Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

PRODUKTY PANASONIC POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Work Europe AG zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

MENU PROFIL

WYRÓŻNIONE FIRMY

Interfejs IO-Link umożliwia wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0

732 wyświetleń, autor: Balluff.

Koncepcja przemysłu 4.0 to nie tylko inteligentne łączenie urządzeń przemysłowych w obrębie sieci, lecz także łączenie warstwy zarządzania produkcją z warstwą IT oraz warstwą zarządzania przedsiębiorstwem. Celem tego wybiegającego w przyszłość projektu jest utworzenie „inteligentnej fabryki”, w której wszystkie procesy będą zachodzić jeszcze szybciej, oferując przy tym większą elastyczność i wyższy stopień dostosowania.

Na sztandarach czwartej rewolucji przemysłowej mogłoby z powodzeniem znaleźć się hasło „Wiedza to potęga”. Koncepcja inteligentnej fabryki wymaga, aby urządzenia wiedziały, co chcą robić poszczególne elementy oraz aby każde urządzenie wiedziało, co robią pozostałe części systemu. W tym celu niezbędne staje się zbieranie znacznych ilości danych z całego zakładu — bieżącego stanu elementów wykonawczych, informacji o działaniach podejmowanych w danej chwili przez urządzenia peryferyjne oraz jaki wytwarzany element jest na danym  etapie procesu produkcji. Szczegóły dotyczące aktualnego stanu maszyny mają być dostarczane przez inteligentne czujniki wyposażone w funkcje komunikacyjne, czyli urządzenia znacznie wykraczające możliwościami poza zwykłe odczytywanie wartości procesowych.

To jednak oznacza, że interfejsom sprzętowym stawia się nowe wyzwania. Czujniki muszą udostępniać dodatkowe informacje takie jak identyfikator urządzenia, dane diagnostyczne, jak również parametry. Te ostatnie są niezbędne, gdy zachodzi potrzeba wprowadzenia zmian w zakresie rozmiaru elementu czy zmodyfikowania receptury bez przerywania procesu, co gwarantuje elastyczność wielkości partii.

Takie wymagania sprawiają, że standardowy interfejs czujników zgody z normą DIN EN 60947.5-2 staje się wąskim gardłem procesu. Norma ta przewiduje przesyłanie tylko jednego lub dwóch sygnałów przełączających. W przypadku stosowania bardziej złożonych czujników od razu pojawia się potrzeba korzystania z kłopotliwych w obsłudze wielopinowych wtyczek z ekranowanymi przewodami wielożyłowymi.

Interfejs IO-Link usuwa to ograniczenie  

Rozwiązaniem jest wprowadzenie niezależnego od sieci przemysłowych,  interfejsu  komunikacyjnego IO-Link. Technologia ta, umożliwiająca zastosowanie rozwiązań typowych dla koncepcji Przemysłu 4.0, już od kilku lat skutecznie ukazuje przełomowe możliwości w zakresie komunikacji. Jest równie uniwersalna, jak port USB w komputerach. Urządzenia procesowe korzystające z interfejsu IO-Link można z łatwością włączać do holistycznych koncepcji systemowych.

Cyfrowe połączenie typu „punkt-punkt” funkcjonuje poniżej poziomu magistrali sieciowych, dzięki czemu zapewnia prostą, dwustronną wymianę sygnałów i danych. Interfejs IO-Link, zgodny z międzynarodową normą IEC 61 131-9, znacząco upraszcza montaż sprzętu i okablowania urządzeń, ponieważ poza urządzeniem nadrzędnym obsługującym ten interfejs do realizacji wszystkich zadań komunikacyjnych niezbędny jest zaledwie trójżyłowy przewód. Interfejs IO-Link oferuje także wsteczną zgodność ze wszystkimi typowymi czujnikami. Jest też odporny na zakłócenia elektromagnetyczne.

Ponadto nie wymaga stosowania specjalnych przewodów ani montażu dodatkowych skrzynek interfejsu — żadnych zacisków: wystarczy podłączyć złącza M12 i urządzenia będą gotowe do pracy. Dzięki czujnikom i elementom wykonawczym kompatybilnym z interfejsem IO-Link parametryzacja i diagnostyka mogą po raz pierwszy przebiegać na poziomie procesowym, a uzyskiwane w ich czasie dane stają się dostępne w każdej chwili.

Ale to nie wyczerpuje możliwości interfejsu IO-Link. Badania projektowe przeprowadzone przez firmę Balluff dowodzą, że właściwe wykorzystanie tego narzędzia daje bezpośredni dostęp także do urządzeń najniższego poziomu. Interfejs IO-Link pozwala centralnie monitorować pracę wszystkich połączonych urządzeń procesowych, przeprowadzać ich parametryzację i testować działanie za pośrednictwem protokołu UDP z dowolnie wybranej lokalizacji, także równolegle do pracy systemu sterowania. To logiczny krok w stronę uelastycznienia procesów produkcyjnych i wprowadzenia zintegrowanego zarządzania sieciami.

Konfiguracja całego systemu w jednym kroku 

Oprogramowanie wykorzystujące interfejs IO-Link daje jasny ogląd pracy urządzeń peryferyjnych i bezpośredni dostęp do informacji o parametrach, konfiguracji i diagnostyki czujników oraz elementów wykonawczych. Można go używać do modyfikowania ustawień konfiguracyjnych skomplikowanych czujników ciśnienia i laserowych czujników odległości, ich ponownej konfiguracji i testowania oraz do gromadzenia danych dotyczących procesu produkcyjnego (a wszystko to z poziomu jednej lokalizacji).

