Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/05/maxresdefault.jpg

Jak powstają hale namiotowe? – Fabryki w Polsce


Artykuł z serii: Fabryki w Polsce


Często zdarza się sytuacja, gdy ze względu na dynamiczny rozwój producenci muszą nagle poszukiwać dodatkowych hal magazynowych. Jednym z rozwiązań mogą okazać się hale namiotowe, które szybko i skutecznie zastąpią potrzebny budynek. Jesteście ciekawi, jak powstają takie konstrukcje? Wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”!

– W zależności od konfiguracji obiektu, jesteśmy w stanie zamontować hale o powierzchni 1000 m2 nawet w ciągu jednego dnia – przedstawił w programie Jakub Skotnicki z Działu Eksportu firmy Pol-Plan. To polski producent, który od prawie czterdziestu lat zajmuje się wytwarzaniem hal namiotowych oraz plandek samochodowych.

Firma dostarcza swoim klientom także podobne konstrukcje, jak: hale sportowe, ujeżdżalnie, hangary lotnicze, hale rolnicze czy namioty imprezowe. Z ich rozwiązań korzystają nie tylko firmy znad Wisły, ale także przedstawiciele wymagających producentów z m.in. Europy Zachodniej, Azji Środowej czy Bliskiego Wschodu.

Co ciekawe, przedsiębiorstwo spod Poznania dostarczyło także hale namiotowe do bazy polarnej na Svalbardzie, norweskiej prowincji na Arktyce. –  Nasza hala namiotowa stała się jednym z istotnych elementów bazy i z powodzeniem znosi ekstremalną pogodę zapewniając komfortowe warunki polarnikom – szczyci się Pol-Plan na swojej stronie internetowej.

Firma podkreśla, że zaletą ich produkcji jest konfiguracja z anodowanego aluminium, która w porównaniu do hal o konstrukcji stalowej, jest tak samo trwała, ale lepiej zabezpieczona przed rdzą i można ją szybciej zamontować.


W naszym programie zobaczycie pełen proces powstawania hal namiotowych. Zaczniemy od działu projektu, skąd dowiecie się, np. na co zwracają szczególną uwagę inżynierowie Pol-Planu podczas projektowania konstrukcji. Dzięki „Fabrykom w Polsce” poznacie także odpowiedzi na pytania: z czego wykonane są elementy konstrukcji hali oraz do czego wykorzystywane są w czasie produkcji liny stężające.


Więcej z serii: Fabryki w Polsce


Utworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: Fabryki w Polsce
  • Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
  • Profil Autora
  • https://fabrykiwpolsce.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY