PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Publikacja zgłoszona do 🎁 Konkursu iAutomatyka

#HOWTO: Jak zrobić backup programu z panelu HMI Siemens na pendrive’a

509 wyświetleń, autor: Szalter.

W jednym z wcześniejszych artykułów przedstawiłem szybki sposób na wykonanie backupa z panela Siemens TP700 Comfort, tym razem postanowiłem „pobawić się” z wykonywaniem backupa na pendriva (ja używałem pendrive 4GB) jeśli panel jest wyposażony w wejście USB. Dodatkowo czynność tą wykonałem na różnych modelach dla porównania różnic jakie mogą nas spotkać podczas tej czynności. Ostrzegam na wstępie, że artykuł zawiera ogromne ilości zdjęć. Zaczynam od zabawy z najstarszym modelem jaki znalazłem na stanie.

1. Panel TP177B PN/DP-6 CSTN – 6AV6642-0BA01-1AX1

A więc wkładamy pendriva w port USB i podajemy zasilanie na panel. Po odpaleniu i załadowaniu klikamy na przycisk Control Panel, a następnie w ikonę Backup/Restore.

Otwiera się nam nowe okno z wyborem działania które chcemy wykonać, w naszym wypadku jest to wykonanie backupa na nośnik. po kliknięciu ikony BACKUP zostanie on automatycznie wykonany.

Po prawidłowym wykonaniu się tej czynności wyskoczy na panelu komunikat potwierdzający zakończenie zgrywania danych na nośnik.

Jeśli chcemy wgrać wcześniej zgrany lub inny backup do panela służy to tego przycisk RESTORE przedstawiony na jednej ze wcześniejszych fotografii, po jego kliknięciu panel przystąpi do sprawdzania danych a następnie zapyta nas czy jesteśmy pewni wykonania przywracania projektu z nośnika.

Po wciśnięciu YES panel przystąpi do skasowania pamięci flash na której znajduje się aktualny projekt, a następnie zacznie procedurę wgrywania projektu z pendriva.

Po wgraniu danych wyskoczy nam komunikat z informacją o automatycznym restarcie panela oraz żeby nie wyjmować z portu USB nośnika z projektem.

Po załadowaniu się panela na nowo, proces przywracania uruchomi się ponownie i wgra resztę danych.

Po prawidłowym wykonaniu wgrywania wyskoczy nam komunikat o sukcesie oraz o możliwości wyciągnięcia z portu USB pendriva z backupem. Po kliknięciu OK panel ponownie automatycznie przeprowadzi reset i po załadowaniu się odpali projekt wcześniej do niego wgrany.

2. MP277 10″Touch – 6AV6643-0CD01-1AX1 i MP33 12″Key – 6AV6644-0BA01-2AX1

Kolejne panele do zabawy cały początkowy proces mają podobny do wcześniejszego modelu, dlatego przedstawienie różnice jakie zauważyłem podczas pracy przy nich. Po kliknięciu ikony BACKUP wyskoczy nam okienko z wyborem miejsca na które chcemy wykonać zrzut, wybieramy i naciskamy ikonę Start Backup.

Cały późniejszy proces jest taki sam jak w przypadku panela TP177B. Kolejna różnica pojawia się podczas wgrywania, po kliknięciu RESTORE wyskakuje okno z informacją skąd załadować projekt. Jeśli nam się nic nie pokazało wystarczy kliknąć w Refresh aby panel wyszukał nośnik z danymi. Po jego wybraniu klikamy Start Restore.

Reszta procesu przebiega podobnie jak w przypadku pierwszego opisanego panela. Program zapyta nas czy na pewno chcemy wykonać wgrywanie projektu, po wciśnięciu YES pamieć flash zostanie skasowana i wgrany będzie backup z pendriva. A po pozytywnym zakończeniu procesu zostaniemy poinformowani o sukcesie i automatycznym restarcie panela. Po jego załadowaniu program zostanie automatycznie odpalony na panelu.

3. TP1200 Comfort – 6AV2124-0MC01-0AX0

Jest to jeden z nowszych paneli, który miałem do dyspozycji. Po podaniu zasilania i załadowaniu się klikamy na ikonę Settings. Otwiera się nam nowe okno, gdzie klikamy na ikonę Service&Commissioning.

W nowym oknie wybieramy zakładkę Backup i klikamy Next. Wybieramy miejsce wykonania zapisu, jeśli nie wyświetli nam się możemy kliknąć na Refresh. A następnie po wybraniu odpowiedniego miejsca klikamy Next i w nowym oknie klikamy Backup.

Program zapyta nas o rodzaj wykonywania backupa, ja wybrałem kompletny wraz z licencjami. Tutaj mamy możliwość nadania nazwy naszemu plikowi. Po wykonaniu tych czynności naciskamy na ikonę Create po czym następuje wykonanie zapisu projektu na pendrivie, a po jego zakończeniu otrzymamy informację o powodzeniu wykonania backupa, gdzie klikamy w OK.

W przypadku wybrania zakładki Restore wyskoczy nam okno wyboru miejsca skąd załadować projekt, jeśli na nośniku mamy kilka projektów w kolejnym oknie będziemy mieli możliwość wybrania odpowiedniego.

Oczywiście po zaznaczeniu naszego wyboru i wciśnięciu ikony Restore program zapyta nasz czy zgadamy się na wgranie do panela wybranego przez nas projektu. Po wciśnięciu Yes projekt zacznie być automatycznie ładowany do panela.

Po prawidłowym wgraniu backupa panel automatycznie wykona restart po czym załaduje się projekt. który został przez nas wgrany.

Mam nadzieje że ta wyczerpująca fotograficzna instrukcja przyda takim osobom jak ja, czyli ludziom zaczynającym swoja przygodę z automatyką. Jak możemy zauważyć, w każdym z rodzajów paneli Siemens wykonanie backupa z panela oraz wgranie backupa do panela z nośnika podłączonego do portu USB jest podobne, a różni się kilkoma detalami przedstawionymi powyżej. Moim osobistym zdaniem najlepiej pracowało mi się z panelem TP1200 Comfort prawdopodobnie z tego względu że jest to jeden z nowszych paneli, który oferuje dużo więcej możliwości od swoich poprzedników.

 

Artykuł został nagrodzony w Konkursie iAutomatyka – edycja Listopad 2019

Nagrodę Bluza OUTHORN + zestaw gadżetów dostarcza ambasador konkursu, firma Pepperl+Fuchs.

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną.
30 listopada 2019 / Kategoria: , , ,

Reklama

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpłatny webinar „Solid Edge Electrical – Początki projektowania Twojego okablowania”

Bezpłatny webinar „Solid Edge Electrical – Początki projektowania Twojego okablowania”

>KLIKNIJ<

Bezprzewodowa komunikacja dla krytycznych aplikacji z M!DGE2 i RipEX

Bezprzewodowa komunikacja dla krytycznych aplikacji z M!DGE2 i RipEX

>KLIKNIJ<

Zwiększenie wydajności kontroli ruchu układów bramowych z dwuosiowymi napędami COPLEY Plus

Zwiększenie wydajności kontroli ruchu układów bramowych z dwuosiowymi napędami COPLEY Plus

>KLIKNIJ<

Po co nam TAP w sieci PROFINET?

Po co nam TAP w sieci PROFINET?

>KLIKNIJ<

Monitorowanie poziomów cieczy, jako źródło wiedzy o posiadanych zasobach

Monitorowanie poziomów cieczy, jako źródło wiedzy o posiadanych zasobach

>KLIKNIJ<

Powrót do historii? – Sterowanie przekaźnikowe

Powrót do historii? – Sterowanie przekaźnikowe

>KLIKNIJ<

16 Korzyści z kompleksowego rozwiązania IIoT od IXON w produkcji

16 Korzyści z kompleksowego rozwiązania IIoT od IXON w produkcji

>KLIKNIJ<

Poznaj CPL410 – część 5: Podstawy bazy danych SQLite [FILM]

Poznaj CPL410 – część 5: Podstawy bazy danych SQLite [FILM]

>KLIKNIJ<

Bezpłatne seminaria online od Siemens – Zarządzenie Projektami i Wspomaganie Innowacyjności R&D

Bezpłatne seminaria online od Siemens – Zarządzenie Projektami i Wspomaganie Innowacyjności R&D

>KLIKNIJ<

MAXOLUTION® – nowe oblicze automatyzacji

MAXOLUTION® – nowe oblicze automatyzacji

>KLIKNIJ<

Pełna kontrola produktu. Czytnik kodów czy smart camera?

Pełna kontrola produktu. Czytnik kodów czy smart camera?

>KLIKNIJ<

Czy maszyna zastąpi człowieka przy budowie szaf? Wywiad z inżynierami Weidmuller

Czy maszyna zastąpi człowieka przy budowie szaf? Wywiad z inżynierami Weidmuller

>KLIKNIJ<

Wyzwania dynamicznych stref bezpieczeństwa – praktyczny przykład realizacji

Wyzwania dynamicznych stref bezpieczeństwa – praktyczny przykład realizacji

>KLIKNIJ<

Twój dostawca wycofuje serwonapędy? Skontaktuj się z ich producentem.

Twój dostawca wycofuje serwonapędy? Skontaktuj się z ich producentem.

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Katalog igus teraz też po polsku

Katalog igus teraz też po polsku

>KLIKNIJ<

Czujniki siły dla robotów przemysłowych. Jak zwiększyć skuteczność montażu delikatnych detali?

Czujniki siły dla robotów przemysłowych. Jak zwiększyć skuteczność montażu delikatnych detali?

>KLIKNIJ<

Jak dostosować się do potrzeb IIoT klienta w sektorze produkcyjnym?

Jak dostosować się do potrzeb IIoT klienta w sektorze produkcyjnym?

>KLIKNIJ<

Darmowa i ładna SCADA? Niemożliwe? Sprawdź Node-RED!

Darmowa i ładna SCADA? Niemożliwe? Sprawdź Node-RED!

>KLIKNIJ<

Sysmac – Platforma automatyzacji firmy Omron – Podstawowa konfiguracja komunikacji

Sysmac – Platforma automatyzacji firmy Omron – Podstawowa konfiguracja komunikacji

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Seria FX-100 Czujniki z serii FX-100 to najlepsze rozwiązanie pod względem stosunku jakości do ceny. Wyposażone są w funkcje szybkiego uczenia, co pozwala użytkownikom w szybki i prosty sposób przystosować czujnik do pracy z nieskomplikowan...
  • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • 0 PLN
    Szkolenie wprowadzające do nowej platformy programistycznej – PLCnext Technology. W trakcie szkolenia prezentowane są techniczne możliwości nowej platformy oraz urządzenia wykorzystujące jej właściwości. Uczestnicy szkolenia poznają w prakt...
    Link: Terminy
  • Urządzenia XV300 wyposażone są w przemysłowe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości z technologią wielodotyku. To, w połączeniu z precyzyjnym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwia operatorom pracę od zaraz. Dodatkowo te wysoko wyda...KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…