Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Jak dbać o temperaturę w szafach sterowniczych?

Po raz trzeci Stanisław Rak zabiera was na krótką lekcję. Tym razem opowie jak dbać o temperaturę w szafach sterowniczych. Temperatura w szafie może sięgać nawet 60°C, dlatego tak ważna jest wentylacja i chłodzenie wszystkich elementów tworzących system sterowania.

Zanim jednak zaczniemy, serdecznie zapraszam do obejrzenia poprzedniej części, tak abyście byli na bieżąco.

Przekaźniki, styczniki w swojej budowie posiadają cewki, która generują ciepło podczas pracy. Z reguły możemy powiedzieć, że najwięcej ciepła powstaje na urządzeniach półprzewodnikowych. Przekaźniki i styczniki półprzewodnikowe czy szczególnie przemienniki częstotliwości odpowiadają za generowanie dużych ilości ciepła. Naszym zadaniem jest to ciepło odpowiednio odprowadzić i schłodzić podzespoły.

I tu z pomocą przychodzą nam termostaty, które współpracując z wentylatorami, są w stanie stworzyć system wentylacyjny. Odpowiednio zaprojektowany i skonstruowany zadba o urządzenia, zmniejszając czas przestojów i koszty eksploatacji. Dział utrzymania ruchu śpi spokojniej, a produkcja idzie pełną parą. Więcej o utrzymaniu odpowiedniej temperatury w szafie sterowniczej opowie wam Stanisław. Pokaże wam, jak wygląda termostat oraz wentylator. Zdradzi kilka rad jak odpowiednio ustawić termostat, by mieć pewność, że wszystko będzie działać, jak należy. Zatem nie pozostało mi nic innego jak zaprosić was na krótki filmik.

P.S. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec naszego małego cyklu pytań do Stanisława Raka. Pozostańcie czujni, a już niedługo pojawią się kolejne części.