Takie rozwiązanie staje się nieodzownym składnikiem wszystkich złożonych sieciowych systemów zarządzania. Na razie sieciowe systemy zarządzania uwzględniają głównie elementy dysponujące własnymi adresami IP. Zazwyczaj oznacza to, że zasięg takich systemów ogranicza się do poziomu urządzeń nadrzędnych i w efekcie nie obejmuje różnorodnych urządzeń działających na poziomie procesowym. Sytuacja ta ulega zmianie, ponieważ włączenie urządzeń niedysponujących własnym adresem IP, ale kompatybilnych z interfejsem IO-Link, do sieciowego systemu zarządzania staje się możliwe. Umożliwia to wdrażanie układów obejmujących wiele urządzeń, aktualizowanie oprogramowania, obsługę komunikatów o błędach i uruchamianie statycznych oraz dynamicznych działań diagnostycznych w obrębie systemu aż do poziomu zakładu z dowolnego miejsca na świecie.

Przemysł 4.0 wymaga pełnej komunikacji z czujnikami i elementami wykonawczymi realizowanej na poziomie internetu. Dotychczasowe jednokierunkowe formy komunikacji muszą ustąpić inteligentnym rozwiązaniom wielokierunkowym. Coraz częściej spotyka się systemy cyberfizyczne (CPS, ang. Cyber Physical Systems) i sieci o topologii kratowej, które zastępują sztywną, hierarchiczną piramidę automatyki i jej poziomy funkcjonowania.

19 kwietnia 2018 / Kategoria: , ,
  • Autor: Balluff
  • Balluff jest jednym z wiodących dostawców wysokiej jakości czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji produkcji. Prowadzona od ponad 90 lat rodzina firma zatrudnia obecnie około 3600 pracowników w 37 oddziałach na całym świecie, zajmujących się dystrybucją, produkcją i rozwojem a wszystko aby wspomagać Twój sukces. Wraz z naszymi oddziałami gwarantujemy najwyższe standardy jakości na całym świecie.
  • Profil Autora
  • http://www.balluff.pl

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Recenzja IXON – zdalny dostęp do maszyn i obiektów automatyki

Dziś zdalny dostęp i połączenia VPN nikogo już nie dziwią.  Na rynku jest wiele rozwiązań pozwalających na połączenie się ze sterownikami PLC i panelami HMI z dowolnego miejsca na Ziemi, a dostępne metody zdalnego połączenia różnią się przede wszystkim ceną, prostotą konfiguracji oraz bezpieczeństwem. Ostatnio mieliśmy okazję testować kilka urządzeń zdalnego połączenia z prostą konfiguracją. Dzisiaj

Recenzja IXON – zdalny dostęp do maszyn i obiektów automatyki

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

B&R prezentuje kolejny odcinek z serii Rozwiązania B&R, w którym przybliża nowoczesną wizualizację realizowaną w technologii mapp opartą o komponenty webowe i stworzoną na potrzeby automatyzacji. Nowoczesny wygląd i szybkość w realizacji – poznaj mapp View. Więcej szczegółów na stronie: https://www.br-automation.com/pl/produkty/innovations-2017/mapp-technology/mapp-view/

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Jakiś czas temu na portalu  Facebook w grupie o tematyce elektrycznej i automatyki wpadłem na pytanie jednego z kolegów : “Jaki multimetr kupić: Brymen serii BM23xx czy coś Sanwa”? Ponieważ jestem użytkownikiem dwóch modeli Brymen, jednego modelu już dość długo w domu (BM857a) i drugiego (BM239R) od niedawna w pracy. Ponieważ  z obu jestem zadowolony

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Temat tabu

Swoją przygodę z automatyką zacząłem zaraz po studiach. Będąc osobą nieposiadającą doświadczenia, rozpocząłem pracę w dużej korporacji. Nie znając rynku pracy, jak i średniej wynagrodzeń w tej branży, zażądałem co najmniej dwóch tysięcy na rękę. Uznałem, że to odpowiednie wynagrodzenie dla takiego nowicjusza jak ja. W czasie trwania okresu próbnego otrzymywałem wypłatę w wysokości minimalnej

Temat tabu

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Każdy z nas zapewne nie raz zastanawiał się jaki wpływ ma postęp technologii na życie człowieka. To, że postęp technologiczny ułatwia nasze życie jest na pewno bezsprzeczne. Autor filmu pokazuje osiągnięcia współczesnej automatyzacji oraz jaki wpływ na człowieka i społeczeństwo ma automatyzacja i robotyzacja. Zastanawia się też nad przyszłością człowieka w dobie robotyki. Czy będzie

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Co to jest i jak działa protokół HART.

Protokół HART (ang. Highway Addressable Remote Transducer) – protokół komunikacyjny sieci przemysłowych. W 1986 roku firma Rosemount wprowadziła na rynek tzw. inteligentne przetworniki pomiarowe, które poza generowaniem prądowego sygnału pomiarowego 4-20 mA, komunikowały się przy pomocy tzw. protokołu HART. Protokół ten umożliwiał zmianę zakresu i diagnostykę urządzeń. Działa w oparciu o standard Bell 202, przetworniki

Co to jest i jak działa protokół HART.MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…