Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/05/pepperl-iolinkk-1200.jpg

IO-Link: inteligentna technologia komunikacyjna

autor: Pepperl Fuchs.

Pierwsza technologia IO zgodna z międzynarodowymi standardami, IO-Link, umożliwia nieprzerwaną dwukierunkową komunikację między systemem sterowania i czujnikiem / elementem wykonawczym na najniższym poziomie za pośrednictwem standardowego nieekranowanego 3-żyłowego przewodu — w ramach inteligentnego rozwiązania IO-Link lub obsługi standardowych czujników. Dzięki zaprojektowanemu z myślą o przyszłości interfejsowi użytkownicy mogą wykonywać kompleksową diagnostykę lub konfigurować urządzenia IO-Link podczas pracy. Firma Pepperl+Fuchs oferuje kompleksowe rozwiązanie IO-Link, które obejmuje gamę czujników i infrastrukturę IO-Link.

Przygotuj swój zakład na przyszłość. Ogranicz koszty operacyjne i zwiększ przejrzystość wymiany danych na poziomie obiektu.

Korzyści

 • Interfejs zgodny z międzynarodowymi standardami – Zgodny z międzynarodowymi standardami i urządzeniami wielu dostawców interfejs IO-Link stanowi integralną część rozwiązań Sensorik 4.0® firmy Pepperl+Fuchs. Jest zgodny z normą IEC 61131-9 oraz z dowolną magistralą Fieldbus dostępną na rynku. Standaryzowane profile inteligentnych czujników upraszczają obsługę i uruchamianie — niezależnie od producenta czy technologii wykrywania.
 • Zwiększona wydajność i znaczna redukcja kosztów – Rozwiązania IO-Link ułatwiają obsługę i zmniejszają liczbę interfejsów! 3-żyłowy, nieekranowany kabel zapewnia maksymalnie 20-metrowe połączenie między masterem i urządzeniem IO-Link.
 • Rozwiązanie IO-Link ogranicza przestoje w pracy – Urządzenia IO-Link są łatwe w konfiguracji za pośrednictwem systemu sterowania, identyfikowalne za pomocą funkcji lokalizacji i konserwowane w razie potrzeby — ta wartość dodana ogranicza przestoje w pracy do minimum. Zintegrowana funkcja przechowywania danych pozwala zmaksymalizować dostępność maszyn i systemów w zakładzie, ponieważ wymianę czujników można przeprowadzić podczas pracy.
 • Wykrywanie na najniższym poziomie obiektu – Funkcja wykrywania umożliwia niezawodną identyfikację czujników i dostęp do wszystkich danych procesowych, danych diagnostycznych i informacji o urządzeniu na poziomie czujnika / elementu wykonawczego. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia usterki, jednocześnie optymalizując proces planowania konserwacji.

Funkcja przechowywania danych upraszcza wymianę czujników podczas pracy

W związku z tym, że wszystkie urządzenia IO-Link w wersji 1.1 zapewniają funkcję przechowywania danych, wymiana czujników jest niezwykle wygodna. Parametry urządzenia dostosowane do procesu są zapisywane w urządzeniu i masterze IO-Link, co umożliwia wymianę czujników podczas pracy bez konieczności ponownej parametryzacji.

Niezawodna funkcja lokalizacji upraszcza konserwację

Jeśli czujnik wymaga konserwacji lub wymiany, zintegrowana funkcja lokalizacji jest w stanie zidentyfikować dany czujnik spośród wielu w zakładzie. Dzięki określonemu parametrowi czujnika system sterowania lokalizuje dany czujnik, po czym czujnik emituje sygnał wizualny w postaci migającej diody LED. Poprawiona przejrzystość w zakładzie, do poziomu czujnika, gwarantuje zwiększoną wydajność procesu.

Mnogość opcji diagnostycznych to gwarancja skutecznej konserwacji

Wskaźniki temperatury i liczniki godzin to funkcje diagnostyczne, które zapewniają niezawodne monitorowanie stanu i umożliwiają zaplanowanie konserwacji. Kody zdarzeń typowe dla danego producenta pełnią funkcję informacyjną w ramach diagnostyki danego produktu, np. problemu z zabrudzeniem soczewki czujnika fotoelektrycznego.

Zaprojektowany z myślą o przyszłości interfejs do zastosowań Sensorik 4.0®

Kompleksowe dane z czujników, które dostarczają informacji niezbędnych dla nowych zastosowań, stanowią podstawę Przemysłu 4.0. W ostatnich latach technologia komunikacyjna pochodząca od wielu producentów, IO-Link, stała się standardem w zakresie wielu zastosowań. Jest ona również postrzegana jako podstawowe rozwiązanie służące do pozyskiwania danych i informacji niezbędnych w zastosowaniach związanych z Przemysłem 4.0. Dzięki IO-Link nawet najprostsze czujniki i elementy wykonawcze są w stanie zapewnić wartości dotyczące procesu, funkcję identyfikacji i dane diagnostyczne w ramach całej struktury zasobów.

Kompletne rozwiązanie IO-Link od jednego dostawcy

Parametryzacja, uruchamianie, konserwacja — jak to naprawdę działa?

Konfiguracja i integracja rozwiązania IO-Link jest łatwa dzięki ujednoliconym plikom opisu urządzeń, standaryzowanym opisom urządzeń I/O (IODD) i ustawianiu parametrów za pomocą narzędzi programowych. Nowa funkcja wykrywania na poziomie obiektu pozwala ustawiać parametry i korzystać z opcji diagnostycznych urządzenia — co stanowi podstawę konserwacji zapobiegawczej.

Uruchamianie rozwiązania IO-Link w systemie automatyki

Konfiguracja systemu IO-Link składa się z kilku kroków. Najpierw master IO-Link jest integrowany z systemem automatyki i konfigurowany. Następnie ustawiane są parametry urządzenia przy użyciu narzędzia konfiguracyjnego IO-Link, które wyświetla całą strukturę systemu, od systemu sterowania aż po poziom obiektu.

POZNAJ WSZYSTKIE PRODUKTY I ROZWIĄZANIA OD PEPPERL+FUCHSUtworzono: / Kategoria: , ,
 • Autor: Pepperl Fuchs
 • Firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości. Znamy wymagania rynkowe i na ich podstawie opracowujemy odpowiednio dostosowane rozwiązania, które następnie integrujemy z procesami naszych klientów.
 • Profil Autora
 • http://www.pepperl-fuchs.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
 • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...