Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Kiedy sprawy się komplikują…Zastosuj NOWY sterownik bezpieczeństwa SCx firmy BERNSTEIN dla bezpieczeństwa i diagnostyki

Od 30 lat w AUTOMATECH dostarczamy rozwiązania dla automatyki przemysłowej. Oferujemy specjalistyczne usługi inżynierskie, jesteśmy ekspertami od bezpieczeństwa maszyn, integrujemy najbardziej zaawansowane systemy automatyki przemysłowej.
Nasz zespół inżynierski posiada wysokie kompetencje i bogate doświadczenie zdobyte w różnych branżach, dzięki czemu sprawnie modernizujemy linie produkcyjne, dostosowujemy do obowiązujących norm i przepisów prawnych, projektujemy i wykonujemy nowoczesne aplikacje dla przemysłu 4.0.

W AUTOMATECH współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami komponentów automatyki przemysłowej. Zależy nam na budowaniu relacji biznesowych z rzetelnymi producentami, którzy regularnie rozwijają portfolio wraz ze zmieniającymi się potrzebami światowego rynku automatyki. Dlatego od 1994 roku, czyli od samego początku działalności AUTOMATECH, współpracujemy z niemieckim dostawcą BERNSTEIN. Firma Bernstein od ponad 70 lat oferuje rozwiązania systemowe i rodziny komponentów w obszarach DETECT oraz PROTECT  przeczytaj więcej

Firma BERNSTEIN konsekwentnie rozwija „SMART Safety System” i regularnie uzupełnia portfolio tej rodziny produktów o kolejne komponenty. Jedną z ostatnich nowości jest Sterownik bezpieczeństwa SCx.

NOWOŚĆ Sterownik bezpieczeństwa SCx, BERNSTEIN

SCx to najnowszy komponent z rodziny systemu SMART, łączący wiele korzyści:

 • Zapewnia funkcje bezpieczeństwa do ochrony człowieka i maszyny lub linii produkcyjnej
 • Oferuje proste oprogramowanie
 • Zapewnia elastyczne warianty konfiguracji

Taka charakterystyka zapewnia zarówno funkcje bezpieczeństwa jak i te diagnostyczne, dla każdej maszyny, bez względu na jej wielkość czy złożoność.

Potwierdza to Philip Aumann, szef działu zarządzania produktem w BERNSTEIN zwracając uwagę, że poprzednie rozwiązania nie mogły być aplikowane do dużych maszyn. Dlatego stworzono sterownik bezpieczeństwa SCx.

Najważniejsze cechy sterownika bezpieczeństwa SCx:

 • Możliwość rozbudowy poprzez opcję dodania do ośmiu modułów We/Wy -> w ten sposób można go z łatwością dostosować do specyficznych wymagań bezpieczeństwa maszyny lub linii produkcyjnej.
 • Dodatkowo system Daisy Chain Diagnostics (DCD) daje możliwość szczegółowego monitorowania i diagnostyki -> dzięki temu możliwe jest rozpoznanie i usunięcie problemów już na wczesnym etapie, wpływa na poprawę bezpieczeństwa i wydajności.
 • Funkcjonalność SCx pozwala na komunikację z nadrzędnym systemem sterowania maszyny poprzez trzy różne protokoły, w tym: Profinet, Modbus/TCP i EtherCAT -> to pozwala na bezproblemową integrację z istniejącymi sieciami upraszczając komunikację między rożnymi urządzeniami.
 • Możliwość podłączenia do 394 bezpiecznych urządzeń: Dzięki DCD można monitorować i zarządzać dużą liczbą urządzeń.
 • Liczne wejścia i wyjścia bezpieczeństwa: Do 154 wejść bezpieczeństwa (26 na jednostce bazowej) i do 68 niezależnych wyjść bezpieczeństwa o prądzie znamionowym od 0,5 A do 6 A.
 • Konwertowalne wejścia bezpieczeństwa: Do 40 (8 na jednostce bazowej) dla maksymalnej elastyczności.
 • Opcjonalny ekran: Umożliwia lokalną diagnostykę w celu szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów.

ZAMÓW STEROWNIK BEZPIECZEŃSTWA SCx
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM
www.automatechsklep.pl

Warianty dostępne sterowników bezpieczeństwa serii SCx:

 1. SCx-B-26-2T-5, nr katalogowy 6075731212 LINK
 2. SCx-I-16, nr katalogowy 6075772218 LINK
 3. SCx-O-2R, nr katalogowy 6075773219 LINK
 4. SCx-O-4T, nr katalogowy 6075773222 LINK
 5. SCx-N-Cat, nr katalogowy 6075774216 LINK

 

O systemie bezpieczeństwa SMART, BERNSTEIN

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa przemysłowego wymagają zastosowania wielofunkcyjnych, elastycznych rozwiązań, dedykowanych to jak najszerszego zakresu maszyn lub urządzeń. Takim systemem jest The SMART Safety System BERNSTEIN (DCD). To inteligentny system bezpieczeństwa dla maszyn i linii produkcyjnych. System tworzą czujniki bezpieczeństwa, moduły bezpieczeństwa, sterowniki bezpieczeństwa, wyłączniki awaryjne SEU i inne komponenty łączone szeregowo, w ten sposób ograniczany jest koszt okablowania. Tak utworzony schemat stanowi kompletny, inteligentny system  bezpieczeństwa: SMART Safety System. Opatentowany system diagnostyczny DCD zapewnia kompleksowe dane na temat każdego podłączonego urządzenia.

Przeczytaj więcej na temat SMART Safety System BERNSTEIN LINK