Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/05/MicrosoftTeams-image-12.png

Innowacyjne rozwiązania Yamahy dla przemysłu motoryzacyjnego: nowa era efektywności i jakości

autor: RENEX Group.

Historycznie linie produkcyjne montażu powierzchniowego były projektowane z myślą o wyraźnie określonych wymaganiach klientów: duża ilość/mała różnorodność dla produktów konsumenckich oraz mała ilość/duża różnorodność dla rynków przemysłowych. Ale co się dzieje, gdy zarówno ilość, jak i różnorodność są elastyczne, a niecodzienne komponenty i bardzo wysokie oczekiwania co do jakości dodatkowo komplikują sytuację?

Elektryfikacja motoryzacji to już ugruntowany trend, który wciąż przyspiesza. Producenci samochodów starają się wyróżnić swoje produkty na rynku i sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymogom legislacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa i wpływu na środowisko. Zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja i radar milimetrowy, dotychczas spotykane głównie w przemyśle lotniczym i badaniach na najwyższym poziomie, są obecnie dostępne i przystępne cenowo dla konsumentów. Globalny rynek elektroniki motoryzacyjnej jest wart ponad 270 miliardów dolarów, zgodnie z badaniami rynkowymi Statista.

Chociaż niewątpliwie stwarza to ogromną szansę zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego, jak i elektronicznego, nieustająca elektryfikacja niesie ze sobą również poważne wyzwania. Oczekiwania konsumentów wobec technologii są niezwykle wysokie — zawsze domagają się czegoś nowego i ekscytującego, podczas gdy z drugiej strony dobrze znane skupienie przemysłu na niezawodności i bezpieczeństwie oznacza, że sprawdzone standardy i technologie zmieniają się powoli.

Elastyczność i efektywność

Na linii produkcyjnej duże komponenty i złącza zgodne ze starszymi standardami muszą być obsługiwane obok najnowszych układów SMD, procesorów aplikacji i półprzewodników mocy w zaawansowanych obudowach montażu powierzchniowego.

Dział Robotyki SMT Yamahy umożliwia przemysłowi sprostanie temu wyzwaniu dzięki najnowszym rozwiązaniom montażowym serii YR. YRM20 może obsługiwać zarówno wysoką różnorodność, jak i wysoki nakład, wspierając ogólny trend ku inteligentnemu wytwarzaniu.

Dział Yamaha Robotics SMT umożliwia branży sprostanie temu wyzwaniu, dzięki najnowszej generacji rozwiązań montażowych serii YR. Montażarka YRM20 o elastycznej konstrukcji radzi sobie zarówno z dużą ilością, jak i z wysokim miksowaniem, wspierając ogólny trend w kierunku inteligentnego wytwarzania.

Wcześni klienci docenili nowe, ważne funkcje YRM20, takie jak głowica montażowa wysokiego miksowania (HM), która może obsługiwać komponenty o rozmiarach od 0201 do komponentów o rozmiarach 55mm x 100mm. To znacznie upraszcza wyzwanie montażu dużych elementów, takich jak złącza krawędziowe płytek samochodowych i wysokie kondensatory w mocnych montażach, takich jak kontrolery kierownicy elektrohydraulicznej (EPS). W przeszłości konieczne było ustawienie dedykowanej maszyny specjalnie do montażu tych typów komponentów. YRM20 może poradzić sobie niemal ze wszystkim, bez konieczności zatrzymywania linii i zmiany głowicy. Dodatkowo jego rozszerzona pojemność podajnika minimalizuje obciążenie pracą przy zmianie, a kompaktowe wózki podajnika zwiększają efektywność na hali produkcyjnej.

Śledzenie

Kolejnym kluczowym wyzwaniem w sektorze elektroniki motoryzacyjnej jest zapotrzebowanie na śledzenie, które towarzyszy wysokim oczekiwaniom branży w zakresie jakości, niezawodności i bezpieczeństwa. Przy tradycyjnym sprzęcie SMT producenci mogą mieć trudności z wyśledzeniem przyczyn defektów wykrytych w procesie inspekcji po przepływie lub procesach poniżej. Komunikacja M2M Yamaha, sprawdzona i zintegrowana w YRM20 oraz we wszystkich maszynach w ofercie firmy 1 STOP SMART SOLUTION, umożliwia prawie całkowite odnalezienie przyczyn defektów. Gdy jakiś defekt zostanie znaleziony, nadzorcy mogą szybko przejść do źródła problemu i naprawić go, zanim zostaną wyprodukowane inne montaże z tym samym błędem. Zwiększa to produktywność i poprawia jakość, zapobiegając wypuszczeniu z linii SMT jakiejkolwiek wadliwej jednostki.

Inteligentne oprogramowanie fabryczne Yamaha YSUP wspiera komunikację maszyna-do-maszyny i posiada funkcje oszczędzające czas, takie jak automatyczne generowanie programów montażu i symulacje montażu, a także zawiera elastyczne pakiety do monitorowania, analizy i śledzenia. „Środowisko YSUP łączy wszystkie maszyny w linii i pomaga użytkownikom szybko tworzyć i optymalizować ich programy,” wyjaśnia Daisuke Yoshihara, Generalny Menadżer Sprzedaży Yamaha. „Narzędzia inteligentnej fabryki zwiększają kontrolę i łączą się z oprogramowaniem na poziomie przedsiębiorstwa, wspomagając zarządzanie zasobami i planowanie. Pakiet Traceability zbiera dane w czasie rzeczywistym, aby precyzyjnie zlokalizować defekty i ich przyczyny, a może być rozbudowany o All Image Tracer do analizy jakości montażu komponentów.”

