Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/10/bluza-esd-rozpinana-granatowy-rozmiar-2xl-2.jpg

Jak przetrwać zimę w pracy?

autor: RENEX Group.

Wewnętrzny mikroklimat budynków ma istotny wpływ na funkcjonalność ich użytkowników. Skrajnie wysokie lub niskie temperatury mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie i wydajność pracowników.

Temperatura a komfort organizmu człowieka

Między ludzkim organizmem a jego otoczeniem zachodzi nieprzerwana wymiana ciepła, na którą wpływ ma wiele czynników środowiskowych. Jeśli temperatura ciała pozostaje stała, funkcjonuje ono normalnie. By utrzymać stan optymalnie zbliżony do stałej, organizm posiada mechanizmy regulacji temperatury – albo w celu wytworzenia ciepła potrzebnego do życia, albo usunięcia nadmiaru ciepła. Obciążenia termiczne spowodowane zmianami środowiskowymi, mają negatywny wpływ na regulację organizmu, co powoduje utratę komfortu cieplnego.

Komfort cieplny można określić mianem optymalnego samopoczucia człowieka i zależy od wielu różnych czynników, takich jak: rodzaj ubioru, aktywność fizyczna czy wspomniane parametry środowiskowe.

Wpływ temperatury na wydajność

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego w raporcie „Zdrowe Zielone Biura”  udowodniło, iż komfort cieplny wpływa na nastrój, wydajność, produktywność i satysfakcję z pracy. Jeśli temperatura w pomieszczeniu będzie zbyt wysoka, pracownicy poczują się zmęczeni, zaś jeśli temperatura będzie zbyt niska, wpłynie to znacząco na zdolność koncentracji obniżając ją. Badanie przeprowadzone przez stowarzyszenie wykazało czteroprocentowy spadek wydajności pracy w chłodnym pomieszczeniu oraz dziesięcioprocentowy spadek w pomieszczeniu, w którym było zbyt gorąco. Wyniki te potwierdzają badania przeprowadzone na Technicznym Uniwersytecie Helsińskim i Lawrence Berkeley National Laboratory.

Wzrosty cen utrzymania

Nadchodzący sezon postawił przed przedsiębiorcami nowy rodzaj wyzwań. Wzrastające koszty ogrzewania i prądu powodują, iż firmy – duże i małe – szukają oszczędności. Najczęściej pierwszym stosowanym rozwiązaniem jest opóźnienie sezonu grzewczego w budynkach. Jak zatem zapewnić pracownikom komfort cieplny jednocześnie stosując środki oszczędności?

Odzież robocza

Aby zadbać o komfort cieplny pracownika dobrym rozwiązaniem jest zakup odzieży roboczej, dostosowanej do coraz niższych temperatur. Dobrze dobrana odzież zapewni odpowiednią temperaturę ciała, co znacząco wpłynie na jakość pracy.

Czym powinna charakteryzować się zimowa odzież pracownicza?

Rozpatrując zakup odzieży roboczej powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • jakość materiałów z jakich wykonana jest odzież,
  • trwałość koloru,
  • przepuszczalność powietrza,
  • łatwość w utrzymaniu i pielęgnacji,

Lepsza odzież robocza, wpływa znacząco na komfort pracy.

Zdecydowanie nie należy kupować odzieży roboczej, jeżeli nie mamy absolutnej pewności, że spełnia nasze oczekiwania i po prostu sprawdzi się w takich warunkach,

w jakich pracują osoby przez nas zatrudniane. Warto również pamiętać o tym, że odzież musi stwarzać przede wszystkim bezpieczne warunki pracy.

Odzież REECO, czyli komfort w parze z bezpieczeństwem

Marka REECO znana m.in. z produkcji odzieży antystatycznej oraz antyelektrostatycznej, stawiając na bezpieczeństwo i komfort użytkowania zaprezentowała w tym roku jesienne nowości w proponowanej przez siebie ofercie. W katalogu marki pojawiły się:

Korzystając z wieloletniego doświadczenia marka w tym sezonie stawia na połączenie bezpieczeństwa z komfortem cieplnym pracownika. Odzież nadaje się do użytkowania w pomieszczeniach takich jak strefy EPA, magazyny, przejścia, hale produkcyjne, przestrzenie zewnętrzne i produkcje elektroniki co czyni ją uniwersalną wśród odzieży przemysłowej.

Ważną kwestią odzieży oferowaną przez markę REECO jest jej antystatyczność. Odzież antystatyczna chroni bowiem przed wyładowaniami elektrostatycznymi, szczególnie niebezpiecznymi przy pracy z komponentami elektronicznymi. Materiały wykorzystane do stworzenia odzieży są najwyższej jakości, trwałe, a proces tworzenia spełnia wszystkie międzynarodowe standardy, łącznie z normą PN-EN 61340-5-1 co wpływa znacząco na jakość oferowanych produktów.

Uniwersalność w każdy calu

Marka REECO stawia na uniwersalność, dlatego krój ubrań stworzony został z myślą o kobietach jak i mężczyznach. Bogactwo materiałów wykorzystywanych przy produkcji pozwala na spersonalizowanie pod każdą firmę końcowego produktu, poprzez dostosowanie materiału pod jej wymagania, poprzez zastosowanie między innymi naszywek.

Odzież REECO sprawdzi się w trudnych warunkach dzięki wykorzystaniu włókna węglowego, które zwiększa jej wytrzymałość. Ponadto, dzięki wykorzystaniu bawełny zapewni pracownikom komfort cieplny w chłodne jesienno-zimowe dni.Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: RENEX Group
  • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
  • Profil Autora
  • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY