Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/04/Jak-czytać-schematy-elektryczne-w-układach-automatyki.jpg

Jak czytać schematy elektryczne? Kurs Online z VR


Mam przyjemność zapowiedzieć coś, nad czym pracowałem przez ostatnie miesiące, coś co ma potencjał zrewolucjonizować sposób, w jaki uczymy się automatyki i obsługi maszyn.

Jestem przekonany, że nauka powinna być nie tylko efektywna, ale także angażująca i inspirująca. Dlatego stworzyłem ten kurs, łącząc teorię z praktyką w najbardziej innowacyjny sposób, jaki można sobie wyobrazić.

 

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Dzięki współpracy z APAGroup, liderem na rynku inteligentnej automatyki, jestem w stanie zaprosić Was do wirtualnej rzeczywistości, gdzie będziecie mogli sami odkrywać tajniki schematów elektrycznych, uczyć się, a nawet bawić.

Nasza wirtualna linia produkcyjna umożliwi Wam otwarcie szafy elektrycznej, zaglądniecie do czujników, puszek, falowników, złączek, oznaczeń czy zdejmowanie pokrywki silnika – wszystko to, aby pomóc Wam zrozumieć i przyswoić wiedzę w praktyce.

Jestem przekonany, że to doświadczenie będzie nie tylko niezwykle edukacyjne, ale przede wszystkim fascynujące i inspirujące.

Czego się nauczysz?

Na tym kursie nauczysz się nie tylko czytać, ale także rozumieć schematy elektryczne. Mimo że brzmi to skomplikowanie, dzięki mojemu przewodnictwu, wirtualnej rzeczywistości i innowacyjnym metodom nauczania, wszystko stanie się dla Ciebie proste i zrozumiałe.

Przez pryzmat różnych obiektów automatyki, takich jak pompownia, owijarka zgrzewek, owijarka palet czy podajnik, nauczysz się analizować schematy i zrozumiesz, jak działają te systemy. Dzięki wirtualnym spacerom 3D, będziesz mógł zanurzyć się w świat schematów i zrozumieć je na zupełnie nowym poziomie.

Zrozumiesz, że każdy schemat jest inny i nauczysz się poruszać po różnych strukturach dokumentacji technicznej. Dowiesz się, co zrobić, gdy schemat zawiera błędy, jest nieaktualny, a nawet gdy go brakuje.

Będziesz w stanie odczytać oznaczenia elementów na schemacie, zrozumieć połączenia między urządzeniami, między stronami, zidentyfikować złączki i listwy, a także odczytać linie na schemacie.

Nauka obejmie analizę prostych obwodów, zrozumienie zasilaczy i przekaźników, działanie obwodów z czasówką, zmianę kierunku obrotów silnika, rozumienie schematów trójkąt-gwiazda, a także zrozumienie roli cewek i styków.

Przeanalizujemy również strukturyzację schematów i oznaczenia referencyjne, zrozumiesz różne metody oznaczeń, a także dowiesz się więcej o normie IEC 81346.

Na kursie nauczysz się również rozpoznawać różne symbole, takie jak zasilanie główne, wyłączniki, rozłączniki, łączniki, zabezpieczenia prądowe, zasilacze, transformatory, wyłączniki silnikowe, zasilanie silnika, rodzaje cewek, przekaźniki, styczniki, sterownik PLC, wejścia i wyjścia PLC, różne typy czujników, falowniki, układ bezpieczeństwa, IO-Link i wiele innych.

Na koniec, dostaniesz dostęp do zestawień i tabel, przeglądu przydatnych norm, materiałów dodatkowych i rozwiązań do ćwiczeń. Wszystko to zwieńczone zostanie testem i otrzymaniem certyfikatu.

Czy jesteś gotowy na tę fascynującą podróż do świata schematów elektrycznych? Gwarantuję, że dzięki temu kursowi, nawet najbardziej skomplikowane schematy staną się dla Ciebie proste i zrozumiałe.Utworzono: / Kategoria: , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
  • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY