powierzchni wykrywania.
 • Wybieralna funkcja wyłączenia monitorowania progu jasności.
 • Sygnalizacja poziomu oświetlenia i wykrycia ruchu (dla celów bezpieczeństwa, itp.).

Nota katalogowa tego produktu dostępna na stronie Findernet.com.

3. Kompaktowy i wydajny aktuator przełączający (19.6K.9.030.4300) z 6 wyjściami przekaźnikowymi przeznaczony do dużych obciążeń, montowany na szynie DIN 35 mm i współpracujący z różnymi rodzajami lamp.

 • 6 styków wyjściowych 16 A 250 V AC, indywidualnie konfigurowalnych Z i R.
 • Sygnalizacja stanu każdego z wyjść.
 • Funkcje czasowe (ON, OFF, Miganie, Schodowy).
 • Niezależne funkcje logiczne i analogowe dla każdego z wyjść (AND, OR, XOR, PRÓG, PRZEDZIAŁ).
 • Zarządzanie scenami.

Nota katalogowa tego produktu dostępna na stronie Findernet.com.

4. Uniwersalny ściemniacz z 2 niezależnymi kanałami (15.2K.8.230.0400) odpowiedni do współpracy z ściemnialnymi lampami LED (100W), ściemnialnymi świetlówkami CFL oraz elektromechanicznymi i elektronicznymi transformatorami.

 • Różne metody ściemniania wybierane przez ETS.
 • 2 wyjścia 400 W 230 V AC.
 • Moc znamionowa lampy: halogen: 400 W, ściemnialne LED: 100 W, ściemnialny transformator elektroniczny: 100 W.
 • 2 przyciski do ręcznego zmniejszania lub zwiększania jasności dla każdego z kanałów.
 • Zabezpieczenie termiczne i ochrona przed zwarciem.
 • Wskaźnik stanu LED dla każdego wyjścia.

Nota katalogowa tego produktu dostępna na stronie Findernet.com.

5. Zasilacz sieci KNX (78.2K.1.230.3000) z wyjściem 30V DC – 640mA, do montażu na szynie 35mm

 • Napięcie wejściowe 110 – 230 V AC 50/60 HZ, 110 V DC.
 • Wyjście zasilające magistralę KNX 30 V DC – 640 mA.
 • Przycisk resetujący pracę zasilacza.
 • 3 diody LED sygnalizujące stan pracy: zielona- napięcie prawidłowe, czerwona – za duże obciążenie, czerwona – potwierdzenie resetu.
 • Zabezpieczenie termiczne.

Nota katalogowa tego produktu dostępna na stronie Findernet.com.

Całą ofertę produktową tego producenta oraz wiele innych informacji znajdziesz na stronie producenta: Findernet.com

Obszar zastosowań

Technologia KNX może być stosowana we wszystkich budynkach. Najczęściej są to domy prywatne, ale może być stosowana w budynkach publicznych: szkołach, szpitalach, centrach handlowych, również w biurowcach, czy hotelach. Organizacja KNX stawia surowe wymagania wszystkim producentom, którzy chcą swoje produkty flagować logiem KNX. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że sprzęt jest sprawdzony i nie stanowi zagrożenia. Ostatnio coraz popularniejsze jest stosowanie określenia KNX City, określa to system, który integruje wiele budynków w celu optymalnego zarządzania energią, czy po prostu dobrej współpracy.

21 listopada 2018 / Kategoria: ,
 • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
 • Redaktor w iAutomatyka.pl
  Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
 • Profil Autora
 • https://goo.gl/1Y4L2S

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

Spotkaj się z firmą EATON i odkryj sterownik easyE4

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.1 – Jak efektywnie projektować wizualizacje?

>KLIKNIJ<

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

Trackery – instalacje fotowoltaiczne nadążne za słońcem, cz.3 – Hardware

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

Automatyczny Podcast #1: Odcinek powitalny, czyli co to jest Automatyczny Podcast

>KLIKNIJ<

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

Druga edycja Mistrzostw Polski Programistów PLC już za nami!

>KLIKNIJ<

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

Co warto zobaczyć na Automaticon 2019?

>KLIKNIJ<

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu Renex Soldering Championship 2019

>KLIKNIJ<

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

Znakowanie przemysłowe z Phoenix Contact

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

Bezpieczeństwo sieci przemysłowej z wykorzystniem rozwiazań Moxa

>KLIKNIJ<

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

Warsztaty dla branży automatyki przemysłowej – wiedza i doświadczenie

>KLIKNIJ<

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

Przewidywanie (przyszłości) z Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

Studencie! Tutaj B&R pojawi się dla Ciebie!

>KLIKNIJ<

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

Seminarium SABUR na Automaticon – zapisz się!

>KLIKNIJ<

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

Przedstawienie wybranych funkcji PLCSIM Advanced 2.0

>KLIKNIJ<

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

Nowe możliwości silników liniowych i liniowo-obrotowych

>KLIKNIJ<

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

Historia awarii, czyli dlaczego należy tworzyć komunikaty na panelach operatorskich

>KLIKNIJ<

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

Komunikacja PUT/GET w środowisku TIA Portal

>KLIKNIJ<

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

Jak zadbać o swoją produkcję – Konferencja “Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”

>KLIKNIJ<

Poznaj nowe możliwości z digital twins

Poznaj nowe możliwości z digital twins

>KLIKNIJ<

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

Robot bez dedykowanego sterowania? – poznaj zintegrowaną robotykę 4.0

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…