Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2024/03/Zdjęcie1.jpg

Innowacyjne rozwiązanie dla branży spożywczej: Micropilot FMR63B


Branża spożywcza to jedna z najważniejszych i najbardziej dynamicznych gałęzi przemysłu na świecie. Produkcję żywności, napojów oraz innych produktów konsumpcyjnych charakteryzują surowe przepisy dotyczące higieny, bezpieczeństwa żywności i zgodności z normami oraz wymagania dotyczące wydajności, precyzji i prostoty obsługi.

Wpływ globalnych megatrendów , takich jak cyfryzacja, urbanizacja, zmiany demograficzne czy klimatyczne, jest co raz bardziej odczuwalny nie tylko w branży spożywczej ale i całym przemyśle. W obszarach gdzie kluczowa jest szybkość reakcji, zapewnienie bezpieczeństwa procesu oraz skuteczne planowanie produkcji oparte na analizie dużych zbiorów danych, nieodłączną częścią strategii rozwoju stają się rozwiązania chmurowe.

Radar 80 GHz Micropilot FMR63B: Zaprojektowany do zadań specjalnych

Poziom jest jednym z najczęściej mierzonych parametrów w procesach przemysłowych. Informacje o ilości danego produktu są wykorzystywane do regulacji i sterowania procesem, a przeliczając poziom na objętość lub masę otrzymujemy niezbędne dane o ilości surowca czy produktu końcowego, które wykorzystujemy do zarządzania stanami magazynowymi.

Najnowszy reprezentant gamy radarów Endress+Hauser do pomiaru poziomu w technologii 80 GHz, czyli Micropilot FMR63B łączy w sobie rygorystyczne wymagania branży spożywczej (i pokrewnych) oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiające zarządzanie procesem, silnie wpisujące się w transformację przemysłu do tzw. Przemysłu 4.0.

Higieniczna obudowa

Nowa higieniczna obudowa radaru Micropilot FMR63B posiada zatwierdzenia jak EHEDG, 3-A czy ASME BPE. Pomiar odbywa się w sposób bez kontaktu z mierzonym medium. To rozwiązanie sprawdzi się w aplikacjach higienicznych. Radar jest odporny na czyszczenie z zewnątrz dzięki czemu możemy go zainstalować w strefach czystych. Czujnik wykonano z jednego elementu, a zatem nie ma potrzeby dodatkowych uszczelnień, które mogą ulec uszkodzeniu lub znaleźć się w mierzonym produkcie.

Diagnostyka Prewencyjna

Zaawansowana technologia diagnostyki prewencyjnej Heartbeat Technology, wykorzystywana w Micropilot FMR63B, obejmuje, między innymi, funkcję indeksu dokładności radaru (RAI) opracowaną oraz opatentowaną przez Endress+Hauser. Ta funkcja umożliwia weryfikację urządzenia bez przerywania procesu. RAI porównuje fabrycznie ustawione parametry urządzenia z bieżącym stanem, co daje pewność, że urządzenie wykonuje pomiar z deklarowaną przez producenta dokładnością. Dzięki tym funkcjonalnościom znacznie podnosimy bezpieczeństwo, wydajność i efektywność procesu. Wynik testu natomiast możemy udokumentować raportem zgodnym z ISO9001 w zakresie okresowego sprawdzania urządzeń pomiarowych, co często jest wymogiem kontrolowanym podczas audytów w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Oprócz wydajności pomiarowej, Heartbeat Technology opracowany przez Endress+Hauser jest kluczowym elementem do odblokowania możliwości, związanym ze zwiększeniem produktywności. Funkcjonalność ta dostarcza pewne dane o warunkach procesu oraz kondycji samego przyrządu, co umożliwia wdrożenie diagnostyki prewencyjnej, dzięki ciągłemu monitoringu anomaliów jak powstawanie piany czy osadu. Tworzenie się piany (w zbiornikach fermentacyjnych w browarach) lub osadu (w zbiornikach z produktami pochodzenia mlecznego, jak np. jogurty) jest wykrywane z wyprzedzeniem, co zwiększa pewność procesu. Pomaga to także we właściwym dozowaniu środków przeciwpiennych – we właściwej ilości i odpowiednim czasie – co pozwala wprowadzić oszczędności oraz pomaga w regulacji procesu.

Komunikacja i łatwość obsługi

Micropilot FMR63B oferuje łączność Bluetooth poprzez aplikację SmartBlue. Przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala na monitorowanie procesów i wykonywanie zdalnych operacji w czasie rzeczywistym bez konieczności odkręcania obudowy czy podłączenia się z narzędziem serwisowym. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę służb utrzymania ruchu.

Oprócz nowoczesnych protokołów cyfrowych jak Profibus PA czy HART, nowy radar jest dostępny także z innowacyjną komunikacją Ethernet-APL, która dają jeszcze większe możliwości optymalizacji. Nowa dwuprzewodowa technologia pozwala na zastosowanie komunikacji Ethernet także w warunkach przemysłowych i strefach zagrożonych wybuchem. Ten rodzaj komunikacji umożliwia dostęp do urządzeń oraz nastaw konfiguracyjnych poprzez zintegrowany webserver, bez konieczności fizycznego dostępu do instrumentu pomiarowego. Dodatkowo, umożliwia szybką integrację do usług chmurowych, jak na przykład Netilion, które umożliwiają monitorowanie wszystkich informacji pomiarowych i diagnostycznych w sposób zdalny oraz są bardzo pomocne w zarządzaniu majątkiem zakładowym. Każde urządzenie może być podłączone do chmury, a z Ethernetem staje się to jeszcze łatwiejsze.

Micropilot FMR63B firmy Endress+Hauser to więcej niż kolejne urządzenie pomiarowe – to synonim precyzji, niezawodności i innowacyjności, przy zachowaniu szczególnych wymagań związanych z czystością w miejscu instalacji i bezpieczeństwa, a także efektywności, która jest kluczowa z punktu widzenia biznesu.

 Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Endress+Hauser
 • Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Firma produkuje urządzenia do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, gazów, analizy cieczy oraz rejestracji danych. Optymalizujemy procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności i bezpieczeństwa. Bazując na ponad 70-letnim doświadczeniu, tworzymy urządzenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a także Przemysłu 4.0. Działamy w następujących obszarach: przemysł spożywczy, chemiczny, wydobywczy, naftowo-gazowniczy, energetyka, przetwórstwo kruszyw, farmacja, biotechnologia, gospodarka wodno-ściekowa.
 • Profil Autora
 • http://www.pl.endress.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • RPC-2A-UNI  przekaźnik czasowy – Działający po zaniku napięcia zasiania, przy załączonym przekaźniku wykonawczym.   Przekaźnik przeznaczony do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynko...
 • SICK oferuje całą gamę elektronicznych przetworników pomiarowych ciśnienia i presostatów, które ze względu na inteligentne i wszechstronne możliwości konfiguracji dają się optymalnie dopasować do indywidualnych wymagań klienta. W typowy dla...
 • 1,200 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: Terminy
 • Monitorowanie obciążenia i rozdział potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu To innowacyjny system dystrybucji napięcia 24 V DC zapewniający monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. Bezawaryjna ...
 • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
 • SIR6W, to nowa seria przekaźników interfejsowych przeznaczonych do separacji wejść/wyjść w aplikacjach PLC oraz do wielu różnych aplikacji jako elementy pośredniczące i wykonawcze. • SIR6W, to przekaźniki o niewielkich wymiarach 88,6 x 6,2 ...