Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

#HomeofRobotik. KUKA kolebka robotyki przemysłowej

Pierwszy robot przemysłowy na świecie powstał w 1973 r. jako efekt niemieckiej myśli inżynieryjnej KUKA. Dziś – po ponad 50 latach rozwijania know-how z zakresu robotyki – rozwiązania KUKA wspierają pracę zakładów przemysłowych na całym świecie.

 

Historia robotyki pisana przez duże „K”

Augsburg na południu Niemiec, 1898 r. – właśnie wtedy Johann Josef Keller i Jakob Knappich postanowili uruchomić zakład produkujący urządzenia wykorzystujące acetylen, umożliwiając w ten sposób produkcję ekonomicznego oświetlenia domowego i ulicznego.

Kilka lat po powstaniu firmy elektryczne źródła światła przyczyniły się jednak do przyspieszenia spadku cen acetylenu. To spowodowało poszerzenie produkcji spółki Keller und Knappich GmbH o nowy wynalazekspawanie autogenem.

To początek historii KUKA – innowacyjnej firmy, która od tamtego momentu nieprzerwanie wyznacza nowe standardy w zakresie techniki spawalniczej.

 

75 lat rozwoju i wynalazków

Musiało minąć 75 lat, aby na światową scenę inżynieryjną wkroczył pierwszy robot przemysłowy – Famulus. Jednak przez te lata KUKA, bo taką nazwą spółka Keller und Knappich GmbH zaczęła się posługiwać na początku XX wieku, nie próżnowała.

Okres od początku jej powstania do premiery Famulusa to czas intensywnego rozwoju. KUKA stale powiększała portfolio rozwiązań i podbijała nowe rynki. Co udało się w tym czasie osiągnąć?

Od zdobycia lidera rynkowego w dziedzinie samochodów komunalnych w Europie w 1920 r., przez stworzenie elektrycznej instalacji do spawania punktowego w 1939 r. i podróżnej maszyny do pisania „Princess”, ówczesnego cudu mechaniki precyzyjnej, aż po wynalezienie pierwszej automatycznej instalacji spawalniczej w 1956 r. i nowej technologii spawania (zgrzewania tarciowego) w 1966 r. – to tylko niektóre z kamieni milowych na osi czasu KUKA.

 

Famulus – pionier w zakresie robotyki

Już w 1971 r. KUKA wprowadziła na rynek roboty, budując dla Daimler-Benz pierwszą w Europie linię spawalniczo-zgrzewalniczą wyposażoną w roboty. Z kolei rok później KUKA zaprezentowała światu pierwszą zgrzewarkę Magnetarc – optymalizacja tego rozwiązania trwa do dziś. Obecnie to jedna z najszybszych i najbezpieczniejszych metod łączenia podzespołów, które muszą stale znosić maksymalne obciążenia.

W końcu dochodzimy do pamiętnego roku w 1973, w którym na światową scenę przemysłową wkroczył Famulus – pionier w zakresie robotyki. Dzięki stworzeniu pierwszego na świecie robota przemysłowego wyposażonego w sześć napędzanych elektromechanicznie osi KUKA wyprzedza epokę, zapisując się tym samym na kartach historii jako prekursor robotyki.

 

#HomeofRobotik – 50 lat doświadczenia

To, co w 1973 r. było innowacją, dziś dla KUKA jest standardem. Firma spełnia najwyższe standardy inżynierii niemieckiej we wszystkich zakładach produkcyjnych, które zlokalizowane są w Niemczech, na Węgrzech i w Chinach. Doskonały design robotów wyróżniony został nagrodą German Design i German Innovation Award.

Sercem DNA KUKA jest innowacyjna sztuka inżynierii. Firma posiada własny dział badań dla przełomowych pomysłów w dziedzinie robotyki. Na co dzień ściśle współpracuje z partnerami technologicznymi, instytucjami, uniwersytetami i start-upami.

 

Więcej niż producent robotów

KUKA to innowacyjny partner i pionier przyszłości, który nieprzerwanie od 50 lat wprowadza w życie swoje wizje. Razem z klientami i parterami koncentruje się na jeszcze większej automatyzacji – by nie tylko spełniać wymagania dynamicznie zmieniającego się rynku, ale przede wszystkim je wyprzedzać.

Niemiecki duch inżynierii i pasja do robotyki po dziś dzień kieruje KUKA, zachęcając do rozwijania nowych robotów przemysłowych, które odpowiadają potrzebom różnych gałęzi przemysłu i produkcji na całym świecie

W ofercie jednego z międzynarodowych liderów technologicznych znajdziesz kompleksową gamę rozwiązań i usług z zakresu robotyki:

 • wszechstronne roboty przemysłowe we wszystkich klasach udźwigu, przeznaczone do najróżniejszych zastosowań,
 • roboty mobilne autonomiczne,
 • intuicyjne w obsłudze coboty o elastycznych zastosowaniach,
 • moduły produkcyjne gotowe do użytku,
 • instalacje produkcyjne w pełni zautomatyzowane,
 • rozwiązania programowe i inteligentna sieć cyfrowa.

 

Technologia w parze ze zrównoważonym rozwojem

Dla KUKA najwyższa jakość produktów to nie wszystko – firma stawia duży nacisk na zaangażowanie na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Najnowszej generacji roboty KUKA zużywają znacznie mniej energii niż starsze generacje, a standardy jakości gwarantują większą trwałość produktów użytkownikom.

Zasoby energetyczne są chronione przez kompaktowe układy sterowania robotów z generacji KR C5. Energooszczędność pracy pozwala chronić zasoby dzięki inteligentnym i innowacyjnym rozwiązaniom – m.in. „kopiom cyfrowym” i wirtualnemu uruchamianiu.

Z KUKA nie martwisz się o cykl życia robotów – ten jest wydłużony dzięki doskonałym usługom renowacji. KUKA pozyskuje wysokiej jakości części zamienne i surowców, przetwarzając produkty pod koniec ich wieloletniego cyklu życia. Dzięki temu roboty KUKA niemal w stu procentach nadają się do recyklingu!

 

Twoje wsparcie 24/7 – zawsze i wszędzie

KUKA oferuje wszystkim klientom kompleksową obsługę dostępną 24/7, przez cały cykl życia robotów.

Od zalążka pomysłu, przez realizację projektu, aż do modernizacji i serwisu rozwiązań – KUKA wspiera Cię na każdym kroku, zapewniając m.in.:

 • planowanie odpowiednich rozwiązań z zakresu automatyzacji,
 • płynne uruchomienie, 
 • efektywne działanie instalacji,
 • renowację i modernizację robotów oraz instalacji,
 • kompleksowe usługi konserwacyjne i naprawcze,
 • infolinię techniczną i doradczą 24/7
 • szkolenia pracownikach w KUKA College – stacjonarnie w centrach szkoleniowych lub online.

 

#HomeofRobotik to więcej niż hasło. Kryje się pod nim stupięćdziesięcioletnia historia KUKA: rozwoju, doświadczenia i innowacyjnych, pionierskich rozwiązań, które zmieniły świat robotyki przemysłowej. Odwiedź oficjalną stronę internetową KUKA i zanurz się w świecie #HomeofRobotik!