Dzięki tym zaletom w swoich zakładach produkcyjnych montażu powierzchniowego, producenci elektroniki dostarczający dla producentów samochodów i dostawców motoryzacyjnych pierwszego szczebla mogą obsługiwać szeroki zakres typów produktów typowych dla tego rynku, utrzymując jednocześnie krótki czas cyklu i minimalizując przestoje i zmiany linii. Rezultat znacznie zwiększa produktywność, nawet podczas pracy z nietypowo kształtowanymi lub wysokimi komponentami. Redukcja zmian zwiększa wykorzystanie sprzętu, jednocześnie zmniejszając błędy operacyjne.

Funkcja śledzenia umożliwia zlokalizowanie wadliwych punktów i identyfikację przyczyn defektów w znacznie krótszym czasie niż zwykłe linie. „Śledzenie to problem, który dotyczy całego łańcucha dostaw elektroniki motoryzacyjnej,” dodaje Yoshihara. „YSUP Traceability pomaga firmom produkcyjnym szybko i efektywnie zbierać wszystkie potrzebne informacje.”

W miarę jak zaawansowane systemy elektroniczne coraz bardziej rozprzestrzeniają się w kolejnych generacjach pojazdów, zarządzając funkcjami od infotainment, przez komfort i oświetlenie, aż po napęd i jazdę autonomiczną, zaawansowane rozwiązania montażowe Yamaha zapewniają producentom elastyczność i kontrolę, pozwalając dostarczać ekonomiczne, wysokiej jakości rozwiązania.

YAMAHA x RENEX

Yamaha Robotics, znana z oferowania szerokiej gamy urządzeń i robotów przemysłowych dla różnych branż współpracuje w Polsce i na Bałkanach z Grupą RENEX. Jako oficjalny dystrybutor YAMAHA w regionie, RENEX dostarcza nie tylko urządzenia, ale również usługi doradcze, serwisowe i szkoleniowe. Grupa RENEX obsługuje zakłady produkcyjne z różnych branż, takich jak elektronika, motoryzacja, medycyna, przemysł spożywczy i mechanika precyzyjna.

Centrum Technologiczno-Szkoleniowe RENEX daje możliwość zapoznania się z działaniem urządzeń i robotów YAMAHA oraz przeprowadzenia testów i partii próbnych. W ofercie znajdują się pełne linie produkcyjne, w tym modele YSM10, YSM20, YS12F, I-PULSE S20, I-PULSE S10, I-PULSE M20 oraz YSM40R. Cechy automatów YAMAHA to wysoka wydajność, modułowa konstrukcja i obsługa dużych elementów PCB, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu procesów produkcyjnych.

Jako wyłączny dystrybutor robotów YAMAHA w Europie Środkowo-Wschodniej, Grupa RENEX nie tylko dostarcza urządzenia, ale także oferuje wsparcie techniczne poprzez wdrożenia, szkolenia i konsultacje. Centrum Technologiczno-Szkoleniowe RENEX specjalizuje się w identyfikacji problemów produkcyjnych i dobieraniu odpowiednich rozwiązań technologicznych. Dział Serwisu Grupy RENEX zdobył wyróżnienie jako najlepszy serwis urządzeń produkcyjnych YAMAHA w Europie w 2020 roku, co potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.

W Centrum Technologiczno-Szkoleniowym RENEX prowadzone są także szkolenia związane z wdrażanymi rozwiązaniami zrobotyzowanymi. Centrum Szkoleniowe Yamaha oferuje specjalistyczną wiedzę na temat obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych. Centrum pomaga również w identyfikacji problemów produkcyjnych, dostosowywaniu procesów w przedsiębiorstwach i działalności doradczej w zakresie ochrony ESD i EPA.

Podsumowanie

Podsumowując, Yamaha Robotics SMT Division, poprzez swoje najnowsze rozwiązania montażowe z serii YR, umożliwia przemysłowi motoryzacyjnemu sprostanie wyzwaniom związanym z rosnącą elektryfikacją i rozbudowanymi systemami elektronicznymi. YRM20, jako elastyczna maszyna montażowa, jest w stanie obsłużyć zarówno wysoki mix, jak i wysoką objętość produkcji, jednocześnie wspierając ogólny trend w kierunku inteligentnego wytwarzania.

Innowacyjne funkcje YRM20, takie jak głowica montażowa HM, obsługa różnorodnych komponentów, zwiększona pojemność podajnika i kompaktowe wózki podajnika, przyczyniają się do zwiększenia efektywności i uproszczenia procesu montażu. Oprogramowanie YSUP, łączące maszyny i umożliwiające monitorowanie, analizę oraz śledzenie, sprawia, że zarządzanie jakością i identyfikacja przyczyn wad staje się szybsze i łatwiejsze.

Współpracując z Yamahą, producenci elektroniki dla motoryzacji mogą dostarczać produkty o szerokim zakresie zastosowań, utrzymując przy tym wysoką jakość i niezawodność. Zaawansowane rozwiązania montażowe Yamahy są kluczem do elastyczności i kontroli, które umożliwiają producentom dostarczanie konkurencyjnych, innowacyjnych produktów na dynamicznie rozwijającym się rynku motoryzacyjnym.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: RENEX Group
  • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
  • Profil Autora
  • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
  • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
  • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...