Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/08/maxresdefault-6.jpg

Jak powstaje komin? – Fabryki w Polsce


Artykuł z serii: Fabryki w Polsce


„Nie zaczyna się budowy domu od dymu z komina” mówi stare powiedzenie. Jednak ta konstrukcja, która odpowiada za odprowadzanie spalin i zużytego powietrza pełni istotną rolę w naszych domach. Czy jesteście ciekawi jak wygląda produkcja komina? Zobaczcie najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce”.

W programie odpowiemy m.in. na takie pytania: Jak działa ciąg kominowy? Na czym polega mufowanie? Z jakiego surowca wykonywane są elementy komina?

Odcinek został nagrany u polskiego producenta, firmy Kominflex z Pszczyny. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 1991 roku i jest uważane za jednego z pionierów w produkcji nowoczesnych systemów kominowych ze stali szlachetnych – kwasoodpornych.

Obecnie firma dostarcza swoim klientom systemy kominowe, wkłady kominowe oraz kwasoodporne przewody giętkie. Swoje produkty Kominflex dostarcza zarówno do odbiorców indywidualnych, ale także spółdzielni mieszkaniowych, zakładów przemysłowych, hurtowni czy zakładów instalacyjnych.

Kominflex podkreśla także, że produkty firmy spełniają wymagane certyfikaty i dopuszczenia. – Współpracujemy z szeregiem firm, organizacji i instytucji w celu popularyzowania nowoczesnych, energooszczędnych i proekologicznych systemów grzewczych – informuje firma na swojej stronie internetowej.Więcej z serii: Fabryki w Polsce


Utworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: Fabryki w Polsce
  • Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
  • Profil Autora
  • https://fabrykiwpolsce.pl

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY