Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/05/P5160243-Copy.jpg

Inteligentne roboty i nowości technologiczne: relacja z konferencji w Gdyni


Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak można w skrócie określić temat przewodni konferencji technicznej „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji”, która odbyła się  16 maja 2018 r. w Rumii. To pierwsza konferencja organizowana przez Axon Media na w Gdyni i jednocześnie czwarta poświęcona tej tematyce w bogatym dorobku organizatora.

W wydarzeniu uczestniczyli inżynierowie zainteresowani nowymi rozwiązaniami w dziedzinie robotyki dla zakładów produkcyjnych. Podczas prezentacji poświęconych automatyzacji i robotyzacji produkcji można się było dowiedzieć m.in. jak wybrać robota do realizacji celów produkcyjnych, jak zdalnie monitorować jego pracę, jak zapewnić kontrolę jakości. Dużo miejsca poświęcono tematyce bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych, m.in. zapewnianiu bezpiecznej współpracy człowieka z robotem oraz robotów współpracujących (pomiary sił kolizji).

Zaprezentowano również roboty inteligentne oraz inteligentną komunikację wspierającą robotyzację. W kilku prelekcjach głównym bohaterem był co-robot (collaborative robot), czyli robot przeznaczony do fizycznej interakcji z ludźmi, wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, spełniający odpowiednie normy ISO.

Rozwiązania przyszłości zaprezentowali przedstawiciele firm: Fanuc, Pepperl+Fuchs, Murrelektronik, Omron Electronics, Pilz, Elmark Automatyka, Turck, Güdel, Balluff, TMA Automation, INNTEC. Większość prelekcji zawierała przykłady wdrożeń prezentowanych rozwiązań na świecie i w Polsce, bo nic tak nie przemawia do słuchaczy jak żywe przykłady.

Po części konferencyjnej odbyły się równolegle warsztaty techniczne „Praktyczne sposoby pomiarów sił kolizji robotów współpracujących” – prowadzone przez przedstawicieli firmy Pilz oraz „Oprogramowanie narzędziowe Sysmac Studio i ACE – symulacja oraz programowanie robotów OAT” – tematykę tę przybliżyli przedstawiciele firmy Omron Electronics.

O potrzebie organizowania tego typu spotkań świadczy atmosfera konferencji. Niektórzy uczestnicy podczas prelekcji skrzętnie notowali, inni dopytywali się o możliwość dostępu do treści prezentacji po konferencji, bo „nie sposób wszystko zapamiętać”.

Udział w konferencji stanowił okazję do zapoznania się z szeregiem nowych rozwiązań, które każdy z obecnych będzie mógł wdrożyć w swoich zakładach. Uczestnicy chwalili ciekawie dobrane i odpowiednio ułożone tematy oraz wysoki poziom merytoryczny prelekcji. Podczas przerw pogłębiali swoją wiedzę, konsultowali z ekspertami rozwiązania problemów, z którymi borykają się w swoich przedsiębiorstwach, dzielili się także swoimi doświadczeniami. Z kolei partnerzy podkreślali sprawną, profesjonalną organizację konferencji oraz efektywny networking.

Patronat Honorowy nad konferencją w Gdyni sprawował: Prezydent Miasta Gdyni, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Krajowa Izba Gospodarcza, Słupski Inkubator Technologiczny oraz Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W najbliższym czasie zaplanowano jeszcze dwie konferencje: Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych w Poznaniu (24 maja) oraz Automatyzacja i systemy sterowania w zakładach produkcyjnych w Lublinie (14 czerwca).

Program wydarzeń i rejestracja na: www.konferencjetechniczne.pl



Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Axon Media Group
  • W Axon Media dobrze rozumiemy, że każda firma z branży przemysłowej jest inna i by sprostać jej efektywnemu zarządzaniu, potrzebna jest różnorodna wiedza, doskonała orientacja w nowościach, znajomość rynkowych trendów, ciekawe inspiracje oraz nowe relacje biznesowe. Organizując Konferencje Techniczne te wszystkie potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu. Dzięki temu od 2015 r. nasze jednodniowe wydarzenia efektywnie wspierają procesy produkcyjne przedsiębiorstw w Polsce. Konferencje odbywają się w zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach miejskich, aby ułatwić dostęp do wiedzy oraz odbycie indywidualnych spotkań i konsultacji z najbardziej doświadczonymi firmami z zakresu: utrzymania ruchu, automatyki przemysłowej, robotyki, elektryki, pneumatyki i hydrauliki, efektywności energetycznej, energetyki i ciepłownictwa oraz intralogistyki i magazynowania. Inspirujemy, doradzamy, omawiamy ryzyka, rozwijamy wiedzę i kompetencje. To wartość, którą doceniają nasi Partnerzy i Uczestnicy.
  • Profil Autora
  • http://www.KonferencjeTechniczne.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Ten kurs zawiera podstawy z dziedziny serwomechanizmów. Składa się z pierwszego modułu wprowadzającego, pełnego kursu o serwomechanizmach. Mini kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zagadnienia związane z serwomechanizmami. Zaczniemy od sa...
  • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
  • Czym jest PRRT? PRRT oznacza Power Remote Reset Technology, opatentowaną funkcję, którą posiadają wybrane switche przemysłowe PoE i media konwertery firmy Antaira. Prezentowana funkcja umożliwia łatwe zresetowanie zasilanego urządzenia w zd...
  • 1,000 PLN
    Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
    Czas trwania: 7h - 14 h
    Link: Terminy
  • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...