Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Każdy integrator automatyki o tym marzy – automaty do prefabrykacji

Pewne powiedzenie mówi, że najważniejsze w życiu jest mieć marzenia. Inne, że każdy problem powoduje potrzebę, a ta z kolei prowadzi do rozwiązania.

Jeśli kiedykolwiek musiałeś „obszyć” szafę sterowniczą to pewnie marzyłeś, żeby tylko znalazł się ktoś, kto to zrobi za Ciebie. Ktoś, kto potnie te wszystkie kabelki na odpowiednią długość i pozaciska tysiące tulejek. Już nawet zgodziłbyś się samemu pomontować te przewody, oby tylko nie musieć ich zarabiać i umieszczać w niezliczonych ciągach kości, które przed chwilą co zamontowałeś w szafie. Właśnie! To też nie jest takie fajne zajęcie. Każdą kolejną kość wciskasz pojedynczo na szynę TH35, umieszczasz na niej oznaczenie i patrzysz w projekcie ile jeszcze ich dołożyć. I tak setki razy…

Ostatnio miałem sen! Sen, w którym te wszystkie czynności wykonał automat. Sam uciął kabel, sam wydrukował oznaczenie i jeszcze sam odizolował i zacisnął tulejkę. Nic tylko podłączyć we właściwe miejsce na płycie, większość roboty zrobił za mnie.

Tylko wiesz co nie jest w tej historii prawdziwe? Że to wcale nie był sen! Taki automat naprawdę istnieje! Weidmuller spełnia marzenia ludzi prefabrykujących szafy sterownicze. Wysłuchał ich problemów i stworzył niesamowite, kompaktowe automaty maksymalnie ułatwiające im pracę. Chcesz zobaczyć jak to działa?

 

 

Automaty od Weidmuller

 

CRIMPFIX

Rodzina automatów do prostego i szybkiego zaciskania końcówek tulejkowych na izolowanych przewodach z PCW. W zależności od modelu automat obsługuje jeden bądź kilka rozmiarów tulejek umożliwiając manualną bądź automatyczną zmianę przekroju zarabianego przewodu.

CUTFIX PRO FEEDER

Automaty do precyzyjnego cięcia przewodów elastycznych zgodnie z danymi dostarczonymi na nośnikach zewnętrznych lub po prostu wprowadzonych na panelu maszyny. Możliwe zintegrowanie z oprogramowaniem Wire Processing Center (WPC) dodatkowo przyśpiesza prace.

Klippon Automated RailAssembler

Automat współpracujący z oprogramowaniem Weidmuller Configurator automatycznie układający złączki na pustych szynach DIN. Po wgraniu projektu, sam pobiera niezbędne elementy z wewnętrznego magazynu i umieszcza w odpowiedniej kolejności na wspomnianej szynie.

Klippon Automated RailLaser

Za pomocą lasera, na gotowych już szynach wyposażonych w złączki, urządzenie najpierw skanuje zestaw, a następnie nanosi oznaczenia zgodnie z naszymi wytycznymi.