Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/07/4F_artykul_wyrozniona.jpg

Jaki przekaźnik do elektrozaworów?


Artykuł z serii: Kompendium wiedzy Finder


Zabieramy was na czwartą część naszego małego cyklu ze Stanisławem Rakiem. Tym razem dowiecie się czym się kierować podczas dobierania przekaźnika do elektrozaworu. Z pozoru proste zadanie, w praktyce może się okazać jednak dość skomplikowane.

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z trzecią częścią, tak byście byli na bieżąco.

Odpowiednie przedstawienie tematu wymaga, aby Stanisław rozpoczął od wprowadzenia was świat elektrozaworów. Poznasz charakterystykę obciążenia, jaka cechuje te urządzenia. Co ciekawe elektrozawór podczas załączania i wyłączania posiada inną charakterystykę. Tę ciekawą zależność należy uwzględnić podczas dobierania przekaźników, tak aby cała instalacja była bezpieczna.

Dodatkowo Stanisław opowie wam jak zadbać o jak najdłuższą żywotność urządzeń. Niejednokrotnie zdarzy się, że proces technologiczny będzie wymagał od was przewidzenia średniej ilości cyklów aplikacji. Te informacje pozwolą wam dobrać odpowiedni przekaźnik, co na dłuższą metę ograniczy konieczność częstej wymiany urządzeń czy przestojów linii produkcyjnej.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć to wszystko, o czym opowiada Stanisław, zobaczysz, jak omawiane urządzenia działają na rzeczywistym stanowisku. Nie pozostało mi nic innego jak tylko zaprosić się do obejrzenia tego krótkiego poradnika. Jestem pewien, że po obejrzeniu będziesz w stanie odpowiednio dobrać przekaźnik do elektrozaworu.

P.S. Bądźcie czujni, ponieważ to jeszcze nie koniec naszej małej serii ze Stanisławem Rakiem. Już niedługo pojawi się kolejna.


Więcej z serii: Kompendium wiedzy Finder


Utworzono: / Kategoria:

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY