Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/06/Article_3_IIoT_Maturity_Model-1.jpg

Jak rozwinąć model dojrzałości IIoT dla przemysłu produkcyjnego?

autor: IXON.

Model dojrzałości Przemysłowego Internetu Rzeczy stanowi podstawę przyszłych planów ewaluacji IoT w przemyśle produkcyjnym: od digializacji do przemysłu 4.0. Odkryj w jaki sposób możesz stać się w pełni dojrzałą firmą IoT.

Użyj modelu IoT, aby ocenić swoją aktualną pozycję i ustalić jasny cel. Zrozumienie obecnego stanu dojrzałości Twojej firmy i gotowości do adaptacji w celu zwiększenia wartości biznesowej ma kluczowe znaczenie dla przyjęcia IoT. Użyj tego modelu jako narzędzia do pobudzenia akcji, oceny pozycji konkurencyjnej, budowania planów i jako przewodnika przy przydzielaniu zasobów i ustalaniu priorytetów inwestycji.

5 poziomów dojrzałości przemysłowego IoT

Pobierz wersję PDF

 1. Komputeryzacja – początkowy etap cyfryzacji, w którym maszyny są kontrolowane przez oprogramowanie.
 2. Łączność – firma zintegrowała pewien poziom łączności dla zdalnego dostępu do urządzenia i kontroli.
 3. Analizy danych – ustalono jasną strategię gromadzenia i analizowania danych w celu poprawy organizacji i / lub produktu.
 4. Zdolność przewidywania – wyrafinowane analizy i spójne opracowanie, za pomocą wzorców, najlepszych praktyk.
 5. Adaptacyjność – zintegrowane platformy i ujednolicony stos techniczny z inteligentnymi możliwościami.

Przyjrzyjmy się teraz każdemu z poziomów. Czym się wyróżniają i jakie jest ich kluczowe zastosowanie?

Poziom 1: Komputeryzacja

 • Aplikacje sterowane za pomocą PLC.
 • Samodzielne maszyny.
 • Ograniczone funkcje.

Kluczowe zastosowanie: PLC, sensory, RFID, HMI, wbudowane jednostki.

Poziom 2: Łączność

 • Połączone urządzenia.
 • Bezpieczne zdalne zarządzanie.
 • Zarządzanie usługa za pomocą chmury.

Kluczowe zastosowanie: VPN, zdalny dostęp, chmura.

Poziom 3 : Analizy danych

 • Bezproblemowy transfer i przechowywanie danych.
 • Spostrzeżenia dotyczące maszyn.

Kluczowe zastosowanie: MQTT, dysk chmury, wizualizacja, integracja danych.

Poziom 4: Zdolność przewidywania

 • Inteligentne funkcje.
 • Stosowanie analiz kontekstowych.
 • Proaktywna obsługa.

Kluczowe zastosowanie: alarmy, powiadomienia zapobiegawcze, konserwacja zapobiegawcza.

Poziom 5: Adaptacyjność

 • Integracja z innymi rozwiązaniami.
 • Technologia konwergentna.
 • Inteligentne rozwiązania autonomicznych odpowiedzi.

Kluczowe zastosowanie: API, sztuczna inteligencja, usługi sieciowe.

Wymagane działanie: wspięcie się na szczyt drabiny modelu dojrzałości IIoT

Jeżeli chcesz być ciągle na bieżąco i sprostać wymaganiom klientów – innowacja okazuje się niezbędna. Utrzymanie lub wyprzedzenie konkurencji oznacza dostosowanie do taktyki Industry 4.0. Jeśli więc obecnie znajdujesz się na jednym z dwóch pierwszych poziomów, to nadal pozostaje wiele do pokonania, aby przejść z dojrzałości cyfrowej IoT. Najwyższa pora pomyśleć o tym, co możesz zrobić, aby wspiąć się na sam szczyt drabiny.

Innowacja jest trudna. Jest trudna dla Twoich ludzi, Twojego budżetu, wewnętrznych procesów w Twojej firmie i Twojego cennego czasu (którego i tak masz już mało). Więc skąd wiesz od czego zacząć, tak aby nie podejmować przytłaczająco dużych kroków? I co możesz zrobić, aby przyspieszyć przejście z cyfryzacji do Przemysłu 4.0?

Zmniejsz wpływ wdrożenia Industry 4.0

W dzisiejszych czasach rynek jest aż przepełniony inteligentnymi rozwiązaniami, które mogą pomóc producentom maszyn w łatwiejszym przekształcaniu się i dostosowywaniu się do Przemysłu 4.0. nie potrzebujesz pełnego zespołu badawczo-rozwojowego aby rozpocząć innowacje. Wspinanie się po drabinie dojrzałości może stać się bardzo realistyczne już przy niewielkim wpływie, krótszym czasie i niewielkim budżecie.

Firma IXON opracowała innowacyjne rozwiązanie przemysłowego IoT, które zostało przygotowane i zaprojektowane dla producentów maszyn, integratorów systemów i systemów HVAC. IXON chce to wszystko ułatwić. Poprzez rozpoczynanie od małych i szybkich skalowań pomogą Wam wdrożyć IoT. Dzięki temu możecie uzyskać przewagę nad konkurencją i skuteczniej sprostać wymaganiom klientów.

Zacznij więc od małych, łatwych do wdrożenia kroków i przygotuj się na IoT dzięki IXON Cloud.

Zostań w pełni dojrzałą firmą IoT w krótkim czasie

Rozwiązanie IXON zostało zaprojektowane z myślą o wzroście i wzbogaceniu o funkcje dla każdego poziomu dojrzałości IIoT. Jest to rozwiązanie Plug & Play – bardzo bezpieczne, niezwykle przyjazne dla użytkownika i dostosowane do potrzeb biznesowych.

Łączność polega na podłączeniu urządzeń przemysłowych do Internetu, dzięki czemu masz do nich dostęp z każdego miejsca. Przemysłowa bramka IoT od IXON jest solidnym i niezawodnym urządzeniem, które potrzebuje tylko kilku minut, aby połączyć się z IXON Cloud. Dzięki czemu możesz uzyskać natychmiastowy, bezpieczny i oparty na sieci dostęp do swojego urządzenia poprzez IXON Cloud. Rozwiązuj swoje problemy z maszynami szybciej i zmniejszaj koszty podróży.

Zdalny dostęp dzięki zintegrowanemu IXrouterowi:

Następnie, aby rozpocząć analizę danych, potrzebujesz danych maszyny. Funkcja IXON Cloud gromadzi dane maszyny i bezpiecznie je przechowuje. Możesz mieć podgląd na stare i obecne dane maszyny na pulpicie konta firmowego w IXON Cloud. Widgety Drag & Drop są konfigurowalne bez konieczności kodowania.

Gdy dostępne są dane maszyny, możesz zwiększyć ich wartość poprzez wdrożenie funkcji zdolności przewidywania. Dane są niezbędnym składnikiem konserwacji predykcyjnej. Służy do konfigurowania powiadomień, takich jak zmniejszenie ilości produkcji, zmiana stanu maszyny, przełączenie przycisku awaryjnego lub wzrost temperatury powyżej pewnego poziomu. Alerty te – dostępne w usłudze Cloud Notify – zwiększają zdolność do proaktywności i otwierają drzwi do nowych modeli biznesowych, takich jak umowy o poziomie usług.

Wykorzystaj otwartość chmury IXON, aby w pełni dojrzeć i wspiąć się na ostatni poziom: adaptacyjność. Wykorzystaj w pełni możliwości Industry 4.0 za pomocą naszego interfejsu API. Połącz swoje konto IXON Cloud z inną platformą SaaS, aby zintegrować swoje urządzenie i dane z inteligentnymi usługami dla sztucznej inteligencji, maszynami samouczącymi się lub innymi aplikacjami, które sprawiają, że Twoje maszyny będą inteligentniejsze.

Na każdym etapie modelu dojrzałości IIoT możesz zaczynać od drobnych działań i szybko piąć się w górę, a to wszystko dzięki IXON Cloud. Rozwiązanie Saona firmy IXON jest gotowe do użycia, łatwe do nauczenia się, nie wymaga kodowania i niskiego poziomu inwestycji: oblicz swój zwrot z inwestycji.

Zobacz to sam w filmie demonstracyjnym

W związku z tym, że możesz mieć mało czasu na rozgryzienie IXON Cloud, zapraszamy do obejrzenia 30-minutowego filmu demonstracyjnego, który pokazuje możliwości IXON Cloud. Możesz również za darmo przetestować router Plug&Play.Utworzono: / Kategoria: , , ,
 • Autor: IXON
 • IXON Cloud – platforma do zdalnego dostępu, została wybrana jako „Produkt Roku” w kategorii „Przemysł 4.0” przez czytelników magazynu branżowego Control Engineering Polska oraz strony www.logistyczny.com. IXON to nowa platforma pozwalająca na zdalną kontrolę nad systemami automatyki niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. IXON dzięki platformie IXON Cloud w połączeniu z urządzeniem IXrouter dostarcza kompleksowe i intuicyjne rozwiązanie w zakresie zdalnej konfiguracji, archiwizacji oraz wizualizacji systemów automatyki.
 • Profil Autora
 • https://www.ixon.cloud/pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
 • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...
 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
 • Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki  głowic...